Prima maminka

5. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Vlčí muž Jesus: Od hlavy až po paty obalený chlupy!

Muž, o kterém se dá bezesporu napsat, že má neobvyklý vzhled, se rozhodl ukázat celému světu své fotografie i fotky své rodiny a svěřit se se svým nelehkým životem.

Už od malička se totiž on i ostatní z rodiny setkávají s nepochopením. Velice často se stávají terčem posměchu a slovních útoků nebo se jich lidé bojí – považují je za vlkodlaky. Přebytek porostu na těle a na obličeji před okolím těžko schovají a lidé si často neodpustí nějakou tu „vtipnou“ poznámku (jak je jejich dobrým zvykem). Odlišnosti se prostě neodpouštějí!

Říkají mu "Vlčí muž z Mexika". Na obličeji má více než 60 000 chloupků. Jesus Aceves pochází z vesnice Loreto a jeho život je poznamenaný nemocí, známou jako hypertrichóza, která se podle průzkumů vyskytne jen u jednoho člověka z deseti miliard!

Jeho rodina dědí tuto nemoc už od středověku, kdy byly zachyceny první případy. Dosud se mluví o cca padesáti postižených. Z jeho rodiny trpí hypertrichózou třicet příbuzných.

„V dětství mě odstrkovali jako zrůdu,“ vzpomíná Jesus. On v tom ale nevidí nic špatného, spíše naopak, říká, že je to dar od boha. „Bůh musel mít nějaký důvod, proč mě takto stvořil,“ vysvětluje.

Čtrnáct let svého života strávil v Los Angeles v cirkuse. Domů jen posílal peníze, ale dále bez rodiny žít nechtěl. Rozhodl se tedy vrátit, kvůli svému vzhledu však nemohl najít „normální“ práci. „Lidé jsou u nás pověrčiví, vidí ve mně vlkodlaka,“ povzdechl si Jesus. Chvíli dělal i kaskadéra.

S manželkou, se kterou už nežije, se setkal – jak jinak – v cirkuse, a mají spolu dvě dcery, které nemoc zdědily. I jeho třetí dcera, kterou vychovává se svou přítelkyní, trpí hypertrichózou, ne však v takové míře.

Nejstarší z jeho dcer měla dříve kvůli svému postižení veliké psychické problémy. Jako jediná z rodiny však dokončila střední školu. Ve dvaceti letech se stala matkou, partner ji ale chvíli po porodu opustil. Nyní se prodírá životem jako svobodná matka a i přes to, že má školu, nemůže najít práci.

Tato genetická porucha se bohužel léčit nedá. Jediné, co je možné, je odstraňovat ochlupení různými invazivními metodami.

Tento týden odvysílá mexická televize dokument o jeho rodině, který nese název Chuy, vlčí muž. Příběh určitě stojí za pozornost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.