Krásná učitelka i muž roku poměří síly v dílně. Co o sobě prozrazují první soutěžící nové reality show?

UP-Dream Team - Mistři dílny

Unikátní reality show světového formátu odstartuje již brzy na Primě. Šest žen a šest mužů se v každém z osmi dílů rozdělí do dvou týmů – červeného a modrého. Dostanou zadání a budou mít jen pár hodin na to, aby vyrobili něco, nad čím se zatají dech. Tady je představení první čtveřice soutěžících.

Pořad DREAM TEAM – Mistři dílny, který vytvořila sama televize Prima, nabídne divákům dosud nevídaný zážitek. Mezi soutěžícími jsou jedinci různého věku, povolání i temperamentu. Každý si mezi nimi jistě vybere svého favorita. Vyhrát ale může jen jeden z nich! Kdo to bude? Ukáže se například, že je nejšikovnějším Čechem Češka? Představujeme vám první čtveřici statečných.

Vendula Brendlová

26letá učitelka výtvarné výchovy. Tahle subtilní okouzlující blondýnka, kterou si lze s přehledem představit na titulní straně módního časopisu, boří mýty o tom, že do dílny se hodí jenom svalnatí muži. Působí jako paní učitelka snů. Její vášní je renovování nábytku a malba. Nejraději pracuje s barvami, látkami a květinami.

„Jsem kreativní, nápaditá a vyhledávám nové výzvy, které mě posunou zas o kousek dál. Považuji se za týmového hráče, ale občas nerada ustupuji od svých názorů a postojů, takže je někdy těžké se se mnou na něčem shodnout,“ přiznává otevřeně Vendula. Jak se svým mentálním nastavením zvládne soutěž, která se z velké části zakládá na spolupráci? „Jsem vášnivá houbařka, mám ráda horolezectví po skalách, cestuji a objevuji nové země a zvyklosti. Teď většinu času trávím na stavbě, s přítelem a taťkou si stavíme sami dům. Velmi mě baví práce s květinami – tvorba svatebních kytic a ozdob do vlasů,“ prozrazuje o sobě dále.

Oficiální instagramový profil Venduly Brendlové

Lída Garcia

Jejích 50 let by jí nikdo nehádal. Takhle by v tomto věku chtěla vypadat každá žena! Tvář Lídy již odráží určitou zkušenost, která jí však na půvabu vůbec nic neubrala. Pevné tělo prozrazuje, že se Lída těžké fyzické práce rozhodně nebojí. Matka dvou dětí a také profesionální myčka aut. Se svým přítelem si téměř vlastnoručně postavili srub, včetně vnitřního vybavení. Její vášní je recyklování starých věcí. Nejraději pracuje se dřevem.

„Miluju práci se dřevem a doma ve srubu jsem si třeba sama stavěla všechny příčky. Jsem hodně veselá a upovídaná a mám ráda, když je kolem ruch. Taky jsem bezprostřední a pracovitá, nebaví mě sedět doma na zadku,“ říká o sobě Lída. Je až téměř mateřsky pečující, což se projeví i v soutěži, a také emotivní. „Nejraději něco kutím. Protože mě moc baví design a chci mít hezký dům, pořád si vyrábím různé dekorace i nějaký menší nábytek. Samozřejmě to ale nevypadá jako od profíka,“ dodává se skromností sobě vlastní. „Doma mi říkají Karel. Mám doma také kutila, tak hodně projektů děláme společně a navzájem se podporujeme,“ směje se Lída a naráží na to, že ani mužské práce jí nejsou cizí. Na ženskosti jí to však rozhodně neubírá.

Oficiální instagramový profil Lídy Garcii

Míra Jech

Vítěz soutěže Muž roku 2008! Dnes 39letý designér, strojař, autokarosář a majitel autopůjčovny. Míra naplňuje představu testosteronové mužské síly. Bude dozajista favoritem mnoha žen. Působí neohroženě, silně a sexy. Manuální práce mu sluší! Je svobodný, tu pravou zatím ještě nenašel. Jeho vášní jsou auta. Nejraději pracuje s kovem, dřevem, karbonem a také hliníkem.

„Začal jsem tvořit, abych svojí rodině a kamarádům ukázal, co všechno se dá vyrobit a udělat, a jsem rád a hrdý na to, že se zapojují do mých aktivit,“ vysvětluje své pohnutky Míra. „Mám pocit, že čím jsem starší, tím jsem klidnější. Taky jsem schopen větší spolupráce. Bývával jsem soutěživější. Dneska už jsem kolektivní hráč. Dříve jsem se dokázal při práci v dílně vytočit až tak, že jsem byl sprostý,“ upřímně přiznává, že býval horká hlava. Temperament mu určitě nechybí. „Mnoho času trávím v dílně. Rád a často sportuji, miluji cestování a zážitky spojené s tím. Věnuji se ale i malování obrazů,“ vyjmenovává dál své záliby Míra.

Oficiální instagramový profil Míry Jecha

Michal „Monty“ Barvínek

Muž s vizáží českého vikinga. Zručný 49letý kliďas, který má přirozenou autoritu a respekt. Miluje svoji ženu, dvě děti a vnučku. Živí se výrobou rekvizit, aut a zbraní. Pod přezdívkou Šerif Monty občas vystupuje se svým číslem s bičem ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Nejraději pracuje s kovy. Jeho vášní je renovace aut a starých zbraní.

„To nejcennější a nejdůležitější, co v životě mám, je moje rodina. Jsme na sebe pevně navázáni a držíme semknutí u sebe až extrémně. K tomu nás přiměly různé zdravotní problémy, se kterými jsme se hlavně u dětí potýkali. Všichni členové rodiny mě velmi podporují,“ říká Michal. Od první chvíle je u něho jasné, jakým způsobem má postavené priority. A že je to muž pevných zásad, který nemyslí jen sám na sebe, dokládají i jeho další slova: „Celý život jsem zvyklý pracovat s lidmi. Myslím, že už dokážu odhadnout, kdo potřebuje a chce pomoct, nebo naopak kam se cpát nemám. Navíc všichni soutěžící tady mně připadají naprosto úžasní. Nemám ve zvyku nechávat někoho ve štychu, takže i tady pomůžu, když je to potřeba. Soupeř nesoupeř.“

Oficiální instagramový profil Michala Barvínka

Úkoly pro soutěžící?

Soutěžící čekají náročné úkoly, které budou od soutěžních týmů vyžadovat nejen kreativní a funkční návrh, ale i dokonalý time management, schopnost spolupráce a také ochotu přistupovat ke kompromisům.

„Jedná se o originální formát a největší projekt Primy za celou dobu její existence. Vybrali jsme celkem dvanáct mužů a žen, kteří naplňují český princip zlatých ručiček a jsou těmi nejlepšími v řemeslných a rukodělných oborech,“ přibližuje pořad ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová. „Na castingovou výzvu k pořadu zareagovalo přes 700 lidí a rozhodnout se z tohoto obrovského množství pro finální dvanáctku nebylo vůbec snadné. S výběrem jsme ale nakonec nadmíru spokojeni,“ dodává.

To vše proběhne pod taktovkou moderátora Vojty Kotka. Arbitry vkusu, elegance a taky selského rozumu, kteří vždy vyberou vítězný tým, budou architektka Kamila Douděrová, hvězda pořadu Jak se staví sen, a uznávaný architekt, režisér a scénograf Šimon Caban. V roli třetího porotce se vystřídají známé tváře české kulturní scény. Vítěz soutěže získá kromě peněžní výhry v hodnotě půl milionu korun i vlastní prostor na obrazovkách televize Prima.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.