Muž se chlubil penězi a to se mu nevyplatilo! Tohle nikdy nedělejte!

Policie v akci V (1) - upoutávka

Policejní jednotka Delta 105 je povolána na místo, kde podle hlášení leží pravděpodobně opilý muž. V cíli však zjistí, že muž v mdlobách opilý vůbec není a že potřebuje neodkladnou první pomoc. Co se stalo a jaké z tohoto případu, natočeného podle skutečných událostí, plyne ponaučení?

Policistům je hned jasné, že muž na místě činu nepotřebuje záchytku, ale neodkladnou první pomoc. I pro tu jsou příslušníci pečlivě vyškoleni. Muž sedící na chodníku je zmatený a se zakrvácenou hlavou. S největší pravděpodobností si taková zranění nezpůsobil sám a jde o následek přepadení.

Výpověď zmateného muže

Zmatený muž tvrdí, že jej praštil po hlavě muž v černém oblečení. I přes bolest hlavy si postupně vybavuje nepříjemnou událost. Jméno agreasora nezná, ale je schopný ho popsat: „Po stranách má vyholené vlasy a má tetování na krku,“ vzpomíná si na výrazná poznávací znamení. Zraněný má také pocit, že spolu seděli v hospodě.

Po prvotním šoku navíc zjišťuje, že přišel o výplatu ve výši deset tisíc korun, bojí se reakce své ženy a prosí hlídku, aby připravila jeho manželku na ztrátu peněz, které měl donést domů. Policisté v akci po obdržení těchto informací bez váhání vyrazí do blízké hospody.

Případ očima policistů

Podle hlídky měl napadený štěstí, že skončil jen se šrámem na hlavě. Ve své praxi se prý setkávají i s horšími následky činů, jež jsou lidé schopní kvůli penězům spáchat.

V restauraci najdou policisté osobu odpovídající popisu. Muž se brání slovy, že se nehnul z místa. Tvrdí, že doklady ukazovat nebude. Nevěří tomu, že by jej někdo označil za násilníka. Do debaty se nakonec zapojí hospodský, který však vypoví, že muž byl s kamarádem dvacet minut venku a pak se vrátil bez něj. Když muž pochopí, že podezření policistů nevyvrátí, pokusí se o útěk. Končí ale v poutech a s obviněním z loupežného přepadení.

Varování

Případ přepadeného a okradeného muže krásně ilustruje celkem běžnou chybu, jíž se lidé dopouštějí, přesněji že si nedávají pozor, komu se svěřují se svou finanční situací. Tady platí jedno základní pravidlo:

  • Nikdy se nechlubte výší výdělků, větším obnosem peněz, výhrou, svými úsporami a cennostmi, získáním dědictví, nepůjčujte peníze cizím lidem ani neplaťte zálohy podomním prodejcům apod.!

Zmiňovaný agresor předvedl naprostou absenci svědomí. Po napadení muže se s klidem vrátil do podniku, aby si vychutnal další pivo. Šlo ale o jeho na dlouho poslední. Ve vězení, které mu hrozí za spáchaný trestný čin, k popíjení nedostane příležitost.

Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, větší konflikty, nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Na premiérové díly se dívejte od 1. února každý všední den v 16:50. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv. Jsou však i takové, kdy není jiná možnost než pachatele zatknout a odvézt na služebnu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.