Nejlepší hlášky poldy Davida Matáska aneb Já bych kouřil, až bych brečel

Polda V (3) - Michal objevuje zaměstnanecké benefity

Herec David Matásek je polda ze staré školy a správný chlap. Jen někdy trochu nechápe, že například „fleška" není flaška. Svými hláškami nás poručík Michal Bříza baví už pět let. Znáte ty nejlepší?

Kdo o něm ještě neslyšel, por. Bc. Michal Bříza se narodil v roce 1969 a je ostříleným kriminalistou, který v roce 1995 upadl následkem zranění při zásahové akci do kómatu. Z něho se před šesti lety probudil, ovšem do světa, který mu je v mnohém cizí. Polda se za těch dvacet let nezměnil vůbec, v čemž jistě spočívá velká část jeho osobního kouzla a odtud také pramení jeho hlášky:

Pojmout a osvojit si tolik novinek, nejde hned. Michalovo seznamování s novou realitou schytal jeho první parťák a pozdější manžel jeho dcery, o generaci mladší Andrej (Igor Orozovič). Ten ho například nechtěl hned po návratu k policii nechat řídit auto a chtěl mu zabavit klíčky.

Andrej: Michale, půlku života si prospal v kómatu, řekni mi jediný důvod, proč bys měl řídit ty?

Michal: Dvacet let bez nehody.

Záhy přišlo seznámení s technickými vymoženostmi nové doby.

Michal: Co to je?

Andrej: To je fleška.

Michal: Jaká flaška?

Svéráz Michal Bříza nešetří ani druhého parťáka, Vojtu Urbana alias Juniora (Vladimír Polívka). Po jeho boku například poznává hospody 21. století a s nimi takové novinky, jako že IPA (India Pale Ale) není PÍPA bez P ani pivo, které vaří indiáni. Junior ho také naučí, jak pít pivo ze sklenic od kompotů. „Já myslel, že budeme pít pivo a ne kompot,“ nevychází z údivu Bříza. A ani moderní stravovací trendy mu nesedí: „Ty raw nudle jsou nějaký syrový."

Polda ze staré školy má ale jasno také o feministkách: „To jsou krávy, který si neuměj najít chlapa, protože to jsou krávy," hlásí přesvědčeně, stejně jako ví vše nejlépe o sexu a všem, co s ním souvisí.

Junior: Každej normální chlap má rád porno.

Polda: Ne! Každej normální chlap to má radši doopravdy

Ani kurzy usměrňování myšlenek na sex za Michalova mládí nebyly:

Databáze podezřelých? Jenom seznamka

Michal Bříza také stále moc nechápe, co mají lidé „na těch sociálních sítích". Způsoby seznamování 21. století našeho Poldu přímo fascinují a po počáteční vlně odboru a výsměchu, se sám nechá do jedné takové seznamovací služby přihlásit.

Michal Bříza influencer? Asi ne

S vysvětlováním fungování reklamy na sociálních sítích bude mít Junior ještě také hodně práce:

Že má Michal Bříza stále co objevovat, uvidíte také v aktuálním sobotním dílu Poldy ve 20:15 na Primě, v němž kromě zavražděného rybáře objeví Bříza kouzlo zaměstnaneckých benefitů. Od Fišera, kterého nyní na postu šéfa kriminálky vystřídala psycholožka Táňa, nic takového neznal.

Ve výpisu odměn ho nejvíce zaujaly relaxační koupele v pivu. Nejdříve byl k bonusu skeptický, ale když se mu představa, že lenoší v lázni plné piva rozležela v hlavě, se zaujetím si začal ověřovat detaily u Juniora. „Jako že se koupeš v pivu? A můžeš upíjet?“ pátrá po detailech koupele snů. „Proč bys nemoh, ale kdo by chtěl pít teplý pivo?“ ochladí v zápětí jeho představy parťák. Michal je zkrátka neustále zamrzlý ve své časové kapsli. „Je to s ním pořád stejné,“ jak o své seriálové postavě říká i sám její představitel, herec David Matásek.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.