Seriály a filmy

1. února 2021 16:08

Nová herecká generace v seriálu Slunečná: Z koho bude filmová hvězda?

V seriálu Slunečná se objevuje jako Matěj Burian syn Filipa Blažka. Ve skutečnosti je jeho představitel Matyáš Sekanina ostřílený herec a konkurence mu roste v podobě jeho mladšího bratra Viktora. Oba kluci přičichli k herectví už jako malí a tahle láska je zatím drží.

Dvanáctiletý Matyáš se do Slunečné dostal díky konkurzu, který vyhrál. Přitom mohla být jeho cesta daleko snazší, protože jeho maminka je herečka a koučka dětských herců Veronika Duchková, která obsazuje epizodní role v seriálu. „Matyáš šel regulérně na konkurz, žádná protekce se nekonala. Dělám pětadvacet let dětského hereckého kouče, a tak jsou kluci odmalinka zvyklí se v tomto prostředí pohybovat,“ vysvětluje maminka, herečka a koučka v jedné osobě.

Podívejte se na Matyáše v seriálu Slunečná:

„Matyáš hrál poprvé v pěti letech v Divadle na Vinohradech, moc ho to bavilo a chtěl se tomu věnovat dál. Jakmile se na Slunečné hledali synové pro Filipa Blažka, tak se Matyáš účastnil kamerových zkoušek, a jelikož máme odlišná příjmení, chvilku ani nikdo nevěděl, že to je můj syn.“ Žádnou protekci maminka synům nechtěla dopřát.

Zazářili v seriálech Krejzovi a Slunečná

Matyášův mladší bratr Viktor herectvím ze začátku tak okouzlen nebyl, ale když se jednou šel podívat na svého bratra na Slunečnou, tak ho to začalo zajímat. „Stál v zákulisí a řekl mi: Mami, víš, co je nejhorší? Stát tady, koukat se, jak brácha natáčí, a nemoct natáčet taky! Dokonce se mě ptal, proč nemohl hrát Matyášovi seriálového bratra Vojtu. Bohužel nesplňoval věk, který producenti hledali, tak jsem ho na kamerovky ani neposílala,“ prozrazuje Veronika Duchková a dodává, že se oba kluci na Primě objevili už v menších rolích seriálu Krejzovi.

Viktorův čas ale přišel záhy. Když byl totiž vyhlášen konkurz na seriál Kukačky, Viktor na něj moc chtěl jít. „Bylo mu šest, když se dostal do seriálu, a musím říct, že jsem mu při hraní doslova stála za zadkem, pokud to tak můžu říct. Bylo to náročné, a překvapil mě, jak byl disciplinovaný,“ pochvaluje dnes sedmiletého Viktora maminka. „Se seriálovým Jakubem má Viktor společné to, že je chytrý, takže mu šlo učení dobře a všechno jsme trénovali.“

Veškerou přípravu na natáčení absolvují malí herci se svou mámou, která je koučuje – v tu chvíli jde maminka stranou a nastupuje práce. „Musím říct, že nemám problém to oddělit, až mě to samotnou překvapilo. Kluci to přijímají i z toho důvodu, že se mnou chodili do divadla a viděli, jak vše funguje. Přiznám se, že Viktor je poslušnější a soustředěnější než Matyáš.

A jak to mají bratři s herectvím do budoucna? Zatím neví, ale jejich maminka by byla raději, kdyby si do života vybrali jiné povolání. Oba jsou totiž i velcí sportovci. „Oba jezdí na koni, baví je to. Matyáš šermuje za USK šerm Praha, má doma fleret a ve své kategorii mini žáci se držel na třetí příčce. Mladší Viktor se zase věnuje florbalu, hraje za SK Dvojka.“

Jestli se nakonec z malých herců stanou slavní herečtí sourozenci a přidají se třeba ke generaci Rašilovů, Rodenů, Langmajerů nebo Hádků, to se teprve uvidí, zatím k tomu mají ale docela slušně našlápnuto.

Matyáše Sekaninu sledujte v seriálu Slunečná vždy v úterý a ve čtvrtek ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.