zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Prima s firmou LINET věnovala Thomayerově nemocnici lůžka za 2 miliony korun

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

(red) , Vydáno: 30.07.2021
Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT ve spolupráci se seriálem Sestřičky a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnovala patnáct nemocničních lůžek za 2 mil. korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Dvanáct nemocničních lůžek typu Eleganza 4 s integrovanými váhami a antidekubitní matrací mířilo na jednotku intenzivní péče v rámci Anesteziologicko-resuscitační kliniky, zbylá tři lůžka typu Eleganza 1 dostalo oddělení ORL.

reklama

Slavnostní předání lůžek Fakultní Thomayerově nemocnici proběhlo 29. července za přítomnosti marketingového ředitele skupiny Prima Aleše Pýchy, ředitele obchodu pro Českou a Slovenskou republiku společnosti LINET Zdeňka Grimma a za nemocnici nechyběl její ředitel doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. Slavnostního předání se zúčastnili také herečka ze seriálu Sestřičky Adéla Gondíková a moderátor CNN Prima NEWS Petr Vágner.

Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu Sestřičky Adélou Gondíkovou a Natálií Halouzkovou, ve které jsou zmíněny benefity LINET lůžek. Ta běží od 1. června v rámci on-line i sociálních médií skupiny Prima. Nechybí ani reportáže ve zpravodajství CNN Prima NEWS a PR podpora.

Slavnostní předání patnácti lůžek Fakultní Thomayerově nemocnici.
Autor: FTV Prima Slavnostní předání patnácti lůžek Fakultní Thomayerově nemocnici.

Ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice, doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., komentoval předání lůžek těmito slovy: „Jsme velmi rádi, že naše spolupráce s Primou úspěšně pokračuje. Po prvním zdárném projektu s Prima SVĚTEM, kdy vznikl Primáčkův dětský koutek v rámci naší Kliniky dětské chirurgie a traumatologie, je dar polohovacích lůžek LINET další velkou pomocí v každodenní péči o pacienty. Tato lůžka také výrazně zjednoduší práci našich sestřiček, které se o pacienty starají. Navíc těžce nemocní pacienti tak budou ošetřováni na špičkových lůžkách s maximálním komfortem, který usnadní a zkvalitní jejich léčbu. I za mě veliké díky skupině Prima.“

Zachraňujeme životy i ve skutečném světě

„Předáním lůžek LINET Fakultní Thomayerově nemocnici pokračujeme ve zlepšování zdravotnického prostředí a v osvětových kampaních, které realizujeme s Českým červeným křížem. Hrdinové seriálu Modrý kód edukovali veřejnost, jak poskytovat první pomoc, Sestřičky radily, jak dodržovat hygienická opatření k ochraně před covidem-19 a pod značkou CNN Prima NEWS jsme podpořili bezpříspěvkové dárcovství krve. Více než 3 miliony korun pro sestry v nemocnicích se nám podařilo za pomoci partnerů a veřejnosti vybrat ve sbírce Sestřičky sestřičkám. V rámci Prima SVĚTA jsme vybudovali již dva dětské koutky v nemocnicích,“ dodává Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupina Prima.

Seriál Sestřičky pomáhá.

Sestřičky pomáhají

„Spolupráce s Prima SVĚTEM a Fakultní Thomayerovou nemocnicí nás velmi těší. Jsme rádi, že naše lůžka LINET poskytnou zdejším pacientům a zdravotnickému personálu komfort, pohodlí a bezpečnou manipulaci. Oba typy lůžek – univerzální Eleganza 1 i Eleganza 4 pro intenzivní péči – se vyznačují ergonomickým designem, a díky pátému kolečku je Eleganza 4 navíc motorizovaná, velmi tak usnadňuje převoz pacienta a šetří záda personálu. Speciálně navržené a lehce dostupné ovládací panely zajišťují sestřičkám i pacientům snadné změny poloh lůžka, včetně funkce kardiackého křesla, které pomáhá optimalizovat výkon plic i oběhové soustavy. Lůžko LINET Eleganza 4 je určeno pro intenzivní péči a má kromě jiných funkcí také zabudovanou váhu a je uzpůsobeno pro rentgenování plic přímo na lůžku,“ uvádí ředitel obchodu pro Českou a Slovenskou republiku společnosti LINET Zdeněk Grimm.

Slavnostní předání patnácti lůžek Fakultní Thomayerově nemocnici.
Autor: FTV Prima Slavnostní předání patnácti lůžek Fakultní Thomayerově nemocnici.

„Jsem rád, že jsem mohl být u předávání lůžek Thomayerově nemocnici, kde se dlouhodobě angažuji jako dobrovolník. Ve spolupráci s dalšími sportovci a moderátory jsem se zapojil do dobrovolného dárcovství krve a pomohl toto téma zviditelnit. A v době covidové pandemie jsem začal chodit jako dobrovolník na JIP a ambulanci, proto sám dobře vím, jak důležitou roli mohou sehrát moderní lůžka, která ulehčí sestřičkám péči o pacienty a zároveň jim přinesou komfort při léčbě,“ uvádí Petr Vágner, moderátor sportu CNN Prima NEWS.

Sestřičky pomáhají

Předávání lůžek LINET se zúčastnila také herečka ze seriálu Sestřičky Adéla Gondíková, která sama prošla ošetřovatelským kurzem a natočila společně s kolegyní Natálií Halouzkovou spoty, ve kterých vysvětlily přínos lůžek LINET pro sestry i pacienty.

„Absolvovala jsem ošetřovatelský kurz. Chtěla jsem umět dát první pomoc, měla jsem hrůzu z toho, že bych v kritické situaci nedokázala pomoct. Jsem aktivní a nabízím svou pomoc lidem na ulici, kteří vypadají, že ji potřebují. Všem budoucím pacientům, kteří budou potřebovat lůžka LINET, přeji především brzké uzdravení,“ uzavírá Adéla Gondíková.

Jiří Langmajer oslavil 55. narozeniny v pořadu 7 pádů Honzy Dědka

Jiří Langmajer oslavil narozeniny: Jeden dárek ho dojal k slzám a nebyl od jeho ženy!

reklama

Související témata: Sestřičky , Linet , Sestřičky pomáhají , Adéla Gondíková , natálie halouzková

reklama

Přečtěte si také

reklama