Seriály a filmy

15. října 2021 05:00

Aneta Gretzová

Když nervozita paralyzuje. Alena si proti stresu v kuchyni pomůže slivovicí

Prostřeno! XXIV (45) - Nervózní hostitelka

Alena chce v soutěži amatérských kuchtíků dokázat, že i babičky umí vařit netradiční kuchyni. Plány jí ale nabourá silná nervozita, kterou se rozhodne řešit poněkud nešťastně.

V pátek vaří Alena. Přestože je už v důchodovém věku, díky svým vnoučatům zvládá držet krok s dobou a neustále zkouší nové věci. Soutěžící překvapí, že se její menu nebude skládat jen z babičkovských receptů. Jednou z moderních pochutin její hostiny bude hummus. Nikdo ovšem moc neví, odkud tohle jídlo pochází. Bude snad chutnat jako humus, nebo se soutěžící budou olizovat až za ušima?

Podívejte se, jak Alena připravuje domácí hummus:

Roztržitost do kuchyně nepatří

Alenu během příprav ovládne velká nervozita. Nasnadě bude jedna z jejích typických vlastností, před kterou jí varovali i její blízcí – roztržitost. Zmatky v kuchyni zapříčiní i to, že její pokus o záchranu čokoládové polevy se promění v ještě větší katastrofu. Stres Alenu neopustí ani po zasednutí ke stolu. „Zapracovala nervozita a možná se jí stáhl žaludek. Proto vlastně vůbec nejedla,“ popisuje nešťastnou situaci soutěžící Anička.

Podívejte se, jak Alena hledá slivovici:

Pomůže alkohol?

Co by tak mohlo pomoci na uvolnění nervů? No přece panák slivovice! Napadne Alenu. Je ale už tak vynervovaná, že ani nedokáže najít tu správnou lahev. Jediný, kdo si s ní z celé party dá frťana, je sporťák Pehy. Hodí se Alena do pohody aspoň na zbytek večera? To zjistíte v pátečním Prostřeno!

Sdílejte článek