Seriály a filmy

13. prosince 2021 05:00

Aneta Gretzová

Vánoce v Prostřeno! Provoněné rumem, mexické i s vymítáním pavouků

Prostřeno! (86) - upoutávka

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Po dlouhé době budou ženy v mírné přesile – tři proti dvěma mužům. Ovšem nepoměr sil může být čistě teoretický, protože dávno neplatí, že výhercem by měla být vždy a za všech okolností žena.

Také muži se umí v kuchyni pořádně otáčet a předvedou to i v tomto týdnu. Nebo dojde na chyby? Jak to celé dopadne a kdo si poradí s úkolem týdne, kterým bude příprava oblíbeného vánočního jídla z dětství.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Studentka Jana (26) se v Prostřeno! objevila díky přátelům.

Ti jsou totiž přesvědčeni, že dobře vaří. Pro Janu Vánoce znamenají chvíle strávené s rodinou, blízkými a také si užívat odpočinek, který nastane po předvánočním shonu. Symbolem Vánoc pro ni je stromeček a vůně františků. Doma pečou cukroví. Rodina se vždy sejde u jednoho stolu, povídají si a užívají si chvíle pohody a klidu. Doma o Vánocích tradičně připravují salát a rybu, vaří se u nich hrachová polévka, která sice není tradiční, ale u nich v rodině má na vánočním stole své stálé místo. Sledujte už v pondělí, jak se Janě její menu podaří!

Úterý: Studentka Monika (21) se ráda baví, nic nehrotí.

A takový bude i Moničin večer. Navíc miluje vánoční svátky. Jaké jsou její Vánoce? Ráno vstanou, pomodlí se a dají si „štamrpli“. Poté jdou ven a skočí do ledového rybníka. Pokud je venku sníh, tak dělají andělíčky ve sněhu v plavkách. Pak si zpívají a jdou domů, kde sledují horory. Večer si dají společnou štědrovečerní večeři a pak malé dárky – Vánoce nejsou pro ně komerční a dávají si jen malé dárky. Poté si poděkují za dárky a proběhne jejich každoroční tradiční seance. Poté tančí, zpívají a dávají si něco dobrého k pití. Pak jdou spát – Monika chodí spát ven, protože miluje splynutí s přírodou. Tradičně na jejich stole nesmí chybět kapr, rybí polévka a salát. Monika někdy experimentuje – a už měli na stole i řízek s čokoládou nebo sardinky se šlehačkou a slivovicový vývar. I své soutěžní menu vyšperkuje netradičně a připraví jídla netradičně a originálně. Výzdobu a prostírání by ráda připravila v tradičních barvách, jako je červená, zlatá a bílá. Jak její den dopadne? Sledujte v úterý.

Středa: Umělec Pavel (30) má za sebou těžký úraz.

Kvůli úrazu přehodnotil svůj život a vidí některé věci jinak. Dnes se snaží žít naplno a každý den dělá věci, které ho baví a naplňují. Je rád, že může jezdit na kole a dělat běžné věci jako dřív. Jaký vztah má Pavel k Vánocům? Vánoce jsou pro Pavla pohoda, klid a čas strávený s rodinou. Doma u nich nesmí chybět strom, štědrovečerní večeře a sledování pohádek. S rodinou tráví Vánoce klasicky. Připravují klasickou štědrovečerní večeři, kapra, amura, salát a cukroví. Pavel připraví pro své hosty mexické Vánoce – tradiční mexická jídla. Výzdoba a zábava bude zdobení keramických talířů.

Čtvrtek: Operátorka výroby Kristýna (31) je rozvedená, ale se životem je spokojená.

K vaření má velmi kladný vztah, v kuchyni ráda experimentuje. U krájení se jí často stává, že si uřízne nehet. Mezi její koníčky patří práce, motokáry a cestování. Volný čas tráví se synem. Sama o sobě tvrdí, že je blázen v každé situaci. Je cílevědomá, přátelská a mírumilovná. Do pořadu se přihlásila sama, protože by chtěla vyzkoušet něco nového a poznat nové přátele. Jak dopadne její vánoční menu? Sledujte už ve čtvrtek.

Pátek: Nezaměstnaný Michal (22) je nezadaný a život si užívá.

A jaké má zážitky z kuchyně? Mnohokrát se mu stalo, že zapomněl přidat prášek do pečiva tam, kde měl být, nebo prohodil sůl a cukr. Recept na tři hodiny mu trval asi trojnásobek času. Umí vařit na ohni, pokud je někde na cestách. Párkrát se mu stalo, že i velmi jednoduchý recept v troubě pokazil a musel pak větrat celý týden. Nejhorší byl pro něj zimní den, kdy spáleným masem vyhnal z úkrytu obrovského pavouka a při snaze se ho zbavit málem podpálil celý dům. Pavouků se bojí. Bude jeho večer vítězný? Jak to vše dopadne, uvidíte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den v 17:50 na Primě.

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.