Sestřičky splnily sen malému hrdinovi, který šije roušky

Třináctiletý Jirka chtěl pomoct lidem kolem sebe, a tak začal šít roušky. Když je ale přinesl do školy, spolužáci se mu vysmáli. Jeho příběh zaznamenala herečka seriálu Sestřičky, Sandra Nováková, a jeho sdílením na své sociální síti strhla neskutečnou vlnu solidarity a obdivu. Z Jirky se stal hrdina internetu a splnil se mu jeden ze snů…

„Můj syn už několik týdnů šije roušky. Chtěl je rozdávat ve škole, dozvěděl se, že jsou hnusný a on divnej. Je nešťastnej. Přátelé, chci mu dokázat, že to je hloupost, jsem na něj pyšná a pomůžu mu je rozdat tam, kde to ocení. Pomůžete mi prosím ukázat mu, že to, co dělá, je naopak úžasné? Že to, že ve 13 perfektně šije na stroji a chce udělat něco pro ostatní, je naopak super frajeřina? Děkuju! Potřebuju mu dokázat, že svět je ještě v pořádku,“ napsala Jirkova maminka Anna Žáková na svůj Facebook.

Hrdina, co šije roušky

Doufala v pár pozitivních komentářů od přátel, ale stalo se něco, co nečekala. Její příspěvek prostřednictvím známých osobností a politiků obletěl sociální sítě a k dnešnímu dni se pod něj vyjádřilo více než 11 tisíc lidí, sdílelo jej dalších 31 tisíc lidí a obdiv svým „likem“ vyjádřilo 41 tisíc lidí. „Je neuvěřitelné, co se stalo. Vůbec jsem to nečekala. Nejprve příspěvek sdílela herečka Sandra Nováková a pan Hamáček a pak už to letělo internetem. Ta vlna pochopení mě moc mile překvapila. Jsem ráda, že svět je ještě v pořádku,“ říká Jirkova maminka Anna.

Z Jirky se tak prakticky přes noc stal hrdina a jeho roušky teď nosí herci v seriálu Sestřičky Modrý kód. „Nám se Jirkovy roušky líbily, a tak jsme jej oslovili, zda by byl ochotný ušít nějaké i pro nás na natáčení. A protože se ukázalo, že Jirka je pravidelným divákem našeho seriálu, svým oblíbeným hercům je předal osobně,“ sdělila PR manažerka seriálu Sestřičky Kateřina Kotalová. „Moc děkuji za možnost podívat se na natáčení. Je to jako sen. Marek Němec a Igor Chmela, se kterými jsem se mohl potkat, jsou skvělí. Překvapilo mě, jaké je v ateliéru ticho a jak samotné natáčení probíhá. Neuměl jsem si to představit. Moc mě to tu bavilo,“ zhodnotil svoji návštěvu v ateliérech seriálu Sestřičky třináctiletý Jiří Žák. „Jirka si zaslouží uznání, ne posměšky, je to sekáč,“ zhodnotil Jirku herec Marek Němec, který v seriálu Sestřičky hraje doktora Davida Hofbauera.

Největší satisfakci mu ale přinesli spolužáci, kteří se Jirkovi za posměšky omluvili. „Uznali to, děkuju jim za to,“ dodal Jiří.

Podívejte se na speciální bonusová videa k seriálu Sestřičky Modrý kód:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.