10 nejkrásnějších zamilovaných písní všech dob

10 nejkrásnějších zamilovaných písní všech dob

Jsou písně, které se objeví a zmizí. A pak jsou písně, které vás i po mnoha letech chytnou za srdce pokaždé, když je uslyšíte. A třeba vám i něco hezkého připomenou…

My jsme pro vás vybrali desítku písní o lásce, které podle nás patří mezi ty nejlepší. Schválně, jestli je mezi nimi i ta vaše.

10. To the Moon and Back - Savage Garden

Jedna z nejpopulárnějších milostných písní 90. let. Australské duo Savage Garden ji vydalo v roce 1996 a okamžitě se v Austrálii stala hitem číslo jedna a v britské hitparádě se umístila na třetím místě.

Jestli si na tuhle písničku nemůžete vzpomenout, poslechněte si ji tady. Určitě ji znáte :-)

9. I Just Called To Say I Love You - Stevie Wonder

Jedna z nejpopulárnějších písní slavného zpěváka, kterou sám napsal. Poprvé zazněla v roce 1984 ve filmu Žena v červeném a velmi rychle se vyšplhala na první příčky hitparád. Díky ní získal Stevie Wonder Zlatý Glóbus a cenu Akademie za nejlepší originální píseň.

8. When a Man Loves a Woman - Percy Sledge

Tahle píseň poprvé zazněla v 60. letech a od té doby patří mezi nejlepší písně, které byly kdy nahrány. Vznikla vlastně z nešťastné lásky. Zpěvák Percy Sledge měl zlomené srdce a požádal jednoho večera své kolegy v kapele, aby zahráli pomalé blues a on jako zpěvák prostě improvizoval.

7. Time After Time - Cindy Lauper

Když v roce 1983 pracovala Cindy Lauper spolu s hudebníkem Robem Hymanem na svém debutovém albu, oba prožívali se svými partnery krizi. A právě to je inspirovalo ke složení téhle nádherné písně. Díky krásnému textu, pomalému rytmu a nádhernému zpěvaččinu hlasu se zrodila jedna z nejkrásnějších milostných balad.

6. Unbreak My Heart - Toni Braxton

Tuhle píseň nazpívala Toni Braxton v roce 1996 a ihned měla obrovský úspěch. Text i melodie vzaly za srdce množství lidí a díky tomu se píseň držela 11 týdnů na špičce nejprestižnějšího žebříčku prodejnosti singlů v USA Billboard Hot 100. Stala se největším hitem i v Rakousku, Švédsku, Švýcarsku a Belgii.

5. My Heart Will Go On - Celine Dion

Je otázka, zda by film Titanic měl takový úspěch, kdyby v něm tahle píseň nezazněla. A naopak. Díky filmu se píseň stala Dioniným největším hitem a také nejprodávanějším singlem roku 1998 a jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Zajímavostí je, že Celine Dion původně tuhle píseň nechtěla nazpívat, když ji poprvé slyšela.

4. Nothing Compares 2 U - Sinéad O´Connor

Píseň, která se stala hitem v roce 1990 a byla doprovázena i videoklipem, se stala hitem v mnoha evropských zemích, USA a na Novém Zélandě. Byla třetím nejvíce prodávaným singlem toho roku a i po více než dvaceti letech dokáže chytit za srdce miliony lidí.

3. I Don’t Want to Miss a Thing - Aerosmith

A jsme u rockových balad. Jedna z neznámějších písní skupiny Aerosmith zazněla ve filmu Armagedon, což přispělo k její popularitě. Velmi úspěšný byl i videoklip k téhle písni, který se v roce 1998 stal druhým nejpopulárnějším. Píseň se také po celé čtyři týdny držela na prvním místě nejprestižnějšího žebříčku prodejnosti singlů v USA Billboard Hot 100.

2. Everything I Do (I Do It For You) - Bryan Adams

Jedna z nejpopulárnějších písní roku 1991, která zazněla i ve filmu Robin Hood: Král zbojníků a od té doby stoupala její popularita i za hranicemi. Celých 16 týdnů se držela na prvním místě britské hitparády. Bryan Adams za ni získal cenu Grammy a po celém světě se prodalo víc než 15 milionů singlů.

1. I Will Always Love You - Whitney Houston

Whitney Houston nazpívala spoustu krásných písní, ale tahle k ní prostě sedí, i když není její. Původní verzi totiž nazpívala Dolly Parton. Dlouhou dobu se držela na špičce hitparád a i když Whitney Houston už není mezi námi, její love song bude patřit navždy k nejkrásnějším milostným baladám, které byly kdy složeny a nazpívány.

-ak-

Sdílejte článek
Štítky film Céline Dion hitparáda USA singl Whitney Houstonová Bryan Adams Savage Garden Toni Braxton Percy Sledge

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.