10 vět, které na rande neříkejte. Aby neutekl!

10 vět, které na rande neříkejte. Aby neutekl!

Konečně rande! My ženy si od takové situace obvykle slibujeme mnoho, někdy až zbytečně mnoho. Zvlášť jsme-li už v určitém věku a biologické hodiny tikají jako o život. Neměly bychom však ignorovat to nejdůležitější pravidlo: Nevystrašit eventuálního nápadníka k smrti. Jsou věty, kterých byste se měla v počátcích vztahu určitě vyvarovat..

Hroznej podnik, co? Jídlo je katastrofa

Radíme: nebuďte přehnaně kritická. Zejména přihlédneme-li k faktu, že restauraci patrně vybíral on. Kritičnost muže děsí, představují si, že se budete nějak podobně chovat i k nim. Raději dobromyslně přimhuřte oko a hovořte pozitivněji.

Jsem tak strašně sama!

Na počátečních schůzkách se pokud možno nelitujte, nepůsobí to dobře, váš protějšek zcela jistě očekává spíše zábavu, úsměvy, vtipné poznámky a veselé historky. Pokud se bez srdcervoucích výlevů neobejdete, šetřete si je na později.

Dětí bych chtěla mít co nejvíc

Rovněž intimní plány týkající se rodičovství odložte na pozdější dobu. Na první či druhé schůzce si muž ještě tak docela neuvědomuje, že druhá strana si jej hodlá přivlastnit navždy, mohl by se polekat. Hovořte o jaru, o filmech, o oblíbených písničkách, bude to tak lepší.

Bože, já tak miluju svatby!

To my všechny. Uvědomte si však, že muž je stvoření z druhého břehu řeky. Svatby ho nijak zvlášť nezajímají a nedojímají, spíše děsí. Informaci o tom, jak strašně moc byste se chtěla vdávat – prozatím znát nemusí.

Hele, jen tak mezi námi: Kolik vyděláváš?

Nelze se divit tomu, že vás to zajímá, vždyť muž by měl být hlavním živitelem rodiny, ale loudit na něm tuto informaci na první schůzce je nevhodné a neslušné.

Zaplatíš to? Já jsem švorc...

Rovněž nevhodné je klást tuto otázku. Chce-li se muž ukázat jako džentlmen (a doufejme, že ano), útratu v kavárně či restauraci zaplatí, aniž je třeba se na to ptát. Zmínka o neustálé beznadějné finanční situaci je nerozumná a nevrhá na vás dobré světlo. Nechcete si od něj ještě nakonec půjčit stovku?

Všichni moji bývalí byli pitomci

O bývalých láskách raději vůbec nemluvte, nehodí se to. A pokud už o nich hovoříte, pak raději jen v dobrém. Nebo si váš společník řekne: Co asi bude říkat o mně?

Hrozně se těším, až tě ukážu mamince

Velmi netaktické. Mamince se nápadníci ukazují, až když je známost dlouhodobější a vážnější. Na počátku vztahu tímto způsobem nebohého nápadníka vystrašíte, bude si připadat jako zajíc, za nímž běží smečka honících psů.

Příště si vezmi jiný svetr, ano?

Samozřejmě že vám záleží na tom, jak váš partner vypadá. Po deseti letech manželství se nikdo nepozastaví nad tím, že jste převzala velení nad manželovou garderobou. Teď ale ne! Je příliš brzy!

Můj psychoterapeut říká, že neumím fungovat ve vztahu

Psychoterapeuta rozhodně nezmiňujte, ne na první schůzce. Pravda, je sice čím dál modernější navštěvovat psychoterapeuta, ale není jisté, že si to myslí i váš protějšek. Existuje riziko, že vás bude mít za blázna.

Sdílejte článek
Štítky randění

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.