4 nejhorší lži v sexu. Říkáte je také?

Všichni si čas od času trochu poupravíme skutečnost. „Můžu si vzít zítra home-office? Přijdou mi domů elektrikáři.“ „Ježiš, to je ale roztomilé miminko!“ „Novou kabelku? No jo, mám novou kabelku. A představ si, stála jen tři stovky!“ Jenže jsou lži a LŽI.

Výše zmíněné jsou z kolonky vcelku nevinných lží, kterými nikomu neubližujeme. Ba právě naopak. Jinak je to ale, zdá se, v případě lží, které se týkají sexu. Podle nedávného průzkumu jedné americké televizní stanice vyšlo najevo, že lži, kterých se dopouštíme v sexu, jsou hodnoceny jako ty nejhorší.

Řekni mi, v čem lžeš, a já ti řeknu, co jsi za člověka

Průzkumu se zúčastnilo 2 000 lidí, kteří byli nejdříve vyzváni, aby uvedli lži, kterých se dopouští nejčastěji. Následně je pak měli ohodnit podle míry jejich závažnosti. A světe div se, první čtyři místa žebříčku suverénně obsadily lži týkající se sexu.

Určitě vás zajímá, které to byly:

1. místo, absolutní vítěz: Neboj, beru antikoncepci.

Tato hláška to vyhrála na celé čáře a upřímně, není se co divit. Ať už je míněna v dobré víře, že se tentokrát určitě nic nestane (ovulace je ještě daleko), nebo je vyslovena záměrně (biologické hodiny tikají!), její použití je vážně neomluvitelné.

2. místo: Nejde mi jen o sex

Ufff, tak otřepanější frázi bychom těžko hledali. Její vyslovení samo o sobě usvědčuje z opaku. Pokud člověku nejde jen o sex, nenapadne ho to ani zmínit, to je přece jasné. Zvláštní ale je, že i když je tak průhledná, naše schopnost ji prohlédnout často z nějakého důvodu pokulhává.

3. místo: Spal / spala jsem v životě s X partnery

Tady se musíme případného mystifikátora zastat. Ať už je za X vědomě dosazeno číslo výrazně vyšší či nižší než skutečnost, nemůžeme se ubránit pocitu, že pokud někdo nechce hrát hned od začátku s otevřenými kartami, má na to právo. Jiná věc je, proč to pak vůbec zmiňovat.

4. místo: Ty jsi první, s kým tohle dělám

Pokud se nebavíme zrovna o nechráněném sexu, nebrali bychom ani tuhle lež zas tak vážně. Dá se chápat, pokud nechcete hned při první příležitosti prozradit, že kostým sexy pokojské nevisí ve vašem šatníku jako pozůstatek maškarního plesu. Nebo?

Co si o téhle top čtyřce vlastně myslíte vy? Volili byste podobně? Myslíte, že Češi jsou v porovnání s Američany více, či méně prudérní?

A mimochodem co se ostatních příček týče, na dalším místě v žebříčku nejhorších lží se umístilo obligátní „Samozřejmě, že si po každé návštěvě WC myji ruce“ a „Nikdy v životě jsem nekouřil“, následované „Jéé, to je krásné jméno (o jménu dítěte kamarádky/kamaráda).

Michaela Kovářová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.