5 důkazů, že váš muž prochází krizí středního věku

5 důkazů, že váš muž prochází krizí středního věku

Když jsem se jednou přistihla, že už několik dnů trávím nepřiměřeně dlouho prohlížením si obrázků s různými účesy (ideálně ve stylu ombre), tetováním a piercingem a zároveň přemýšlím, které z nich si vyberu, došlo mi, že se mnou něco není úplně v pořádku. Mrkla jsem na sebe do zrcadla a sjela se kritickým pohledem od hlavy až k patě. Rázem jsem si vzpomněla na oblíbený film mé mamky – Vrať se do hrobu. No, nejspíš na mě leze nějaká krize, a to je mi 36 let! Ale stejně mi to asi nezabrání nabarvit si vlasy na růžovo a splnit si tak sen z mládí.

A víte, co mě v tom ještě utvrzuje a zároveň mě to i uklidňuje? Že podobné manýry sleduju také u svého manžela. Jaké jsou tedy signály počínající krize středního věku?

Touha po piercingu

Tato pro někoho vkusná, pro jiného naprosto nepřijatelná „ozdůbka“ se stala symbolem určité rebelie, odlišení se od většiny společnosti. Je to způsob, jak někoho zaujmout nebo jak dohnat to, co jsme v mládí nestihli. Až jednou dorazí manžel z práce s „napíchlým“ obočím, kuličkou na bradě nebo si při milostných hrátkách všimnete kroužku v bradavce (na piercing na penis si snad netroufne), pokuste se zadržet smích. Už jenom kvůli sobě – nikdy nevíte, kdy zatoužíte nechat si propíchnout pupík vy.

Rozhovory o rozvodu

Je zajímavé, že mi hodně lidí potvrdilo, že se v mém věku rozvedlo nebo alespoň o rozvodu dost často a intenzivně přemýšlelo. Kolem té pětatřicítky asi na nás začne doléhat nějaká existenciální krize. V mém případě druhá – ta první byla kolem maturity, kdy jsem se rozhodovala, co budu dál dělat.

Nicméně teď mám na krku čtyřicítku. S manželem si nemáme co vyčítat – je o dva roky starší. A upřímně – slovo „rozvod“ už z jeho úst párkrát zaznělo. Někdy pro nás může být odstrašující sledovat naše rodiče, kteří spolu sice vydrželi přes čtyřicet let, ale na druhé líbánky to v jejich vztahu rozhodně nevypadá.

Mění svůj vzhled

Zde se už nejedná jen o piercing nebo změnu účesu, ale o celkovou změnu image. V tomto případě může přeměna signalizovat posuny vašeho partnera probíhající v jeho nitru.

Kamarádka se mi svěřila, že její manžel o sebe téměř ze dne na den přestal pečovat. Jako by mu vůbec nezáleželo na tom, co si vezme na sebe, jestli nemá mastné vlasy nebo třeba zda mu nenarostl pupek. Proto navštívila párkrát psycholožku, kde došla k překvapivému závěru. Její choť se takto změnil téměř ve stejnou chvíli, co ona, neboť porodila třetí dítě a nestíhala se o sebe starat. Na radu odbornice si denně našla pár minut pro sebe, aby se alespoň učesala a hezky oblékla. Nestačila se pak divit, protože to přenesla i na manžela. Po několika měsících se zase vše vrátilo do starých dobrých kolejí.

Je posedlý svými vlasy

Příroda je aspoň trochu spravedlivá a nadělila předčasné vypadávání vlasů ve většině případů mužům, nikoliv nám, silnějšímu pohlaví. Pro nikoho nic příjemného. Záleží ovšem na tom, jak se k tomu dotyčný jedinec postaví. Jestliže má z toho obrovské deprese a dává už půl roku najevo, jak se mu kvůli tomu zhroutil život, anebo si pořídí paruku ve stylu „máničky“ ze sedmdesátých let a nejde bez ní ani spát, zavání to diagnózou KSV – krize středního věku.

Může být posedlý dětmi

Všimla jste si, že váš partner dává na Facebook až podezřele často fotky vašich potomků? I tato zdánlivě pozitivní aktivita může být příznakem „káesvéčka“. Proč? Zavání to totiž vnitřními obavami z toho, že se jednou děti odstěhují a zůstane po nich prázdné místo. Dalším strachem může být to, že jeho život ztratí smysl, když už nebude muset o nikoho pečovat. Vy ale můžete přijít s jednoduchým řešením: „Postarej se, miláčku, o mě.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.