Sex a vztahy

1. listopadu 2018 04:15

Lucie Průchová

5 věcí, které nastanou, když přestanete mít pravidelný sex

<p>Rozchody, práce, pracovní cesty: Existuje mnoho důvodů, proč může váš sexuální život na chvíli stagnovat.</p> <p>Zde je pět věcí, které se mohou stát, když procházíte sexuální abstinencí. Hlavu vzhůru, jedna z těchto věcí je vlastně pozitivní:</p>

Rozchody, práce, pracovní cesty: Existuje mnoho důvodů, proč může váš sexuální život na chvíli stagnovat.

Zde je pět věcí, které se mohou stát, když procházíte sexuální abstinencí. Hlavu vzhůru, jedna z těchto věcí je vlastně pozitivní:

1. Budete se cítit víc bojovná a podrážděná

Sex pomáhá lidem se vybít. Skotští vědci zjistili, že lidé, kteří „nesexovali“, se snažili vyrovnat se stresovými situacemi poněkud zvláštně, pomohlo jim třeba mluvení si pro sebe na veřejnosti nebo konflikt s neznámými lidmi, které potkali náhodně třeba v MHD. Divné, že? A jak to tedy funguje: Při sexu uvolňuje mozek endorfiny a oxytocin, které vám pomohou cítit se více v pohodě. Náhražkou za sex by mohla být v tomto případě třeba jóga.

2. Jste náchylnější k nachlazení a chřipce

Méně sexu může snížit ochranu proti choroboplodným zárodkům. Výzkumníci z Wilkes-Barre University v Pensylvánii zjistili, že lidé, kteří měli sex jednou nebo dvakrát za týden, si vybudovali o 30 % více protilátek, které tvoří pro naše tělo první linii obrany proti virům, ve srovnání s těmi, kteří měli sex jen zřídka nebo vůbec.

3. Riziko infekce močových cest

Téměř 80 procent infekcí močových cest se dostaví v průběhu 24 hodin po styku. Podle studie se při sexu stává, že bakterie z pochvy může skončit močové trubici, kde způsobí infekci. Takže tohle je ten případ, který je při sexuální abstinenci pozitivní. Když přestanete souložit, vaše riziko bolestivého a nepříjemného onemocnění klesá, což je obrovský bonus.

4. Pokud jste ve vztahu, může to být problém!

Nemít sex může mít obrovský vliv na funkci vašeho vztahu. Odborníci říkají: „Žití bez sexu, pokud máte trvalý vztah, může ovlivnit vaše sebevědomí, a tím klesá i úroveň oxytocinu (který je nazýván hormonem důvěry či lásky). Pracujte na manželství dřív, než se něco takového stane. Pokud se do takové situace dostanete, může to také zvýšit oboustranné obavy, že jeden z vás dřív nebo později vyhledá někoho jiného, aby mohl vykonávat své sexuální potřeby a touhy.

Nicméně je pravda, že vztah bez sexu neznamená, že nemůže být šťastný. Vzhledem k tomu, že sex je jen jedním z vyjádření intimity stejně jako líbání, hlazení, mazlení, objímání a rozdávání komplimentů, můžete se cítit s vaším partnerem citově spojena, i když zrovna nefunguje sexuální část vztahu.

5. Můžete mít pocit, že jste na dně

Podle studie v časopise Archives of Sexual Behavior, se ženy cítí tím depresivněji, čím déle jsou bez sexu. Ale příčinou nemusí být nedostatek sexu. Vědecký tým zjistil, že ženy, jejichž partneři používají kondomy, mají sklon k depresím. Výzkumníci tvrdí, že některé sloučeniny nalezené v ejakulátu – melatonin, serotonin a oxytocin – mohou mít na ženy pozitivní vliv a posilují pocit dobré nálady. Takže z toho vyplývá, že nechráněný pohlavní styk chrání ženy před špatnou náladou. Samozřejmě, existuje také spousta nevýhod nechráněného pohlavního styku, které jsou možná závažnější než naše dobrá nálada :-)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.