5+1 věc, které byste podle svého muže měla dělat častěji

Zdaleka to není jen sex a komplimenty, které by žena měla svému muži servírovat co nejčastěji. Muž ocení i spoustu dalších věcí.

Nalijme si čistého vína, každodenní partnerský život není již tak závratně romantická a vzrušující jízda, jako bylo randění.

Dřív nebo později najedete sem tam na hrbol, sem tam do výmolu. Jak dojet co nejdál a co nejmíň zničení?

Máme pro vás pár návrhů:

1. Navrhněte sex jako první

Channing Tatum a Amanda Seyfried ve filmu Milý Johne

Jasně, jste v jednom kole. Přepracovaná, unavená, všeho máte nad hlavu. Ale chopit se čas od času akce vám může pomoct cítit se o moc líp. Tím, že převezmete aktivitu, vlastně tělu i hlavě nakážete přehodit se do jiného programu a zapomenout na všední agendu. Ač je to pro nás ženy možná těžko uvěřitelné, ani pro muže prý podle psychologů sex nepředstavuje jen fyzickou potřebu, ale je to také způsob psychického spojení s námi ženami.

Nemusíte hned každou sobotu večer rozjíždět striptýz, stačí jemné náznaky. Posazení na klín, vytažení košile z kalhot, výmluvný pohled. Uvidíte, že nezůstanou nepovšimnuty.

2. Buďte přímá, ale ne moc dominantní

Matthew McConaughey a Sarah Jessica Parker ve filmu Lemra líná Není tajemství, že nejvíce problémů mezi muži a ženami vzniká v důsledku odlišné formy komunikace. My si myslíme, že se vyjadřujeme zcela jasně; naši muži už si tím ale tak jistí nejsou. Většina z nich je ztracených, pokud je necháte vaše pocity pouze hádat, a uvádí, že by byli vděční za přesné a jasné definice toho, čím nám udělají radost. A pak by se tím prý beze zbytku řídili. (Hm, opravdu??)

3. Odložte na chvíli telefon

Amanda Seyfried a Christopher Egan ve filmu Dopisy pro Julii Jo jo, úplně vidíme, jak obracíte oči v sloup. Ale vzpomeňte si, kolikrát se už váš partner cítil dotčeně, když jste uprostřed jeho vyprávění sáhla po telefonu, abyste rychle zkontrolovala e-maily, projela Instagram, zkoukla nové komentáře svého postu na Facebooku? On to sice taky možná dělá, ale to není omluva. Zkuste někdy zavřít všechny chytré telefony, tablety a laptopy v jedné místnosti a jen tak si povídejte. Je to možná trochu zastaralé, ale funguje to!

4. Buďte více... spontánní

Cameron Diaz, Leslie Mann a Kate Upton ve filmu Jedna za všechny My ženy jsme většinou super zorganizované, výkonné, akční. Samozřejmě, naši muži totiž většinou nejsou. To ale neznamená, že bychom z této role neměly čas od času vypadnout a přestat brát všechno tak vážně. Uvidíte, jak osvěžující to bude jak pro vás, tak pro něj.

5. Nechte ho

Amy Schumer a Bill Hader ve filmu Vykolejená Ať se zouvá uvnitř v hale místo přede dveřmi. Snídá kafe a cigaretu místo pomerančového džusu. Chodí doma v trenýrkách místo v těch slušivých kalhotách, co jste mu koupila. Nechte ho zkrátka dělat věci po jeho. Samozřejmě s mírou a v bodech, které pro vás budou nejméně bolestné, ale vyhněte se neustálému sekýrování. Muži si rádi udržují iluzi svodobného života a rozhodování i po svatbě. A taky, kdo se má s nimi pořád rozčilovat?

Plus obligátní: Říkejte mu, jak je úžasný

Rachel McAdams a Channing Tatum ve filmu Navždy spolu

Klišé? Možná, ale platné. Kdo by se zlobil, když ho někdo chválí. A navíc když ten někdo je jeho partner?! Průzkumy ukazují, že pro většinu mužů je potřeba číslo jedna ze strany jejich partnerky ocenění, porozumění a uznání. Smutné, že spousta z nás je zvyklá převážně kritizovat a říkat svým mužům, co udělali špatně, než opačně. Manželští poradci pro to mají jednoduchou pomůcku: za každou jednu kritiku přidejte jednu pochvalu. Výsledkem bude velmi usměvavý druh. Takový, co snese modré z nebe i své družce.

Michaela Kovářová/Foto: profimedia.cz a goodhousekeeping.com

Sdílejte článek
Štítky Channing Tatum film Matthew McConaughey sex čím potěšit muže Sarah Jessica Parkerová Cameron Diazová Amanda Seyfriedová Rachel McAdamsová Kate Uptonová Leslie Mann

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.