Sex a vztahy

14. května 2016 04:45

Martina Čerňanská

6 důvodů, proč člověku leze romantický měsíc máj na nervy

6 důvodů, proč člověku leze romantický měsíc máj na nervy

Ne každý má měsíc lásky rád. Jako by rozkazoval: tak a teď se musí úplně všichni bez rozdílu pohlaví a věku zamilovat! Takový zvláštní rozkaz některé osoby silně skličuje, zejména ty, které jsou samy, cítí se pod psa a lásku už delší dobu ne a ne nalézt. Přitom úplně všude se roztahuje tak trochu kýčovité jaro, kvetou stromy, tulipány, podběly, magnólie, pivoňky, zahrady opojně voní a lidé se svlékají i venku na ulici. Mladičkým blondýnkám jako by se prodloužily nohy a zkrátily sukně. Co je tedy na měsíci máji vlastně nejhorší?

Chce po nás, abychom zhubli

Přesně tak: květen je měsícem hubnutí do plavek. Protože v červnu už to nestihneme! V médiích se objevují drsné návody na to, jak se zbavit přebytečných kilogramů, aby člověk nevypadal o prázdninách u vody jako lachtan, nýbrž jak lesní víla. Když si přečtete, že si máte dát k svačině půlku jablka, suchar bez másla a vodu bez bublinek, udělá se vám slabo a dostanete chuť na jitrnici.

Vyžaduje, abychom se zamilovali

Což je ovšem v některých případech nesmírně deprimující. Copak se lze zamilovat na povel, přesně ve chvíli, kdy potměšilý květen nechá rozkvést šeříky a vyschnout lesní mýtinky? A tak se ti, kterým se v lásce nedaří, cítí odstrčeni. Slunce tančící na třešňových květech je nenaplňuje radostí, ale depresí z osamělosti.

Mladé krásky se nemístně předvádějí

Což jednomu rovněž na náladě nepřidá. Když sedmnáctiletá rusalka kráčí ke splavu jen v tílku a šortkách, plavé vlasy rozpuštěné, štíhlé nohy, dlouhé jako dálnice, obuté do kytičkovaných tenisek, a potichu si zpívá, člověk si jen tak pro sebe tiše povzdychne. Být krásná v sedmnácti totiž není umění. O dvacet nebo třicet let později už to umění je.

Alergici prožívají peklo

Máj je největším postrachem chudáků, kteří trpí všemožnými alergiemi. Ti se vlastně, chudáci, zamilovat nemohou, není to technicky možné. Vždyť by ani na milostnou schůzku nedošli, cestou by je postihl nekonečný záchvat kašle, dušnost anebo vyrážka – a komu by se chtělo jít na rande například s puntíkovaným obličejem?

Líbající se páry nám kazí náladu

Samozřejmě že se říká: Dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno. Jenomže divoce se líbající pár uprostřed rozkvetlé louky, v tramvaji anebo na úzkém chodníku za situace, kdy se kolem obou zamilovaných prodírají lidé a v rozpacích odvracejí hlavu – není to takhle náhodou trochu drzost? Přinejmenším vzhledem k těm, kteří se cítí opuštění?

V práci se to nedá vydržet

Sedět osm a půl hodiny v zaměstnání za okolností, kdy na okno strohé kancelářské budovy ťukají rozkvetlé jabloňové větve, z nichž jsou slyšet ptačí trylky, to je jako surové mučení. Člověk se už vnitřním zrakem vidí na břehu rybníka, a přitom je teprve čtvrt na jedenáct a šéf už dvakrát řval, že takové lemply v životě neviděl. Kdepak, měsíc máj má svá úskalí a ne každý ho vítá s nadšením...

-em-

Sdílejte článek
Štítky láska

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.