6 překvapivých účinků orgasmu, díky nimž budete krásnější

6 překvapivých účinků orgasmu, díky nimž budete krásnější

Orgasmus má skvělé účinky nejen na naši mysl a zdraví, ale i na krásu. A pokud vám dělá problémy orgasmu dosáhnout, nemusíte mít obavy. Pro zisk kosmetických benefitů prý stačí i jakékoliv vzrušení, tedy libovolná sexuální rozkoš. Na co se pak můžete těšit?

Zdravější pleť

Vzhledem k tomu, že při sexuálním dráždění dochází k uvolnění oxytocinu (hormonu provázejícího potěšení) a současně se snižuje hladina kortizolu (hormonu naznačujícího, že jste ve stresu), je mnohem méně pravděpodobné, že budete trpět nějakým typem vyrážky způsobené tím, že se stresujete. Zároveň se vám díky orgasmu krásně prokrví obličej a zvýší se přísun kyslíku. Známe to všechny – „posexový“ ruměnec ve tváři, který na nás prozradí, co jsme právě dělaly. Díky tomu však dochází k vyrovnání hladiny hormonů, což je obecně skvělá obrana proti akné.

Ovšem pozor – nestačí se milovat nebo masturbovat jen jednou za měsíc, chce to více pravidelnosti.

Plnější rty

Během sexuálního vzrušení dochází k prokrvení hlavy – to samozřejmě víte. Možná si ale neuvědomujete, že se zvýší průtok krve i v oblasti rtů. Vypadají buclatěji, roztomileji a zatraceně sexy. Díky tomu jste pro partnera přitažlivější a díky tomu si pak sama musíte připadat naprosto neodolatelně. Příroda to dobře zařídila. Kam se hrabou injekce a všelijaké další „vychytávky“ na výplň rtů!

Kvalitnější vlasy

A jsme zase u toho. Prokrvení hlavy přináší benefity i vlasové pokožce. Výsledkem jsou silnější, lesklejší a na první pohled zdravější vlasy. Není už třeba utrácet za předražené přípravky, které slibují zlepšení kvality vlasů.

Lepší spánek = více krásy

Zrychlený tep i dýchání po vyvrcholení brzy opadnou a vy se pak můžete lépe oddávat relaxaci nebo ještě lépe klidnému spánku, jehož kvalita má prokazatelný vliv na náš vzhled. Proč tomu tak je? Po sexu totiž dochází k uvolnění hormonu prolaktinu, který nám pomůže rychleji usnout. Zároveň se zvyšuje hladina oxytocinu a vasopresinu, které jsou zárukou tvrdého spánku. Tělo i mysl pak mohou zaslouženě a plnohodnotně odpočívat.

Mladistvý vzhled

Vzhledem k tomu, že orgasmy a sexuální vzrušení pomáhají snižovat tlak, zpomalují i proces stárnutí. Dochází také ke zvýšení hladiny estrogenu, tím pádem se navyšuje i tolik potřebný kolagen, což je bílkovina zajišťující elasticitu pokožky, kvalitu nehtů a vlasů a také správné fungování kloubů, chrupavek a vaziva. Společně s kvalitnějším spánkem, který dokáže snížit výskyt vrásek, se jedná doslova o elixír mládí.

Vyšší sebedůvěra

Četné studie prokázaly, že sex a masturbace dokážou zvýšit naše sebevědomí. O něm se říká, že je to nejatraktivnější vlastnost. Oxytocin, který se nám uvolňuje během sexuálního vzrušení, nás dělá šťastnější. V této souvislosti nemůžeme zapomenout na výrok ikony krásy Audrey Hepburn, která kdysi řekla: „Šťastné dívky jsou nejkrásnější.“

-šp-

Sdílejte článek
Štítky spánek krása hormon orgasmus sexuální vzrušení Audrey Hepburnová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.