6 tipů, jak dosáhnout orgasmu bez pomoci vibrátoru

6 tipů, jak dosáhnout orgasmu bez pomoci vibrátoru

Nejdřív se uvolněte

Sexuální pomůcky hrají důležitou roli při objevování naší sexuality, ať si s nimi hrajeme sami, nebo i s partnerem. Díky bohu za to! Naštěstí neexistuje žádné pravidlo, které říká, že každé setkání musí mít alespoň dva účastníky, tedy dvě těla. Obzvlášť tehdy, když je v dosažení orgasmu větší spoleh na vibrátor než na partnera. Potvrzují to i výzkumy - až třetina žen zřídka nebo dokonce nikdy není schopna dosáhnout vyvrcholení v průběhu sexuálního styku.

Stejně jako u sexuálních poloh neprovozujete pokaždé misionáře, zkuste se odpoutat i od rutiny použít vibrátor. Berte to jako příležitost prozkoumat vaše tělo jinak. Napojit se na něj a objevit, jaké další vzrušení vám nabízí. Můžete dokonce zjistit, že se dokážete rukama více vzrušit a mít silnější orgasmus, než když použijete sexuální pomůcku. Nebojte se toho a objevte dosud nepoznané. Zaujměte příjemnou polohu a začněte vnímat vaše tělo v prostoru. Uvolněte napětí, prohlubte dech, oddejte se sama sobě.

Zapojte vaši mysl

Když se spoléháme na práci vibrátoru, leckdy se tomu tak poddáme, že do té rozkoše zapomínáme zapojit i mysl. Jenže k orgasmu patří kromě fyzické stimulace i dráždění psychické, je to tak? Jak by byl sex o dost primitivnější a prázdnější, pokud bychom do něj nezapojili fantazii a vnímání toho druhého všemi smysly. Vzrušení probíhá nejen na tělesné, ale především na duševní úrovni.

Když si tohle uvědomíte, nebude pro vás těžké uvěřit větě, že největším pohlavním orgánem je mozek. Vrhněte se na jeho zkoumání. Poddejte se všemu, co vás jenom napadne - čtěte si milostnou poezii, vnímejte vůně, uvědomujte si vlnu vzrušení, která prochází vaším tělem, představujte si muže svých snů nebo si zavzpomínejte na váš nejvíce vzrušující zážitek… Možnosti jsou neomezené, záleží jenom na vás.

Věnujte pozornost tomu, kdy jste nejvíc vzrušená

Schopnost dosáhnout orgasmu se odvíjí od všeho možného, například od vaší nálady, zdravotního stavu, stresu, únavy, vašeho cyklu apod. Proto pro vás někdy může být náročnější dosáhnout vrcholu, zatímco jindy je to raz dva a dokonce i několikrát po sobě. Muži to mají jiné – jim stačí vždycky jen tření, vlajka stojí a k vyvrcholení už to mají, co by kamenem dohodil.

Jestli jste zvyklá masturbovat večer po cvičení ve sprše, zkuste někdy změnu, zda to třeba nebude lepší hned ráno po probuzení. Zkoušejte to kdykoliv a kdekoliv (samozřejmě diskrétně). Třeba zjistíte, že jste se léta zbytečně okrádala o nejúžasnější orgasmy jenom proto, že jste si jela ve svém stereotypu. Můžete si o vašich experimentech psát i záznamy – intenzitu, délku a snadnost dosažení orgasmu může kromě vašeho stavu ovlivňovat i strava. Zkuste a přesvědčte se sama.

Nezapomínejte na prsty

Nejste si úplně jistá, kde začít? Zkuste třeba toto. Položte ukazováček s prostředníčkem na klitoris a těsně nad něj. Začněte jemně kroužit prsty a postupně měňte jejich tlak, dokud nepřijdete na to, co vás nejvíc přivádí do varu. Pak už jenom udržujte stálý rytmus, který vás dovede k samotnému orgasmu.

Nebuďte frustrovaná, když se vám to nepovede hned napoprvé. Získat tu správnou citlivost chce totiž někdy cvik. A opět se dostáváme k tomu, že se vaše schopnost vyvrcholit odvíjí od vašeho psychického i fyzického rozpoložení. Nicméně orgasmus není všechno, užívejte si i příjemné vlny vzrušení, které prožíváte díky vašim prstíkům. A co je důležité – nemusíte přeci zůstat ležet jenom na zádech. Taková poloha na břiše, kdy je jednodušší váhou těla dostat prsty tam, kam potřebujete, má hodně co do sebe.

Berte svůj sólo průzkum jako investici do vašeho partnerského života

Když nevíte, co vás uspokojuje, jak pak můžete říci partnerovi, čím vás dokáže vzrušit? Zkoumání vlastního terénu, ať už pomocí hbitých prstíků nebo různých pomůcek, vás obohatí nejen o mnoho orgasmů, ale taky o intenzivnější milování s partnerem. Co totiž chlapy vzrušuje? Když se jim nestydíte říct, co se vám líbí, a zároveň na vás vidí, že si to s nimi opravdu užíváte. Čím lépe znáte svoje tělo, tím víc jste blíž k tomu stát se sexuální bohyní. Pokud jí už tedy nejste...

Nedovolte, aby byl vaším jediným cílem orgasmus

Nebyla by škoda se jenom urputně hnát za orgasmem? Užijte si samotné dráždění a poznávání vlastních zákoutí a reakcí. Soustřeďte se na radost z osobní intimity a zažívejte během masturbace rozličné typy potěšení. Zlepšete si smyslové dovednosti a rozšiřte váš sexuální repertoár. Navíc se třeba natolik uspokojíte, že už vašeho kamaráda „vibrátora“ necháte pro příště zavřeného v zásuvce.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.