Sex a vztahy

27. března 2015 04:30

Anna Kopečková

7 důvodů, proč třicátníci podvádějí své ženy

7 důvodů, proč třicátníci podvádějí své ženy

Zjištění, že je vám partner nevěrný, převrátí život vzhůru nohama. Podvedený člověk se cítí, jako by mu druhý vrazil kudlu přímo do srdce, a přemýšlí, zda má vztah ukončit hned, nebo jestli to dokáže nějak překonat. Záleží na každém jednotlivci, jak se s nevěrou dokáže vypořádat, vždy je však lepší jí předcházet.

Neexistuje žádný ověřený recept, jak lze podvádění zabránit. Pokud jeden z partnerů bude chtít svého druha podvést, udělá to, i kdybyste se na hlavu stavěli. Podle psychologů ale existuje řada důvodů či situací, které riziko nevěry zvyšují. Pojďme se podívat, jaké důvody nejčastěji mají muži po třicítce.

Krize identity

Asi každý zná krizi středního věku, ale ona krize může přijít v každém věku, nezáleží na tom, jestli je člověku dvacet nebo šedesát. Termín znamená pouze to, že někdo hledá nový smysl svého života nebo nějaké vzrušení, které ho vytrhne z šedi každodenních dnů.

Vidíte-li na svém muže příznaky počínající krize, zaveďte s ním na toto téma řeč a promluvte si o tom, co vlastně hledá a jak to udělat, abyste byla součástí jeho nové cesty i vy. Řekněte mu, že víte, že se mění a vyvíjí, a že chcete být jeho součástí. Podělte se o své sny, touhy i nové cíle, zkuste vymyslet něco nového, co byste mohli dělat dohromady. Nebo se překonejte a zapojte se nějakým způsobem do věcí, které chce dělat on.

Je to příroda

Možná jste od muže, který je chronický sukničkář, slyšela výmluvu, že je proti přírodě, aby byl monogamní. Že jen minimum druhů na planetě volí pro život pouze jednoho partnera a také proto jsou na vyhynutí. Většina naopak má za život partnerů několik. Mnozí také tvrdí, že na planetě existuje více mužů než žen, takže dává smysl, že muž má víc partnerek.

Znáte pořekadlo, že za každým významným mužem stojí žena? Ale co když jich existuje víc než jedna? Když se podíváte zpět do historie, zjistíte, že mnoho nejmocnějších mužů mělo více manželek, ať už to byl král David, Šalomoun nebo Ramses. Královské rodiny tvořily komunity, kam patřily i sestry a manželky, a společně vládli. Tuto skutečnost neobhajujeme, ale je dobré o ní vědět, aby ženy nebyly překvapené, když se muž pokusí svou nevěru obhajovat právě tímto způsobem.

Obyčejná nuda

Muži jsou fyzické bytosti a pro spokojený život potřebují neustále vyhledávat nová vzrušení a výzvy. Proto je třeba je občas stimulovat hrou na kočku a myš, udržovat je ve střehu, a to zejména v oblasti milostného života.

Je jasné, že po mnoha společně strávených letech to není nic jednoduchého, ale rozhodně nezanevřete na milostné hry. Zkoušejte nové pozice, překvapte ho sexy prádélkem. Nebo vyzkoušejte sexuální abstinenci – dohodněte se, že týden či dva žádný sex nebude a během této doby ho svádějte a žhavte. Uvidíte, jaká to po uplynutí domluvené doby bude bomba.

Pocity nedostatečnosti

Každý se chce cítit zajímavý, milovaný, zbožňovaný. I muži, kteří to nedávají příliš najevo. Pokud o něj neprojevujete zájem, dáváte mu najevo, že už dávno pro vás není tak skvělý, jak býval, vzbudíte v něm pocity nejistoty, nedostatečnosti, obav, se kterými se vypořádá tak, že si najde milenku. Nenechte to zajít tak daleko.

Pokud už jste se svým partnerem nějaký čas, je pravděpodobné, že si vzájemnou lásku nedáváte najevo tolik, jako na začátku vztahu. Jestli si chcete lásku ve svém vztahu udržet, musíte se o to cíleně snažit. Dobrá zpráva ale je, že nikdy není pozdě zase začít. Nechte mu milý vzkaz na zrcadle, napište mu krátkou báseň, pošlete sexy textovku nebo mu dejte malý dárek. To vše s cílem mu ukázat, že vám na něm stále záleží.

Chybí mu smysl života

V určitém věku muž obvykle cítí povinnost zajistit sebe a případně i svou rodinu. To může podkopávat jeho celoživotní sny, protože stabilní a výnosná práce nemusí být příliš zábavná. Muž se může cítit nenaplněn, nebo dokonce v depresi. I když uznává, že v tuto chvíli musí dělat práci, která se mu nelíbí, necítí se na to zahodit své naděje na vysněnou kariéru a ideální život.

Ukažte mu, že ho chápete a podporujete ho v tom, co cítí. Můžete na to téma zavést řeč a společně se pokusit vymyslet, jak by se mohl přiblížit svým snům, aniž by rodina třela bídu s nouzí. Třeba společně vymyslíte něco úplně jiného, co by ho mohlo bavit.

Aby se vyhnul odpovědnosti

Jakmile muž překročí třicítku, rodina na něj často vyvíjí tlak, aby konečně dospěl, usadil se a založil vlastní rodinu. Pokud se na to necítí, může se snažit uniknout odpovědnosti tím, že podvede svou současnou partnerku. Když ta se s ním pak rozejde, alespoň nebude muset plodit potomky. Dětinské, ale na jednu stranu logické. Nejlepší je na takového muže příliš netlačit.

Jiný pohled na nevěru

Každý člověk definici nevěry chápe jinak. Tam, kde máte hranici vy, ji vůbec nemusí mít on. Flirtování na sociálních sítích, textovky, večeře, objímání a líbání, to jsou jen některé věci, na které mohou mít partneři zcela jiný názor. Než začne žena vyšilovat, že ji muž podvádí, měl by si pár tyto hranice vyjasnit.

Ano, jde o citlivé a často nepříjemné téma, kterému se mnozí vyhýbají. Ale silný vztah přece stojí za nepříjemnosti. Když se nevěrníků zeptáte, zda je vše v pořádku, mají tendence lhát. Raději proto začněte u sebe, podělte se o své obavy z nevěry a ujistěte ho, že ho milujete, i když to tak možná někdy nevypadá. Pokud se trochu vyčistí vzduch, možná i on vyjádří své pocity.

Lucie Kořistová

Sdílejte článek
Štítky nevěra rodina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.