Sex a vztahy

27. listopadu 2016 06:00

Anna Kopečková

7 tipů, jak povýšit váš sex z průměrného na úžasný

7 tipů, jak povýšit váš sex z průměrného na úžasný

Mít sex, který je jen „dobrý“, je málo. My věříme, že sex má být prostě skvělý. Máme pro vás rady a tipy od Durex odbornice na sex a vztahy Susan Quilliam, jak toho dosáhnout.

Romantika je víc než důležitá

Je důležité si uvědomit, že romantika není jen otázkou sexu samotného, ale projevuje se i náklonností, oceněním toho druhého a vzájemnou podporou obou partnerů. Naučte se projevovat si vzájemně lásku i mimo vaši ložnici, pozitivně se to odrazí i na vašem sexuálním životě.

V posteli pusťte z hlavy práci, nezapínejte televizi ani počítač. Zapalte svíčky, pusťte tlumenou hudbu, nechte vaši ložnici prostoupit romantikou. Při prvním projevu vášně nespěchejte k vyvrcholení, užívejte si vzájemně blízkost toho druhého – ležte v těsném objetí, slaďte rytmus vašeho dýchání a dívejte se vzájemně do očí.

Začněte se jeden druhého dotýkat až ve chvíli, kdy bude vaše vzrušení dosahovat vrcholu. Mějte stále otevřené oči a sledujte výraz svého partnera. Pro dosažení opravdu hlubokého a blízkého propojení se snažte udržet oční kontakt i při vyvrcholení.

Přestaňte jen snít. Prožijte to!

Nejpodstatnější erotogenní zónou v lidském těle je mozek. Podle odhadů má devadesát procent žen a celých sto procent mužů erotické fantazie. Představovat si erotické situace vám nejen rozproudí krev v žilách, ale umožní vám snít i o sexuálních zážitcích, které zůstanu jen ve vašich představách, jako je například milování s vaším sousedem nebo na vrcholu Eiffelovky. V tomto filmu jste vy režisérem – nechte svoji fantazii volně plynout. Co jste vždy chtěli zkusit a nikdy jste se k tomu neodhodlali?

Nebojte se vzájemně si povědět své fantazie. Je dobré si na začátku určit, co je pro toho druhého nepřijatelnou situací – pro mnoho lidí je to například představa, že má jejich partner sex s jinou osobou. Nicméně jinak si nebojte vzájemně říci, co by vás nejvíc vzrušovalo. Pokud se za svoje představy stydíte a špatně se vám o nich mluví, nejste sami. Je spousta lidí, kteří se bojí, že jejich přání vyzní trapně, což jim zabraňuje ve zkoušení něčeho nového v posteli. Zkuste si své představy vzájemně pošeptat v objetí ve tmě v posteli nebo vytvořte příběh se sexuální tematikou. Každý do něj vždy přidejte jednu situaci, která vám připadá vzrušující – tak, abyste oba mohli řídit, jakým směrem se příběh ubírá.

Správné doteky

Vzájemné doteky nejenže přináší potěšení po fyzické stránce, ale také posilují vzájemné emoce, neboť se do krve vyplavuje oxytocin, „mazlivý hormon“. Vytvořte více možností pro vzájemné doteky odhozením pyžam, což vám přinese příležitost se dotýkat kůží na kůži i ve spánku.

Skvělým způsobem vzájemného dotýkání se je pevné objetí. Neomezte ho ale pouze na pár sekund, zkuste vydržet deset minut. Může se to zdát jako příliš dlouhé, ale uvidíte, že se postupně v náruči toho druhého uvolníte a začnete zažívat úplně nové pocity a potěšení. Čím více vzrušení, tím více vlhkosti a naopak.

Připravte si vzájemně masáž za pomoci olejíčku a nastartujte vzájemnou vášeň. Přemýšlejte nad tím, jak se budete toho druhého dotýkat, neomezujte se pouze na hlazení, zkuste jemné škrábání, tření a možná i lehké štípání kůže vašeho partnera. Měňte často intenzitu doteku, od lehoučkého přejíždění špičkami prstů přes kůži vašeho partnera, až po pevný stisk.

Předehra pro něj

Většina mužů miluje, když se jejich partnerka plně zaměří na jejich uspokojení. I když je to většinou on, kdo přebírá iniciativu, je důležité si občas vyměnit role, vzít to do vlastních rukou a nechat ho relaxovat a užívat si. Každý muž má svůj specifický způsob, jak dosáhnout vyvrcholení. Pokud k němu tedy ještě nedošlo, nechte ho, ať vám ukáže své oblíbené pohyby a naučí vás, jak ho přivést do ráje.

Uzdička je tenký proužek kůže, který spojuje žalud s tělem penisu, a její dráždění může být spouštěčem rozkoše. Lehké přejíždění nahoru a dolů nebo napříč je pro muže velmi příjemné. Zkuste po uzdičce také přejíždět palcem kolem dokola.

Oprašte zapomenuté pozice

Většina párů vystřídá na začátku vztahu mnoho různých pozic, po čase se ale často omezí pouze na pár oblíbených. A proto je na čase přivést všechny dávno nepoužívané polohy zpět do ložnice.

Ať už máte rádi jakoukoliv pozici, věnujte pozornost tak zvané velké čtyřce – hloubce, rychlosti, rytmu a pohybu. Jste se všemi těmito aspekty ve vaší poloze spokojeni? Pokud ne, zkoušejte kombinovat pozice tak, aby vám oběma přinesly maximální uspokojení.

Stejně tak, jako neměnit pozice, je stejná chyba spokojit se s monotónností pohybů při sexu. Pro naprosto nový zážitek zkuste zapojit jiný rytmus přírazů. V knihách starověkých Číňanů zabývajících se sexuálním životem byla uvedena technika pěti hlubokých přírazů a osmi povrchních. Toto schéma se dvakrát opakovalo – dvakrát pomalu, dvakrát rychle a dvakrát znovu pomalu. Tato technika je skvělá pro páry, kde žena miluje nepředvídané změny tempa a on potřebuje oddálit vyvrcholení a zpomalit.

Spojeni orgasmem

Co je ještě lepší, než když oba z vás dosáhnou vyvrcholení? Dosáhnut vyvrcholení ve stejný čas! Samozřejmě nemůžete dosažení společného orgasmu povýšit nad vzájemné uspokojení, ale je dobré vědět, že i něco takového je možné. Takže jak?

Žena potřebuje být schopná držet krok se vzrušením svého partnera. Může jí pomoci vyvrcholit v rámci předehry předtím, než dojde k samotnému styku. V tu chvíli bude dostatečně vzrušená a schopná dosáhnout nového vyvrcholení rychleji a jednodušeji. U muže je to opačně, musí se snažit oddalovat vyvrcholení tak dlouho, dokud nebude připravená i jeho partnerka. Pokud je na pokraji vyvrcholení, může pomoci jemné stisknutí penisu těsně pod žaludem, což může snížit momentální vzrušení.

Je důležité vybrat pozici, ve které bude muž zpomalován a vzrušení partnerky naopak urychlováno. Pozice na „koníčka“, kdy je žena obrácena zády k muži (říká se jí také cowgirl position), znamená, že žena může udávat tempo a sama se uspokojovat, zatímco muž se může soustředit na oddalování vyvrcholení. Oba z vás musejí vědět, jak blízko je ten druhý k vyvrcholení. Někdy není možné se jen dívat na partnera a sledovat řeč jeho těla, ale je třeba se zeptat.

Přidejte na náruživosti

Neměli byste začínat se stykem samotným, dokud nejste oba plně vzrušeni. Ujistěte se, že jste věnovali dostatek času předehře – tolik, že oba zoufale toužíte po milování – a poté přidejte dalších pět minut předehry, abyste navýšili oboustranné vzrušení ještě trochu více.

Žena může zvýšit vzrušení stahy svalů pánevního dna a muž stažením svalů za varlaty, čímž docílí pohybování penisu. Zkuste také metodu, kdy pravidelně na jeden úder srdce zastavíte veškerý pohyb a poté pokračujete. Tato technika je nejen skvělá k posílení očekávání, ale pomáhá také obnovit citlivost a umožňuje vyšší proudění krve, což způsobuje intenzivnější orgasmus.

-ak-

Sdílejte článek
Štítky kůže ložnice sex Eiffelova věž Durex Susan Quilliam

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.