7 věcí, které by žena o svém vztahu nikomu neměla říkat

Je naprosto přirozené, že si občas potřebujete u kamarádek vylít srdíčko a svěřit se jim se svým trápením s partnerem. Ne nadarmo se říká, že sdílené starosti jsou pak poloviční. Jenže některé věci by měly zůstat jenom mezi vámi a přítelem nebo manželem.

1. Když procházíte sexuální krizí

Už jste s partnerem několik měsíců nespala a přijde vám, že žijete vedle sebe jako sourozenci. Nejhorší na tom je, že vůbec netušíte, kde se stala chyba. Zkrátka čas plyne a vy jste po půl roce zjistila, že žijete skoro jako poustevník. Samozřejmě vás nenapadne nic jiného, než se s tím svěřit své nejlepší kamarádce. Určitě vás ukonejší tím, že má podobný problém, takže vám připadá, že je to vlastně normální. A vy to pak už nebudete tolik řešit. Ale to je chyba! Tohle totiž problém je, a pokud na něm nezačnete pracovat, může se to ještě zhoršit. Kamarádka vás sice v dobré víře podpořila, jenže v tomto případě je prospěšnější rada odborníka s letitou praxí. Navíc ani nemáte záruku, že vám vaše přítelkyně nelže, i když to udělala jenom proto, aby vás uklidnila.

Jestliže vás tedy trápí nedostatek sexu apod., postavte se k tomu čelem a proberte to s partnerem. Pokud se nemůžete dostat k tzv. jádru pudla a zjistit pravou příčinu vašeho trápení, popřemýšlejte, zda společně nezajít za sexuálním terapeutem nebo partnerským psychologem. Ti vám mohou pomoci odhalit, z čeho pramení nedostatek intimity, ale také vám poradí nápady, jak si to v ložnici pěkně okořenit.

2. Když vás trápí příbuzní z partnerovy strany

Není snad nikdo, kdo by si nikdy nepostěžoval na svou tchýni, tchána, švagrovou, švagra... - tedy na vykutálené příbuzné z manželovy strany, ke kterým jste přišla jako slepý k houslím. Přestože vám v danou chvíli nadávky uleví, zkuste to raději omezit. Nikdy totiž nevíte, kdy se to k vám vrátí jako bumerang. Může se to dostat k manželovi přes několik kamarádů, nebo si třeba nevšimnete tchýně sedící u vedlejšího stolu v kavárně, zatímco si na ni stěžujete své kámošce. Ta vám navíc bude radit ze své zkušenosti. Jenže vaše situace může být naprosto odlišná od té její.

Co tedy dělat, abyste v sobě nemusela dusit vztek na své blízké? Pokud to půjde, upusťte páru. Běžte si zacvičit, zajděte si do sauny nebo na masáž a pak si o všem promluvte s partnerem. S chladnou hlavou se řeší problém mnohem více konstruktivně.

3. Když partner odhalí svoje sexuální fantazie

Máte k sobě s partnerem tak blízko, že se odhodlal svěřit se vám se svými sexuálními fantaziemi? Ať už byly sebeabsurdnější, neměla byste jimi bavit své kamarádky. Zase se to může obrátit proti vám. Stačí jeden večírek s přáteli a větší než malé množství alkoholu, které vašim kamarádkám rozváže jazyk, a trapas je na světě. Pak se nemůžete divit, že bude váš partner frustrovaný z toho, že si z něj partička ženských utahuje kvůli jeho tajným touhám, jež ale už moc tajné nezůstaly. Jak tohle může dopadnout? Hodně velkou křivdou, ztrátou důvěry, sladkou pomstou a v nejhorším případě i rozchodem. A vám zbudou jen oči pro pláč.

4. Když vás partner podvádí

A je úplně jedno, zda je to v rovině sexuální nebo emocionální. To je skoro i horší, protože váš partner má plnou hlavu jiné ženy, s níž duševně souzní a jsou z nich nejlepší přátelé. Existuje vůbec přátelství mezi mužem a ženou, aniž by jeden z nich nechtěl víc? Těžko říct. Každopádně pokud jste zjistila, že je vám manžel nebo přítel nevěrný, zase vás napadne se s tím ihned někomu svěřit. Potřebujte to ventilovat ven. Jenže v tomto případě hrozí riziko, že vám vaše kamarádka nenávratně partnera znechutí. A to i přesto, že existovala naděje, že se k sobě vrátíte, protože téměř každý občas udělá chybu. Jakmile si pak na partnera kamarádce postěžujete s jakýmkoliv nepatrným problémem, ona vám vždycky připomene, že vás podvedl. Váš manžel už bude mít u vaší přítelkyně celoživotní „utrum“, a to i přesto, že svého přešlapu hodně litoval a náležitě si ho odčinil. S kým si tedy o nevěře promluvit? Nabízí se opět párový terapeut, nebo třeba můžete zkusit napsat úplně někomu neznámému na nějakém chatu či diskuzním fóru. Budete pak možná překvapena, jak vám někdo dokáže zcela nezaujatě poradit, aniž by jednoho z vás hned odsoudil.

5. Když partner prochází něčím hodně osobním

Intimní záležitosti se zdaleka nemusí týkat jenom sexu a kdejakých úchylek. Hodně osobní je třeba i zdravotní stav – nejen váš, ale i vašich příbuzných. Jinou velmi osobní záležitostí je kriminální minulost nebo taky výpověď v práci. Pokud váš partner najde v sobě dost odvahy a s něčím takovým se vám svěří, zkuste udržet jazyk za zuby a neříkejte to ani kamarádce ze základky, kterou znáte už třicet let. Místo toho partnerovi naslouchejte a snažte se mu být oporou.

6. Když to partner nezvládne s penězi

Jsou lidi, kteří jsou spořiví a nikdy by s penězi nešli do žádného rizika. Jenže existuje i druhá skupina jedinců – ti, kteří nikdy nebudou umět s financemi hospodařit. Všechno hned utratí, nic neušetří a v tom horším případě se zadluží, aniž by byli schopni to splácet. A dluh roste a roste. Není překvapením, že největším důvodem k rozvodu pak mohou být peníze. Jestliže váš partner bohužel patří do té druhé skupiny, snažte se ho na veřejnosti kvůli tomu neshazovat. Nikomu by pak nebylo příjemné, když by na vašeho partnera vaši přátelé koukali jako na totálního odpadlíka. Nehaňte ho před ostatními, ovšem pouze v tom případě, že si je své chyby vědom a nechává už hospodaření na vás.

7. Když ho má nečekaně malého, velkého, křivého apod.

Jakmile máte novou známost a poprvé se milujete, jsou vaše kamarádky nažhavené na detaily. Můžete jim všechno říct na plnou pusu, ale taky na to můžete odpovědět kulantně a nechat si většinu pro sebe. Jen ať mají přítelkyně o čem přemýšlet. Jestli je to totiž chlápek, s nímž plánujete něco víc než jen známost na jednu noc, myslete i na budoucnost. Určitě by nebyl nadšený, když by zjistil, že jste svým kámoškám popsala jeho intimní partie do takových detailů, o kterých ani sám nemá tušení. A to si buďte jistá, že by vaši prostořekost odhalil. Jak se říká, náhoda je blbec. Navíc kdo ví, jakým způsobem by na to zareagoval.

-šp-/foto iStock

Mohlo by vás taky zajímat:

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.