Sex a vztahy

27. května 2016 04:15

Martina Čerňanská

7 vět, které nikdy neříkejte v autě, když partner řídí

7 vět, které nikdy neříkejte v autě, když partner řídí

Automobil rozhodně není vhodné prostředí k hádkám, či spíše není snad méně příhodné místo, kde by na sebe ti dva mohli štěkat, nežli je auto. Chcete-li skutečně dojet do cíle a neskončit v rybníku či oranici, nechte si poznámky o partnerových řidičských přehmatech či jakékoli jiné výbušné řeči raději pro sebe. Anebo vše rozeberte v klidu, až se přesunete z místa A do místa B. Jen ne proboha za jízdy! Následující věty si v průběhu cesty pokud možno jen pomyslete.

Už půl hodiny bloudíme. Zeptej se té stařenky na cestu

Ptát se na cestu bývá pro muže ponižující. Oni to prostě nenávidí! Mají za to, že se s orientačním smyslem narodili a že je jejich svatou povinností najít i to nejzapadlejší místo, natož například Karlštejn. Nenuťte je ptát se pocestných, kudy se jede na Prahu. Buďto se zeptejte sama, anebo partnera nechte, ať si bloudí dál.

Jedeš jako šnek. Pusť mě za volant, ukážu ti, jak se řídí.

Nemístná a nebezpečná poznámka. Myslete na to, že muži si na svém řidičském umění velice zakládají, jsou na něj pyšní. A to dokonce i v případě, že nejsou právě extra řidiči. Pak není dobré jim to v automobilu připomínat. A ani bezpečné. Pokud se vám někdo, kdo řídí skutečně jako ponocný, pokusí dokázat, že je pirátem silnic, ocitnete se v nemocnici s nohou zavěšenou na kladce.

Tohle že je zkratka? Spíš prodlužovačka, ne?

Opět nevhodný výsměch partnerovým orientačním schopnostem. Pokud si na mapě s dětinskou radostí našel zkratku a pustil se po ní, aby vám dokázal, jak dokonalý je průzkumník terénu, nekazte mu radost. Všichni víme, jak velice muži potřebují chválit. Povězte mu, že ta zkratka je báječná. Jen pozor, aby to neznělo ironicky.

Musím ti něco říct. Jsem těhotná.

Důležitá informace: Šokující novinky se nikdy, ale opravdu nikdy nesdělují v automobilu. Že je to nebezpečné? No to je slabé slovo! Zvláště nacházíte-li se v požehnaném stavu, musíte na sebe dávat ještě větší pozor než obvykle. Řekněte mu to na večeři při svíčkách, tam máte aspoň jistotu, že hned poté nenabouráte do pouliční lampy.

Naše auto je příšerné. Kdybys viděl, jaké má šéf...

Pravděpodobnost, že vzápětí narazíte do starého dubu, je velká. O stavu vašeho vozu si pohovořte v bezpečí kuchyně anebo na procházce k rybníku, kde budete krmit kachny. A v žádném případě jej nesrovnávejte s automobilem nadřízeného. Ale pokud je vozidlu více než patnáct let a odpadávají z něho součástky, asi byste to měli opravdu začít řešit.

Dneska mi volal Pepa. No přece ten, co jsem s ním deset let chodila.

I toto sdělení může osloveného znervóznit, rozrušit či rovnou rozčílit. Lze předpokládat, že vašeho bývalého partnera zuřivě nenávidí. Ale i kdyby jej jakž takž snášel, nechte si Pepův telefonát pro sebe. Je přece známo, že žena má mít svá tajemství. Činí ji to zajímavější.

Jééé, podívej se támhle na toho sokola, jak krásně letí.

Je přísně zakázáno upozorňovat řidiče, který nesmí spustit oči ze silnice, na přírodní krásy a pozoruhodnosti v okolní krajině. A už rozhodně ne zvýšeným obdivným hlasem, protože pak se řidič lekne a může se leccos stát. V roli spolujezdce si vychutnávejte půvab krajiny: Ale mlčky!

-em-

Sdílejte článek
Štítky Praha Hrad Karlštejn

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.