Sex a vztahy

13. července 2016 04:15

Anna Kopečková

8 „sexy“ způsobů, jak spálíte spoustu kalorií

8 „sexy“ způsobů, jak spálíte spoustu kalorií

Sex a mazlení svědčí naprosto všemu – nejen vašemu vztahu a rozvíjení důvěry a intimity, ale i fyzickému zdraví. Nejenže „frekvence zamilovanosti“ zvyšuje vaši tepovou frekvenci, dokonce taky můžete skvěle zhubnout – navíc hodně příjemným způsobem.

Zjistěte, kolik kilokalorií spálíte během konkrétní činnosti:

Líbání – 68 kcal během hodiny

Pamatujete si na své první rande, kdy jste se do partnera „zakousli“ a líbali se 30 minut v kuse? Zkusíte to znovu? Měli byste. Líbání je totiž nejen skvělý způsob, jak si s manželem či přítelem vzájemně vyjádřit náklonnost a lásku, ale také pomáhá spalovat tuk.

Jestli se během něj začnete mazlit, můžete zvýšit počet spálených kalorií až na 90 za hodinu. A pokud vás neodradí ani neobvyklejší a lehce krkolomnější pozice (např. muž je na zádech a vy, abyste se dostala k jeho rtům, děláte nad ním kliky), které vám vaše prožitky pěkně zpestří, snadno se dostanete až na 171 kalorií za 30 minut!

Svlékání – celkem 8 a více kcal

Pravděpodobně moc svlékání neprožíváte ve chvílích, kdy se s partnerem intimně sbližujete. Nicméně jeden italský výzkumník zjistil, že se během něj může spálit 8–10 kalorií. Není to nic moc, ale pokud se váš přítel pokusí o husarský kousek – svléknutí vaší podprsenky svými zuby – bude lehčí zhruba o 80 kcal.

A jak můžete u svlékání hubnout vy? Stačí si trochu pohrát a předvést muži laškovné svádění. Udělejte si ze svlékání milostnou předehru, jakýsi soukromý striptýz. Zapojte fantazii, vezměte si svůj hedvábný šátek a pořádně to rozjeďte.

Masírování – 80 a více kcal za hodinu

Kdo by nemiloval masáž od svého miláčka. Dokonalé uvolnění, pro někoho dokonce na prvním místě – před sexem. Samozřejmě je příjemnější být masírován. Ale jestliže jste vy v roli maséra, berte to z té lepší stránky. Má to totiž hned několik výhod – partner bude spokojený, příště budete na jeho místě vy a navíc u toho spálíte pěknou řádku kalorií.

Vysoká tepová frekvence způsobená vaším masérským uměním vám nádherně zrychlí metabolismus. Nicméně jděte na to chytřeji a začněte pěkně pomalu, hluboce a smyslně – zapojí se tak různé svaly. V ideálním případě masírujte na masérském stole nebo alespoň na něčem, co má podobné rozměry, protože tak spálíte více kalorií.

Milování – minimálně 144 kcal za půl hodiny!

Sex může být pořádný „záhul“, leckdy dokonce náročnější než třeba intenzivní kruhový trénink. Věděli jste ovšem, že půl hodinka dovádění na seně s partnerem dokáže spálit čokoládu, kterou jste uždibovala po večeři? Důležité je se pořádně rozpálit. Atmosféru plnou vášně podpoří i vaše sténání a vzdychání – dalších 18–30 spálených kilokalorií navíc. Není snad chlapa, kterého by tohle nevzrušovalo, což by mělo rozžhavit i vás.

Čím víc budete měnit polohy, tím víc zhubnete, to je logické. Když jste na vrcholu, užívejte si to. Rozhoupejte se v bocích jako brazilská tanečnice. Sednete-li si na něj jakoby do dřepu (pozice „squat“) a odrážíte se nahoru a dolu, skvěle posilujete zadek a stehna. Můžete za 30 minut spálit až 207 kalorií. A naprosto největším hubnoucím zázrakem je dosažení orgasmu.

Orální sex – 100 kcal za půl hodiny

Pozor, aby nedošlo k mýlce. Musíte být v roli toho, co orální sex svému partnerovi dopřává. Pokud se vám do toho moc nechce, nenechte se už přemlouvat a v nejhorším případě to berte jako součást vašeho hubnoucího plánu. Když u toho budete dělat kliky nebo si k tomu přidáte trochu jógy tím způsobem, že budete střídat pozici prkna (kliku) s ásanou psa hlavou dolů (střechy), připravíte vaše tělo o 100 kilokalorií.

„Ruční práce“ – 100 kcal za hodinu

Asi se všechny shodneme, že poctivá ruční práce dokáže dát pořádně zabrat. Nicméně můžete se natolik rozvášnit, že přidáte dalších 50 spálených kilokalorií (za půl hodiny!). Stačí zapojit i zbytek těla a začít jím dokreslovat pohyby rukou. Rozvlňte se jako had. Smyslné tahy vaše tělo dokonale uvolní a současně i posílí.

Romantický tanec – 100 kcal za půl hodiny

Stačí něžný taneček, při kterém jste oba oblečeni. Vzrušení tkví právě v tom, že jste si nablízku, třete se o sebe, „olíbáváte“ se, okusujete si krk, ale dál nezajdete. Vrtíte se do rytmu a necháváte se unést kouzlem okamžiku.

Tanec je aerobní cvičení, během něj se tedy zvyšuje tepová frekvence. Pak už je to jen na vás, zda se budete vrtět v rytmu vášnivé rumby či tanga nebo si zavzpomínáte na Hříšný tanec. Každopádně i během pomalého tempa můžete spálit velké množství kalorií, a to tehdy, využijete-li třeba různé balanční pozice s jednou nohou nahoře nebo třeba podřep.

Mazlení – 238 kcal za půl hodiny!

Muchlování a muckání se s mužem, který vás neuvěřitelně přitahuje, může být při spalování kalorií ještě intenzivnější než samotné milování. Tepová frekvence rychle stoupá, dech se prohlubuje a tělo začne sahat do tukových zásob.

Pořád ale máte prostor intenzitu zvýšit! Jak? Zatopte si. Čím bude v místnosti větší teplo, tím budete spalovat více kalorií (vzpomeňte si na bikram jógu, která se také cvičí ve velkém horku). I v tomto případě platí – zapojte fantazii, dejte průchod vašim pudům, nebuďte monotónní a nebojte se měnit polohy.

-šp-

Sdílejte článek
Štítky kalorie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.