Sex a vztahy

7. října 2015 04:40

Lucie Průchová

Chcete, aby vás miloval ještě víc? Nezapomínejte na tyto věty!

Řekněme si to upřímně, koho by netěšilo, když mu někdo řekne něco hezkého, pochválí mu oblečení, účes nebo vůni. Potřebujeme to my, ženy, ale po tom samém touží i naši muži, na to bychom neměly zapomínat!

Samozřejmě, že všeho moc škodí, a pokud bychom to ve vztahu přeháněli, stal by se z toho stereotyp a samozřejmost, která postrádá kouzlo. Se slovy chvály a vyznání by se nemělo plýtvat, ale neměla by se z našeho soužití vytrácet. Zkuste mu čas od času připomenout, proč je zrovna on pro vás ten NEJ, že vás přitahuje, obdivujete ho, má charisma, které u jiných mužů postrádáte. Váš vztah znovu rozkvete a bude jiskřivější a kvalitnější ve všech směrech.

Také je známo, jistě i vám, že mlčení vztah zabíjí! Nikdo nevidí druhému do hlavy, a pokud spolu páry nekomunikují, mívají ve vztahu veliké problémy, a není čemu se divit. Vždyť kdo jiný než váš partner, tedy váš nejbližší člověk by měl vědět, co se vám líbí, co vás trápí a po čem toužíte? Dejte mu najevo, co si myslíte, co pro vás znamená, a že váš společný život má smysl, že ho potřebujete a počítáte s ním i dál.

Jak je to dlouho, co jste svému muži řekla, že ho milujete? Pokuste se podpořit ho, pochválit a pohladit slovem. Uvidíte, že bude stejně šťastný, jako by to řekl on vám a váš vztah se vrátí na začátek, kdy jste vzájemnými lichotkami nešetřili.

1. Miluji tvé ruce, když se mě dotýkáš, tvá ústa, když mě líbáš, když si oblékneš ty nové džíny, máš v nich takový pěkný zadek… Takových věcí na svém partnerovi určitě najdete daleko víc, možná budete sama překvapena, kolik jich je. Skoro jste na ně zapomněla, nevadí, osvěžte paměť. Pokud váš vyvolený nemá už tu vysportovanou postavu vydřenou z posilovny, zkuste ho povzbudit, ujistěte ho, že vám to nevadí, líbí se vám přece takový, jaký je. Chápete, že nemá tolik času na cvičení jako dřív, věnuje ho tomu, aby byl s vámi, a vy že to víte a vážíte si ho za to.

2. Pochvalte mu oblečení, novu vůni, sestřih vlasů. Řekněte mu, že milujete jeho třídenní strniště. I mužům záleží na vzhledu a určitě je potěší, že mají doma ženu, která ocení to, že o svůj vzhled pečuje, že se jí chce líbit. Bude to pak dělat i pro vás, aby se vám stále líbil a byl pro vás přitažlivý.

3. Dávejte mu najevo, že si vážíte jeho práce, ať už je to truhlář nebo ředitel banky. Vždy je hezké, když oceníte jeho snažení zajistit vám spokojený a naplněný život. Vyslechněte jeho pracovní problémy a pokuste se s ním probrat řešení. Ocení, že vás to zajímá.

4. Občas je dobré se svým partnerem souhlasit a ne mít vždy poslední slovo, to platí jak pro muže, tak pro ženy. Říct větu: „Ano, miláčku, máš pravdu,“ je někdy těžké, ale pro spokojené soužití velmi důležité. Souhlasit s názorem partnera znamená, že ho uznáváte a dáváte přednost jeho názoru. On to určitě ocení, i když jste se chvíli předtím na toto téma hádali a vy jste tvrdošíjně stála za svým, i když jste si během hádky začala uvědomovat, že vaše argumenty malinko pokulhávají. Snažte se ubrat trošku na své přehnané hrdosti, která se mísí se studem, a běžte s pravdou ven… „Mýlila jsem se, promiň, měl si pravdu ty.“ Vždyť usmiřování bývá tak sladké.

5. Nestyďte se ho poprosit o pomoc. Ano, většina z nás je hrdá, všechno zvládá sama a prosit o pomoc je pod naši úroveň. Taková blbost! Proč my, dnešní ženy, chceme všechno urvat samotné? Měly bychom si uvědomit, že si na svá bedra nakládáme zbytečně víc, než je bezpodmínečně nutné. Máme vedle sebe přece milující polovičku, která, pokud požádáme, velice rád pomůže a ještě se bude cítit potřebná a nepostradatelná. Muž bude mít dobrý pocit, že pro vás mohl něco udělat, že jeho mužnost stále vnímáte. Každý muž pomocí „slabé“ ženě posiluje své ego, takže i když byste si některé z těchto věcí zvládly udělat samy, nechte ho, aby ukázal, že je CHLAP, jak má být.

6. Poslední bod jsme si nechaly na konec. Nezapomínejte na slova něhy, lásky a uznání. A nejen v posteli, i když to, co vás vzrušuje a co vám udělá dobře jen on, byste mu měla šeptat do ouška často. Řekněte mu také, že milujete jeho humor – jak se vám líbí, že jednou větou dokáže pobavit všechny vaše kamarády. Že se na něj ráda díváte, když spí a že nejšťastnější jste, když se k němu můžete jen tak přitulit a cítit jeho přítomnost. Tyto věci by měl vědět, jsou pro něj důležité, stejně jako pro vás.

Nezapomínejte, že láska je kořením života. Ale občas se musí malinko přisolit, aby byla její chuť výraznější a trvalejší.

-lup

Sdílejte článek
Štítky láska vztah vzhled oděv