Sex a vztahy

24. října 2015 04:40

Lucie Průchová

Chová se váš partner jako malý Jarda? Nejste v tom sama!

Muži jsou věčné děti. To je fakt. Ale teď jde o to, jak se k tomu my ženy postavíme. Může nám to připadat zábavné, ale také nám to může neuvěřitelně, jak se tak říká, brnkat na nervy.

Snad je to svým způsobem i roztomilé, mít doma hravého kluka. Na druhou stranu není vůbec roztomilé připadat si jako matka vlastního manžela. Muži prý dospívají v průměru o jedenáct let později než ženy. Velké množství žen údajně prožilo vztah, ve kterém měly pocit, že musí muži nahradit matku. A došly k závěru, že veškerá důležitá rozhodnutí dělaly ony. Jak jste na tom vy? Chová se váš partner jako malý Jarda? Dopouští se snad některé z následujících dětinskostí?

Řídí automobil jako šílenec. A závodí!

Ano, způsob řízení prozradí o řidiči leccos, mnohdy i nelichotivé skutečnosti. Zralý muž, který je manželem či dokonce otcem rodiny, by rozhodně neměl závodit s ostatními řidiči. To prozrazuje nezralost a nezodpovědnost. Co horšího, v žádném případě by nemělo dojít k situaci, kdy muže za volantem rozčilí chování jiného řidiče natolik, že se snaží přinutit ho zastavit a dát se s ním následně do rvačky! Ženy se shodují na tom, že snad nejmenší zlo je „pouhé“ nadávání v autě. Případně hlasitá hudba, kterou slyší celá ulice. To je sice také ostuda, ale určitě daleko menší než rvačka uprostřed vozovky.

Neuvaří ani jednoduchý pokrm

Časy, kdy muž kopal jámu, do které spadl (nebo nespadl) mamut, a žena udržovala v jeskyni oheň, jsou pryč, a ti nejbystřejší muži to již zaznamenali. Je obvyklé, že muži vaří, často výborně. Co se týká grilování masa, bývají naprosto nedostižní. Už tak nějak není v módě, aby si chlap nedokázal uvařit ani čaj anebo na pánvi usmažit vajíčka. Takhle nepraktičtí bývali naši dědečkové, dnes se to už „nenosí“. Máte-li tudíž po svém boku osobu mužského pohlaví, která neví přesně, kde je sporák, a dostane-li úkol typu: Prosím, ohřej párky, vyhlíží zcela bezradně, pak je to opravdu ještě dítě…

Trpí vlčím hladem celý den

Teenageři to dobře znají. Hrozný hlad od rána do večera, často i v noci. Chudinky mámy aby zadělávaly na knedlíky v neckách. Když pubescent dostane záchvat hladu neboli takzvaný „hlaďák“, trochu připomíná oběť drog zmítající se v křečích abstinenčních příznaků. Třese se, nemůže mluvit, vykazuje značnou agresivitu. Hladoví dokonce i v noci, a tak nejsou výjimkou okamžiky, kdy si přichystá kastrol s vepřovou, knedlíky a zelím přímo na noční stolek či pod postel, aby, až se v noci hladem probudí, neztrácel čas.

Libuje si v nepořádku

Nepořádek, ve kterém se cítí tak dobře, na vás působí jako rána tupým předmětem do hlavy. Nezřídka ho přistihnete, jak sedí u televize v chatrném domácím oděvu (trenýrky, tílko, v lepším případě potrhané tepláky, v horším pyžamo s kreslenými postavičkami), směje se u slabomyslného zábavného pořadu, na stole před ním trůní dvě poloprázdné pivní lahve, otvírák, popelník, cigarety, tři otevřené konzervy, talíře se zbytky jídla a jedna ponožka. Když se pak podíváte níž, tedy na zem, spatříte druhou ponožku, další dvě pivní lahve, pro změnu prázdné, teplákovou bundu a pracovní rukavice plné skvrn.

Chlubí se svaly

Teď buďme aspoň trošku sebekritické a přiznejme si, že je pravda, že se nám muži pěkných postav líbí, že je na ně pěkný pohled. Horší je, pokud takový svalovec skutečně žije jen pro svaly a z posilovny se stane jeho druhý domov. To už pak jeho nebohá partnerka začíná snít o intelektuálovi, který, pravda, svaly nevyniká, postavu má jako šídlo, brýlová skla tají spoustu dioptrií, ale dá se s ním i promluvit. Chlapík posedlý svalstvem nehovoří o ničem jiném a navíc se jím i chlubí. Všelijak svaly zatíná, nechává je vyniknout v titěrných tílkách… a partnerka sní o obrýleném studentovi filozofie.

Kamarád rovná se bůh

Bez přátel by se žilo těžko. I my ženy potřebujeme hovory s kamarádkami zhruba tak naléhavě jako kyslík. Nicméně nezralý muž vzhlíží ke kamarádům jako k bohům, působí dojmem, že pro něho znamenají daleko více než rodina. Když je mezi kamarády, jako by to byl někdo jiný. S gustem vypráví neslušné vtipy, vyžaduje soutěžit ve všem možném, od šipek přes takzvanou páku po vypití půllitru piva na čas, vyžívá se v nevkusných až přihlouplých hovorech o ženách. Za kamarády chodí několikrát týdně a vrací se až s prvním kohoutím zakokrháním…

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.