Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Co dělat, když zjistíte, že vás manžel podvádí

Možná máte chuť sbalit mu kufry a vyhodit prstýnek z okna. Ale nedělejte to. V prvních chvílích je hlavně důležité nevyšilovat.
Vydáno: 06.11.2016
I když je to velká rána pro vaše manželství, všechno se dá dát ještě do pořádku
Autor: Thinkstock I když je to velká rána pro vaše manželství, všechno se dá dát ještě do pořádku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak radí Laurie Watson, americká terapeutka specializující se na problémy ve vztazích a sexu, nezačněte hned svým dětem a všem známým hlásit, že vás manžel podvedl. Místo toho si promyslete, co to pro vás vlastně znamená. Nevěra nutně nemusí vést k rozvodu.

"Nevěra zasáhne spousty lidí a jejich vztahy jsou potom o to silnější,“ říká terapeutka. Znamená to snad, že nevěra posiluje manželství? Ne, tak to není. Ale je jisté, že ukvapená rozhodnutí, která můžete udělat po odhalení nevěry, nápravě vztahu rozhodně neprospějí.

když vás manžel podvedl Foto: Je to taky řešení, ale ne úplně nejlepší...                                                        Foto: Thinkstock

 

Vypořádejte se se svými pocity – a rozhodněte se, jestli chcete, aby vaše manželství pokračovalo

„Když zjistíte, že vás manžel podvádí, zlobíte se, jste zraněná, cítíte se zrazená. Zeptejte se sama sebe, jestli vám na manželství záleží a chcete, aby fungovalo,“ radí další terapeutka Jane Greer. „Někdo si pokračování vztahu nedovede vůbec představit. Pokud ale na manželství chcete zapracovat, měl by se vám partner omluvit, a co je ještě důležitější, měl by přijmout zodpovědnost za své činy.“

Neproste manžela, aby s vámi zůstal

Důležité je neprosit a neškemrat, doporučuje Laurie Watson. Zdůraznit byste ale měla, že vám na manželství záleží. Řekněte třeba: „Záleží mi na tobě a záleží mi na našem vztahu.“ A to je něco naprosto jiného než prosby. Abyste mohla dát věci do pořádku, je potřeba vědět, co vlastně chcete.

10 záludností, které mohou předpovědět váš rozchod

Důvody neúspěchu vašeho vztahu mohou být někdy až překvapující!

Úšklebky na fotkách z dětství

záludnosti rozvod grimasy na fotkách

Až budete přemýšlet, zda si svého prince opravdu vezmete, zkuste jednoduchý fígl. Poproste ho, aby vám ukázal alba fotek z dětství. Zcela nevinná prosba, ale kolik toho může odhalit! Psychologové ve dvou zcela samostatných a na sobě nezávislých studiích vyhodnocovali fotky z dětství a z ročenky daných jedinců a poté se zaměřili na jejich současný rodinný život. Došli k opravdu zajímavému zjištění. Lidé, kteří se na fotkách šklebili, měli dokonce 5x vyšší pravděpodobnost rozvodu než ti, kteří se přirozeně usmívali.

 

No a pak… je pravý čas na tom zapracovat:

Navštivte poradnu

V mnoha případech návštěva terapeuta skutečně pomáhá. Na povrch vyplouvá spousta emocí, se kterými může být těžké se vypořádat sám.

Když je jeden z partnerů nevěrnýa, je kromě prvotního vzteku potřeba vyřešit i něco jiného. Jde o zrazení důvěry. A tu je potřeba obnovit. Nakonec musí oba zhodnotit situaci, zeptat se, jak k tomu vlastně došlo, jak přijmout zodpovědnost za minulé činy, a říct si, zda jsou oba schopni začít znovu.

V rámci terapie budete pravděpodobně muset přijmout i důvod, proč k nevěře došlo. (Neznamená to, že je to vaše vina – to skutečně není – ale když někdo podvádí, je s manželstvím něco v nepořádku.). Terapeut vám pomůže vyrovnat se lépe s emocemi a udržet si směřování k cíli.

 

Jeďte spolu na víkendový kurz

Speciální kurzy pro páry pomohly už mnoha dvojicím v krizi a spousta z nich je také bere jako poslední záchranu před úplným rozchodem. Dokonce zde znovu našly vzájemnou lásku i páry, kterým nepomohly ani pravidelné návštěvy manželské poradny a měly už podepsané rozvodové papíry. Ale jezdí sem i páry, které potřebují vztah oživit, zpestřit, vnést do něj znovu jiskru. Přečtěte si, jak to na takových kurzech chodí, a poslechněte si názory těch, kteří je absolvovali:

-az,ak-

Článek je zařazen v: rozvod, rozchod, vztah po nevěře, manžel mě podvádí, nevěra v manželství, manželská nevěra, konec vztahu
Reklama