Sex a vztahy

20. listopadu 2014 04:45

Anna Kopečková

Dostaňte v posteli to, co opravdu chcete

Spokojenost obou partnerů při milování je důležitá. Dokonce natolik, že špatný sex může narušit vztah. Nenechte se a řekněte si o to, co se vám skutečně líbí.

Tisíc lidí, tisíc chutí, říká se. A v sexu to platí dvojnásob. Nelze se tedy divit, že když se milují dva lidé, chvilku trvá, než sladí svá očekávání. A ani potom nesmí ustrnout, protože dalším nepřítelem dobrého sexu je stereotyp. Jenže na boj proti stereotypu jsou potřeba dva. Podle vědců je přirozené, že pokud jeden partner necítí z druhého nadšení pro změny poloh, míst, postupů či ochotu naslouchat méně tradičním požadavkům, nemá ze sexu radost. Vyšší míra spokojenosti ve vztahu souvisí se zájmem protějšku o zkoušení nových věcí, přizpůsobení se, ochotě o intimnostech mluvit a zjišťování, jaké věci jsou pro druhého vzrušující.

Ano, někdy může být obtížné naplno říct, co přesně při milování chcete. Ale když se nad tím zamyslíte, nebude odměna skutečně sladká? A abychom uklidnili zejména stydlivější ženy, potěšení do ložnice lze přinést jednoduše. Každý muž totiž bude šťastný, když bude vědět, co jeho partnerce udělá radost, takže tuto ženskou iniciativu uvítá. Není třeba složité vysvětlování, podívejte se na věc s nadhledem. Aby to bylo ještě jednodušší, máme pro vás pár tipů, jak říct partnerovi, co se vám v posteli skutečně líbí.

Nastražte mu sexy tipy při snídani

Články o sexuálních tipech a různých intimních hrátkách pro páry podporují diskuzi na toto téma a některým nešikům mohou pomoci i se vzděláváním v této oblasti. Narazíte-li na článek, který hovoří o milostných praktikách, které byste chtěla vyzkoušet, položte časopis nebo otevřený notebook na stůl, kam budete partnerovi servírovat snídani. Při jídle určitě bude hledat něco ke čtení a tohle téma ho nabudí na celý den. A pokud by náhodou celou věc jen nevšímavě přešel (ano, i takoví muži existují), dejte mu časopis do ruky a položte mu sugestivní otázku: „Miláčku, co si o tom myslíš?“

Možná si myslíte, že muži jsou sobečtí, ale v sexu to většinou neplatí. Pokud svoji ženu milují, přemýšlejí nad tím, jak to udělat, aby byla uspokojená. Proto i váš partner bude pravděpodobně nakloněn různým sexuálním experimentům.

Pošlete mu erotický e-mail

Jestli máte talent na psaní, napište povídku, jejíž hrdinové se pomilují přesně tak, jak se to líbí vám. Povídku pak pošlete partnerovi do práce. Pokud je jen trochu chápavý, večer vás příjemně překvapí. A i kdyby mu nedošlo, že toužíte přesně po tom, co jste popsala, přijde z práce domů pěkně nažhavený. Pak už stačí jen pár slov a dojde mu, jak se dnes budete milovat.

Ale v době internetu je tu jednoduchá varianta i pro ty, kteří neumějí psát vlastní příběhy. Věnujte pár minut hledání na erotických serverech a najděte takové video, které přesně vystihuje vaše touhy. Nemusí jít přímo o porno, pokud k němu máte odpor. Existuje i mnoho decentních filmů, které povzbudí partnerovu fantazii a řeknou mu, po čem toužíte. Video pak opět pošlete partnerovi e-mailem. Dopřejte mu dostatek času, aby si ho stihl prohlédnout, a pak se ho zeptejte, jak se mu líbilo. Pak už bude daleko snazší zmínit, že tuhle pozici toužíte vyzkoušet.

Máte erotické sny? Podělte se o ně

Každý občas máme erotické sny a někdy mohou být pěkně žhavé, že? Není nic jednoduššího, než svému partnerovi podrobně vylíčit, co se vám v noci zdálo. Když ho necháte nakouknout do svých fantazií, inspiruje ho to experimentům v ložnici. Když se vám ale svěří na oplátku on s těmi svými, nesmíte mu udělat žárlivou scénu, pokud vám jeho sny nebudou po chuti! Právě v tomto okamžiku je důležité projevit se jako chápavá partnerka.

Podobné články

Stydíte se mluvit? Nechte komunikovat své ruce

Ukázat je někdy ten nejjednodušší způsob, jak představit něco, o čem se nám špatně mluví. Stydíte-li se vyprávět o svých touhách, není nic snazšího, než vzít partnerovu ruku a položit ji tam, kde jste vždycky chtěla, aby se vás dotýkal. „Většina mužů má ráda, když ženy převezmou vůdčí roli,“ vysvětluje sexuální terapeutka Hana Novotná. Podle ní však velmi záleží na okamžiku, kdy se žena role ujme, protože když to neudělá citlivým způsobem, podkope partnerovi jeho sebevědomí. „Je to jako tanec. Je třeba přečíst nálady partnera a našlapovat opatrně. Přesto to ale stojí za to vyzkoušet, protože ochota být flexibilní, experimentovat a hrát si s místem, časem i praktikami jednoznačně přispívá k párovému štěstí,“ tvrdí odbornice.

Anketa

Máte odvahu říct si partnerovi o všechno, pokud jde o milování, nebo se stydíte?

Ano, ale nedokážu to říct přímo. Vždy to nějak obejdu, aby to partner pochopil

(3 hlasy)hlasovat

Ano, nestydím se a když něco chci, tak to řeknu

(1 hlas)hlasovat

Ne. To, co opravdu chci, vím jen já a partner se to asi nikdy nedozví.

(0 hlasů)hlasovat

Někdy, když jsme třeba oba v náladě

(0 hlasů)hlasovat

Ne, čekám, až na to partner přijde sám

(0 hlasů)hlasovat

Ano, nestydím se a když něco chci, tak to řeknu

Ano, ale nedokážu to říct přímo. Vždy to nějak obejdu, aby to partner pochopil

Někdy, když jsme třeba oba v náladě

Ne, čekám, až na to partner přijde sám

Ne. To, co opravdu chci, vím jen já a partner se to asi nikdy nedozví.

Lucie Kořistová

Sdílejte článek
Štítky sex

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.