Filmový Christian Grey z 50 odstínů šedi: 6 důvodů, proč se vám bude líbit

Filmový Christian Grey z 50 odstínů šedi: 6 důvodů, proč se vám bude líbit

Výběr hlavního představitele tisíce fanynek erotického románu po celém světě nejdříve odsoudily. Možná i vy jste trochu zklamaná, protože jste si Christiana Graye představovala úplně jinak. Ani v životě ovšem není všechno černé a bílé a láska až na druhý pohled bývá někdy lepší, než ta, která vás pohltí hned. I kritické hlasy na adresu irského herce Jamie Dornana pozvolna utichají. Tenhle muž má totiž v sobě magické „něco“ a díky tomu nejspíš řada žen nakonec bude muset změnit svůj počáteční odmítavý postoj a možná z něj nakonec budou šílet stejně, jako šílely z toho v knize. Pojďte se na něj podívat trochu zblízka.

Kdysi se živil jako model

Postavu, kterou by mu mohl každý muž závidět, má prý Jamie díky genům. I tak si ji ale stále udržuje hraním ragby, které hrával i na profesionální úrovni. Kdysi se dokonce živil jako model luxusních značek, jako je Calvin Klein, Armani nebo Dior. A každý, kdo dělá v tomto oboru, vám potvrdí, že jen modelové s nejlepší postavou mohou předvádět spodní prádlo.

Je nejvíce sexy mužem

Alespoň podle britského magazínu Glamour. Svým sex-appealem dokonce předběhl seriálového Sherlocka Holmese Benedicta Cumberbatche, Roberta Pattinsona z Twilight ságy nebo krasavce Henry Cavilla, kterého možná znáte ze seriálu Tudorovci.

Podívejte se, jak to Jamiemu spolu s Dakotou Johnson slušelo při focení na obálku březnového vydání Glamour.

Je to skvělý otec a milující manžel

Rodina je pro Jamieho na prvním místě. Jeho manželka a dnes už 14měsíční roztomilá dcera ho doprovázely i na natáčení v Kanadě. S manželkou, herečkou a zpěvačkou Amelií Warner vypadali, jako by byli právě na líbánkách, ačkoli jsou spolu už osm let a v roce 2013 se vzali. Z přítomnosti zbytku rodiny ovšem byli poněkud otráveni producenti filmu, kteří očekávali trochu více chemie mezi Dornanem a jeho filmovou partnerkou Dakotou Johnson. I natáčení šťavnatých sexuálních scén Jamieho nechávalo celkem chladným. "Každý, kdo si myslí, že se herci při sexuálních scénách vzruší, se plete. Kolem stojí zástupy chlupatých chlapů, visí kabely, svítí reflektory. Není to sexy, pokud vás nerajcuje, že se někdo dívá."

Chápe, že nemůže vyhovět všem

Jamiemu je samozřejmě jasné, že každá z fanynek knihy 50 odstínů šedi si Christiana Graye představuje jinak. A samozřejmě kvůli tomu cítil při natáčení určitou zodpovědnost a byl z toho ze začátku i dost nervózní. Ale pak pochopil, že nemůže uspokojit úplně všechny a naplnit představy všech. Takže se alespoň snažil ztvárnit Christiana co nejlépe. Jeho role je mu koneckonců i trochu blízká. I on, stejně jako Christian, zažil ztrátu, když mu v pubertě zemřela matka a otec ho vychovával sám.

Připravoval se na roli opravdu poctivě

Přestože se dozvěděl o tom, že dostane roli Christiana, jen měsíc před první klapkou, a knihu navíc nikdy předtím nečetl, neponechal nic náhodě. Dostal se během třiceti dnů do dokonalé fyzické formy a také se obeznámil s praktikami, které se ve filmu objevují, a za které také spousta lidí film kritizuje. Navštívil několik sado-maso klubů a byl překvapen, jak jsou tato místa oblíbená. "Chodí sem velice úspěšní muži všech věkových kategorií. Je to mnohem větší scéna, než jsem si představoval. V každém městě, v každé zemi jsou místa, kam chodí lidé, aby dostali pořádný výprask. Muži jsou mnohem více submisivní než ženy. Nejsem vyložený fanoušek těchto praktik, ale také je neodsuzuji,“ míní Dornan.

Nechá něco na vaší představivosti

Ukázat ve filmu úplně všechno možná některým ženám přijde hezké a dychtivě na to čekají, ale mnohem lepší je ponechat alespoň něco jejich představivosti. Takže nečekejte, že Jamieho uvidíte celého úplně nahého (i když by takové pokoukání určitě stálo za to!). „Pokud má film oslovit tak široké publikum, nemůže být tak názorný, jako kniha,“ vysvětluje Dornan. Pro některé ženy to bude možná trochu zklamání, ale třeba ne. Nechte se překvapit.

Na trailer k filmu se můžete podívat TADY.

Sdílejte článek
Štítky kniha film herec Robert Pattinson Christian Dior Benedict Cumberbatch Armani Sherlock Holmes Calvin Klein Dakota Johnsonová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.