Ideální manžel: Jakou by měl mít profesi a proč?

Už ve staré české písničce se zpívá: "Já nechci kominíka, já chci radši krejčího, to je něco lepšího, ušije mi šněrovačku ze samýho zlatýho."

Není jedno, jaké zaměstnání náš partner vykonává. Samozřejmě zásadním faktorem je, aby vůbec nějaké zaměstnání měl. A když už nějaké má, aby koukal si ho udržet. Super je, když ho i baví, dobře vynáší a nestresuje ho. To s ním totiž pak nic není, což víme všechny.

Říká se také ovšem, že kovářova kobyla chodí bosa. Ano, je to možné. Ale na druhou stranu je pravda, že výběr povolání vypovídá i o nějakém charakterovém rysu dotyčného.

Jaká povolání manželství svědčí?

Archeolog

To je jednička. Dokáže ocenit, že stárneme a krabatíme se. Když máme na sobě pleťovou masku a připomínáme mumii, tak mlaská slastí.

Kuchař

Dobře vaří. I když doma obvykle možná nevaří, máme jistotu, že děti s ním neumřou hlady, když na pár dnů někam odjedeme. Je požitkář a labužník. A chápe výdaje za dobré jídlo.

Gynekolog

Ví, kam sáhnout. Chápe, že máme své dny. A když potřebujeme zplodit děťátko, ví jak na to. Když náhodou začnete rodit doma, je to v pohodě, máte ho po ruce. Později pochopí i váš přechod.

Sexuolog

Má pochopení pro všechny vaše úchylky. Zároveň ví, jak to v průměrných českých ložnicích chodí, takže nemá přehnané nároky.

Instalatér

Jako řemeslník je určitě za vodou a o zakázky se bát nemusí. Čili je spokojený. Zároveň vám v životě doma nebude kapat kohoutek nebo protékat záchod. A to je velká výhra. Když zapojíte fantazii, vzpomeňte si, že v nejednom erotickém filmu hraje hlavní roli právě instalatér, umí to totiž s trubkami…

Krejčí, parfumér, kadeřník

Geniální povolání, jako žena to jistě uznáte. Výhody z něj plynoucí jsou neskonalé, jenže… tito pánové bývají bohužel většinou oríentováni jiným směrem než do manželství se ženou….

Foto: thinkstock.com

Povolání nevhodná pro manželství

Doktor

Slouží noční, všude samé sestřičky a prášky na spaní. Stačí si vzpomenout na doktora Blažeje a Inu...

Učitel

Opravdu chcete, aby na vašeho chotě celý den zíraly studentky a chodily do kabinetu na konzultace? Navíc vás bude pořád poučovat, a možná dokonce i zkoušet, případně známkovat! No, někomu to vyhovuje…

Policista

Jestli jste schopná řadit hrnečky v polici tak, aby stály uchem jedním směrem, všechno oblečení rovnat do komínků a občas absolvovat i nějaký ten výslech, prosím…

Voják

Ano, uniforma dělá skvělou postavu, ale i vy budete muset stát v pozoru! A co když pojede na misi a vy se budete třást doma o jeho život? Ani náhodou. Nezamilovávat se!

Programátor

S ním si prostě nepopovídáte. Váš vztah bude v ideálním případě probíhat formou společné on-line hry.

Advokát

Bude vás i celé okolí podezřívat. Do noci bude na počítači formulovat různé smlouvy, žaloby a podání. A když se s ním budete chtít konečně dát rozvést, tak vás oškube.

Vynálezce

Prostě mimoň. Paní Wichterleová by mohla vyprávět. Když si chtěla pustit gramofon, zjistila, že si jeho část její geniální manžel půjčil do přístroje na výrobu čoček.

Umělec

Jak romantické je s umělcem chodit, randit a romanticky snít. Ovšem chtít po něm odpovědnost a stabilitu? Nikdy!

Pokud máte doma někoho z druhé skupiny, nezoufejte. Na závěr je totiž nutné podotknout, že vše je individuální a výjimky potvrzují pravidlo!

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.