Sex a vztahy

6. prosince 2017 09:43

Martina Čerňanská

Jak poznáte, že se tomu muži opravdu líbíte?

Tak tohle ženy doopravdy zajímá. Potkáte muže, kterého máte najednou plnou hlavu. Myslíte na něho, v noci se vám o něm zdá, stále ho máte před očima. Jenomže kde vzít jistotu, že on je na tom podobně? Jak zjistit, zda jste patřičně okouzlila i jeho?

Není to zase tak těžké, jak by se mohlo zdát. Stačí především pozorně sledovat řeč jeho těla. Ale opravdu pozorně, protože některé její projevy jsou rychlé a nenápadné.

Lehce zdvihá obočí

Všimněte si jeho výrazu. Je potutelný a lehce překvapený? To by znamenalo, že jste ho uchvátila, že je vámi nadšen. Pokud ve chvíli, kdy vás spatří, zdvihne obočí, vyjadřuje to zhruba totéž. Děje se to podvědomě, může to trvat pouhý zlomek vteřiny. Když muž vidí ženu, která se mu líbí, nemívá rty pevně stisknuté, ba naopak, trošku pootevře ústa. Nosní dírky se rozšiřují, také oči jsou otevřené doširoka.

Otevřeně si vás prohlíží

Jeho zrak se vydá na „cestu kolem světa“. Už si vás pochopitelně několikrát velmi pozorně prohlédl, ale tentokrát si přeje, abyste si toho všimla. Oči vždy nějakou dobu setrvávají na místech, která se mu líbí nejvíce. Během této „okružní plavby“ vypadá muž spokojeně a maličko zasněně.

Nabízí se a provokuje

Možná proti vám sedí s doširoka rozkročenýma nohama, nelze také vyloučit, že postává blízko vás s rukama na bocích. Tím předvádí, že má vysoké sebevědomí a že má co nabídnout. Dává vám možnost, abyste si ho dobře prohlédla a došla k závěru, že je okouzlující. Nervózně si pohrává s knoflíky u bundy, možná si ji rozepne či dokonce svlékne.

Čechrá si peří

Natřásá se a předvádí, a to samozřejmě už doprovází slovy. Je hlučný, mluví hlasitě, často se v duchu sám diví tomu, co říká, samotnému mu to připadá přehnané a nabubřelé. Vypráví o svém výsadním postavení u firmy, naznačuje, že jeho výplata není právě nízká, zatímco jeho důležitost v podniku je velmi vysoká. Činí i ochranitelská gesta. Má-li pocit, že se chvějete zimou, svlékne si sako a půjčí vám ho.

Je nervózní

Jedním z dalších signálů, jak poznat, že se někomu líbíte, může být i skutečnost, že přivádíte dotyčného do rozpaků. To, že je z vás muž lehce nervózní, poznáte třeba tak, že si sahá často do vlasů, dívá se na hodinky, hraje si s táckem nebo skleničkou, kterou má před sebou. Mluví najednou méně nebo naopak více, čas od času se přeřekne anebo se začne červenat. I tyto nepatrné signály vás mohou upozornit na to, že si není muž ve vaší přítomnosti jistý sám sebou, jelikož ho znervózňujete.

-em-

Sdílejte článek