zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jakou máte tchyni? Jedovatou, sladkou, nebo neodbytnou?

Jaká je vaše tchyně?
Autor: profimedia.cz Jaká je vaše tchyně?
pruchol , Vydáno: 19.09.2015
Tchyně je osoba, kterou si nevybíráme. Přidělí nám ji sám osud nebo kdo. S tchyní je to vlastně jako s výhrou v loterii: buďto máte štěstí, anebo ne.

reklama

Samozřejmě existují tchyně rozumné, distingované, chápavé, usměvavé a tolerantní, které dokáží vycítit, kdy jsou vítané (například když je třeba pohlídat Pepíčka) a kdy by se měly držet zpátky. Máte takovou tchyni? Spíše ne, že… Ve skutečnosti svět obývají z větší části tak trochu jiné tchyně, zdaleka ne tak rozumné, nijak zvlášť usměvavé, a tolerantní – to tedy ani ve snu! Rozeznáváme několik základních druhů tchyní. Poznáte tu svou?

Jedovatá

Jedním z největších postrachů provdaných žen je tchyně zvaná jedovatá. Bývá to matka chlapce označovaného jako mamánek, což je mladík s nezdravou závislostí právě na mamince. Vzít si takového mladého muže za manžela vyžaduje nervy silné jako námořnická lana. Jedovatá tchyně vůbec nemá v úmyslu se snachou jakž takž vycházet. Žárlí, a hodlá jen škodit. Připravte se na poznámky typu: „Janičko, tohle že je vypraná a naškrobená košile?“ Anebo: „Janičko, ta pokojová květina, kterou jsi mi darovala, třetí den zvadla.“ Případně: „Opravdu luxuješ jen jednou denně?“

Tchýně - pokud zrovna nemáte to štěstí, že narazíte na tu správnou babičku, čeká vás neustále kritizování a ujišťování, že její metoda je lepší. Ona totiž už dovedla k dospělosti svého úžasného syna, takže musí mít pravdu. Foto:

Sladká

Sladká tchyně bohužel patří rovněž do kategorie tchyní jedovatých, jen se to ovšem lstivě snaží zakrývat jakousi falešnou vlídností, příliš nápadnou na to, aby působila přirozeně. Připravte se na prohlášení typu: „Jé, ty jsi hodná, Janičko, že jsi uvařila. A copak to je? No ne, zeleninové karbanátky! Ale k těm má přece náš Jiříček vyslovený odpor!“ Nebo: „Jé, Janičko, ty sis koupila novou noční košilku? Ta ti sluší! Cože? Co to říkáš? To že jsou šaty, co se nosí ven?!“

Neodbytná

Neodbytná tchyně bývá zpravidla dosti osamělá. Jedná se o vdovu či rozvedenou dámu, kamarádek je málo, zálib rovněž. Proto se starší dáma fixuje na syna a snachu, ráda by s nimi pobývala co nejčastěji. Objevuje se hned po ránu s tím, že přichází na kus řeči a nese čerstvé pečivo, kolem oběda nosívá kastrůlky s jídlem, v neděli telefonuje, kam že se pojede na výlet. Někdy se bojíte, že se vedle ní probudíte!

Jaká je tvá tchyně (tchán)? Foto:

Lítostivá

Do této kategorie spadají starší dámy, které se snadno dojímají, bývají přecitlivělé a nezřídka rovněž osamělé. Při každé příležitosti otevírají prastaré album a ukazují: „To jsem já, když mi bylo osm, maminka s tatínkem mě vzali k fotografovi. Ach, jak ten čas letí… A toto je prastrýc Hubert, ten měl ale úžasný knír!“ Prohlížení alb bývá nekonečným procesem. Kromě toho lítostivá tchyně nápadně často upozorňuje na to, že už zase postonává a že tady dlouho nebude. Významně při tom sípe a drží se za srdce. Přitom nemívá ani rýmu a její matka se dožila pětadevadesáti!

Eva Michorová

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama