Sex a vztahy

13. března 2016 04:45

Lucie Průchová

Jste spolu šťastni? Máme pro vás 5 tipů, jak to poznáte

Jste spolu šťastni? Máme pro vás 5 tipů, jak to poznáte

Jsme spolu opravdu šťastni? Kdo si tuto otázku položí, ten jako by už začínal maličko o společném štěstí pochybovat.

Ostatně v začátcích vztahu, kdy jsme zamilovaní až po uši, chce se nám neustále plakat radostí, tančit a zpívat, si ji zpravidla neklademe. Po letech někdy ano.

A jak se to tedy pozná? Možná se budete divit, ale rozpoznat partnerské štěstí zase není tak složité.

O čem si doma povídáte?

Jakmile není o čem mluvit, je to zlé. Mlčení signalizuje, že cosi mezi partnery není, jak by mělo být. A pokud se mluví, důležité je, o čem. Vedete-li jen takové "povinné" povrchní hovory o počasí či omezuje-li se vaše vzájemná komunikace na: "V práci to bylo zase strašný," nesvědčí to o příliš vřelých vztazích. Nejšťastnější jsou ty páry, které si povídají o daleko hlubších věcech. Hezké je, když probírají vzpomínky z dětství, svěřují se s aktuálními obavami a strachy, mluví o filmech a knížkách, komentují současné dění, plánují budoucnost. Ty nejšťastnější dvojice se spolu často od srdce zasmějí, například když si vzájemně popisují trapné situace, které jeden či druhý prožil.

Jak chodíte po ulici?

Lidé žijící v láskyplných vztazích se od sebe na ulici nijak zvlášť nevzdalují. Ba naopak, drží se za ruce anebo muž obejme ženu majetnicky kolem ramen. A pokud se náhodou za ruce nedrží, pak se dotknou občas a jakoby mimochodem: rukama, boky. Případně se potkávají jejich pohledy, občas na sebe šibalsky mrknou, zasmějí se, žena zaboří ruku partnerovi do vlasů. Když vedle sebe kráčí muž a žena a mezi nimi by i auto mohlo projet, jak jsou od sebe vzdáleni, nesvědčí to o vřelém vztahu.

Jak usínáte?

Vzpomeňte si, jak jste usínali, když jste spolu teprve začínali žít... Jeden bez druhého by do postele nešel. Čekali jste na sebe, neexistovalo, že by jeden zalezl do peřin a druhý se ještě hodiny díval na televizi v jiné místnosti. Patříte-li i po letech ke šťastným párům, usínáte přituleni k sobě a spát každý v jiný čas chodíte jen naprosto výjimečně.

Jak se zdravíte?

Spokojené páry se ráno políbí a popřejí si pěkný den, a to dokonce i v případě, když mají vzhledem k hrozícím problémům v práci či na třídní schůzce všelijakou náladu. A nezapomeňte si popřát dobrou noc i v situaci, kdy jste vedli přes den nějaký spor. Přáním dobré noci ho nenápadně ukončíte či alespoň přerušíte – a věnujete si oddechový čas.

Jak se hádáte?

Pochopitelně že i šťastná dvojice sem tam prožije výměnu názorů, třeba i divokou, kdy se zvýší hlas. Zakázané jsou samozřejmě vulgarismy či urážky typu: "Jsi úplně k ničemu, nestojíš za nic!" Týká-li se spor například pětky v potomkově žákovské knížce, je opravdu zbytečné a hloupé navzájem se ponižovat a štěkat na sebe věty typu: "Ten kluk je po tobě, taky jsi propadal!" Vyrovnaný pár se bude spíš snažit řešit konkrétní problém než na sebe nevlídně pokřikovat.

-em-

Sdílejte článek
Štítky kniha vztah

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.