Sex a vztahy

21. března 2015 04:50

Anna Kopečková

Karezza: Nejžhavější novinka v sexu se vyhýbá orgasmu obloukem

V dnešní době je sex většinou spojován s orgasmem a stává se z něj zběsilá honba za vyvrcholením. Co když právě orgasmus ale nemá s nejlepším sexem vašeho života nic společného? Seznamte se s karezzou – sexem bez vyvrcholení.

Pokud jste teď mírně otrávení a uvažujete, že číst přestanete, tak ještě chvíli vydržte. Tato metoda se dá přirovnat k jízdě autem. Všichni to děláme, ale krásy přírody si užijeme pouze tehdy, když si sedneme na kolo a začneme naše okolí vnímat docela jinak, než jsme zvyklí. Karezza posouvá hranice intimity, protože se při ní partneři více soustředí na doteky, dýchání a synchronizaci těla. Začnete zkrátka více vnímat akt samotný.

Přestože spousta lidí se domnívá, že karezza je v rozporu s našimi pudy, překvapivě si tuto metodu pochvalují převážně muži. A to už o něčem svědčí, ne?

Když pracují hormony

Každá z nás to v minulosti zažila. Na počátku vztahu nasadíme růžové brýle a díváme se na svět skrz oblak zamilovanosti. Z toho oblaku ale dříve nebo později přijde strmý pád dolů, do reality. Je to přirozený proces, za který může postupné vyprchání neurochemie.

V průběhu orgasmu dostaneme pořádnou dávku oxytocinu a dopaminu. Díky nim zažíváme citovou nerovnováhu. Víte, proč máme po sexu potřebu se mazlit? A někdy si pobrečet? Může za to právě zvýšená hladina těchto hormonů. Ta také může za to, že se po nezávazném sexu můžeme bezhlavě zamilovat do bratrance kamarádky, pro kterého je vrcholem kulturního zážitku nedělní přenos fotbalového zápasu a jeho kariérní ambicí je zběsilá jízda ještěrkou po Kauflandu v průběhu noční směny.

Proč karezza funguje

Pokud máte častá vyvrcholení, po nějaké době je velice obtížné se uspokojit. Sex se stálým partnerem jednoduše zevšední. Máme tedy tendence hledat další sexuální zážitky, to vede i po touze vyzkoušet nové partnery. Je to přirozený proces, který nám však ztěžuje naši snahu zůstat věrný. Probouzí v nás zvířecí instinkty. Jednoduše chceme neustále pociťovat návaly euforie, které prožíváme s novým partnerem. Když k orgasmu nedochází, hladina hormonů je stabilní. Emocionální kocoviny se nám vyhýbají obloukem a mezi partnery tak dochází k harmonii. Právě to potvrdilo mnoho mužů, kteří se rozhodli tuto metodu vyzkoušet. Mezi ně patří i Jack, který napsal svou zkušenost do nezávislé diskuse na internetu.

“Mám rád porno, nebudu zastírat, že ne. Jednu dobu jsem na internetu trávil víc času než se svými dětmi. S manželkou jsem nespal skoro půl roku, neměl jsem potřebu. Když ale manželství procházelo krizí a téma rozvod bylo na denním pořádku, přestal jsem se věnovat blonďatým, silikonem vycpaným ženám, a začal se věnovat manželce. Kamarád už kdysi mluvil o karezze, a tak jsme ji s manželkou vyzkoušeli. Naše pouto, přestože to zní absurdně, se upevnilo a náš sexuální život se výrazně zlepšil. Milujeme se víc a intenzivněji. Mám na ni skoro neustále chuť. Začal jsem si všímat věcí, na které jsem si už několik let nevzpomněl. Zapomněl jsem třeba na to, že jsem na vysoké miloval její vůni a hladkou pokožku. Díky této metodě jsem si opět uvědomil, co mě na sexu s ní vždy vzrušovalo,” vysvětluje newyorský architekt Jack (48).

Zpestření i nová výzva

Tato metoda je velice individuální a každý pár s ní zachází jinak. Hodí se pro partnery, kteří jsou spolu již mnoho let, ale pochvalují si ji i mladší lidé, kteří karezzu berou jako určitou výzvu.

Přestože tato metoda aktuálně zažívá obrovský boom, kořeny sahají už do roku 1895. V té době se o zásadách karezzy (pohlazení) ve své knize zmínila průkopnice této formy sexu, americká gynekoložka Alice Bunker Stockham. Ona sama řekla, že je důležité si uvědomit, že vyvrcholení není zakázané. Jen pro partnery přestane být prioritou, protože si tento akt začnou užívat zcela jiným a intenzivnějším způsobem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.