Když se chcete vdávat: Víme, jaké jsou letošní hity

Když se chcete vdávat: Víme, jaké jsou letošní hity

Jaro tady bude cobydup a s ním i svatební sezona. Pokud máte zálusk na vdavky a milý vás požádal o ruku, mrkněte se s námi na to, co bude letos v kurzu.

Dorty a zákusky: Mňam!

Co se týká svatebního dortu, můžete si vybrat z opravdu nevšedních kombinací, co se týká zdobení, přichutí, ale i různorodých tvarů a velikostí. Na popularitě získávají zákusky, které se snadno servírují. Na moderních svatbách proto nesmí scházet malé muffiny v papírových miskách s čokoládou nebo zdobnější verze těchto báboviček potažené fondánem, případně vylepšené o krémovou čepici. Zkrátka a dobře, co je malé, to je milé.

Součástí svateb bývá i novinka v podobě sladkého baru, kde se to jen hemží dobrotami, jako jsou cake pops – drobné kuličky na špejli obalené v čokoládě a různě nazdobené, domácí sušenky, mandlové makronky, mini dezerty ve skle, smetanové bonbóny nebo cukrová lízátka. Specializovaná firma nebo cukrárna vám sladký koutek dodá přesně podle charakteru a stylu vaší svatby. Součástí budou i vhodné papírové dekorace, skleněné dózy na bonbony a líbivé stojany na zákusky v jakémkoli designu. Nejvíc však letí retro nebo vintage styl.

I letos bude hitem dort à la naked cake (takzvaný nahý dort, kde jsou vidět jednotlivá patra proložená krémem) s ovocnou příchutí, karamelem nebo čokoládou

Tip: Pro děti můžete připravit čokoládové fondue s ovocem. Uvidíte, že na ně budou stát (nejen) nejmenší hosté frontu.

Šaty: Chlouba každé nevěsty

Návrhářská esa opět povolala na scénu bílou barvu. Zapomeňte na odstín šampaňského nebo vanilkového krému. Bílá se opět vrací na výsluní, ale to ještě není všechno. Svatebním šatům vévodí transparentní krajka a kombinace bohatého zdobení s klasickým denním střihem. Pompézní vlečku zjemní jednoduchý vršek a naopak. Můžete si vybrat z šatů bez ramínek na způsob korzetu, se svůdně spadlými rukávy à la okouzlující Carmen, ale i s těmi dlouhými, kde ruce halí jemná krajková pavučina.

Tip: Elegance a sofistikovanost čiší z jarní kolekce 2015 značky Oscar de la Renta.

Romantická svatební flóra vás okouzlí

Nudné a dokola opakující se bílé kaly vyměňte za růže v něžné růžové či v broskvovém odstínu, tulipány, kopretiny, konvalinky, slunečnice, hortenzie nebo exotické orchideje. Floristé sázejí na romantické vazby s nádechem nedbalé elegance bez přísných pravidel. Působí svěže, pohádkově a mnohdy také uvolněně. A skvěle korespondují s venkovským stylem svatby na louce nebo u rybníka.

Místo hostiny raut

V posledních letech se řada párů rozhoduje pro vynechání svatební hostiny a přiklání se pouze k rautu pro všechny svatebčany. Pokud se celá svatba koná na jednom místě, je tato varianta lepší, svatebčané tak nemusejí bloumat po okolí a čekat, až se ti pozvaní najedí.

Svatební rauty značně ovlivňují trendy. V posledních letech tak na stolech nechybějí miniburgery, sushi nebo cupcakes. K evergreenům patří miniřízečky, které si na raut objedná 95 procent párů.

S výběrem a sestavou jídla by měl snoubencům určitě pomoci personál vybraného prostoru. Doporučit jim, co se hodí, co naopak ne, a sestavit jim rozpočet.

Romantika na statku

Výběr vhodného prostoru pro svatbu bývá doménou zejména žen. Obvykle je třeba jej zamluvit nejméně půl roku dopředu. V posledních letech se oblíbeným místem pro svatební den stávají romantické statky. Pryč jsou doby, kdy byla svatba ukázkou investice do ní, stoly byly přeplácané dekoracemi a celý den byl laděný do jedné barvy. Před ještě zhruba pěti lety patřily k nejběžnějším barvám bleděmodrá a červená. To už neplatí. Trendem posledních let jsou přírodní barvy, dřevěné či proutěné dekorace a venkovský styl. Páry si také oblíbily místa, kde je možné udělat obřad, hostinu i následný raut.

Svatební web: Ušetří vás všetečných dotazů a nechtěných darů

Namísto toho, abyste všechny dotazy ohledně svatebních darů řešili osobně s hosty, vyvěste veškeré informace o svatbě a darech, které by se vám opravdu hodily, na vašich speciálních svatebních webovkách (na internetu najdete i varianty, kterou jsou k použití ihned a zdarma, stačí do vyhledávače zadat „svatební webové stránky“). Svatebčané si pak mohou zarezervovat svatební dar na vaší stránce a vám se tak nestane, že by někdo další koupil to samé.

Inspiraci najdete i v seriálu

Pokud vás prostředí svateb baví a láká, dívejte se každé úterý a čtvrtek na seriál televize Prima Svatby v Benátkách. Těšit se můžete nejen na zapeklité osudy hlavních hrdinů, ale i na ty, u kterých se pořádně zasmějete!

len

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.