Květomluva: Co vám chce květinou opravdu říct?

Ostýcháte se vyjevit své city pěkně na rovinu? Řekněte „to“ květinou. Ale pozor, existuje celá řada výkladů takzvané květomluvy. Přinášíme několik typů. Nic nepokazíte, když k darované kytičce přiložíte pro lepší orientaci tento článek:-)

Jiný kraj, jiný mrav. Pokud jste zamilovanými cestovateli, podívejte se, jakými květinami vyznat lásku u nás i daleko za našimi hranicemi.

V Čechách dodnes ctitelé nejčastěji darují svým milovaným růže, na Moravě dlouhá léta symbolizovala lásku pomněnka. V Holandsku je poslem lásky tulipán, v Rakousku protěž, Chorvati slůvka lásky přenášejí prostřednictvím narcisu, Italové k tomuto účelu zase volí lilii a Španělé karafiát. V Kalifornii je za květinu zamilovaných považován mák, za oblouzněné Brazilce promlouvá orchidej. Filipíncům nebo Indům pomáhá s vyznáním lásky jasmín, v Japonsku rozkvetlá sakura.

Toto prozrazovaly květiny věnované z lásky za našich babiček

Astra: „Proč mne zarmucuješ?“ Bledule: „Moje láska je věčná.“ Fialka: „Věnuj mi své srdce.“ Frézie: „Nepozbývej naděje.“ Gerbera: „Jsem upřímný.“ Kala: „Proč jsi tak chladná?“ Kapradí: „Miluji tě od prvního spatření.“ Karafiát červený: „Bolí mne tvoje otálení.“ Jiřina: „Popřej mi své lásky.“ Lilie bílá: „Skromnost a nevinnost zdobí tebe.“ Lilie zlatá: „Vroucná je moje láska k tobě.“ Narcis žlutý: „Závidím každému, na něhož pohlédneš.“ Orchidej: „Je možné srdce tvé obměkčiti?“ Růže: „Vyznávám ti lásku.“ Růže červená: „Náležím zcela tobě.“ Tulipán různobarevný: „Máš krásné oči.“

Zvláštní význam má podle květomluvy počet darovaných květů. Víte, co říkáte?

4 květy vyjadřují žárlivost 7 květů značí romantické hrátky 11 květů zve ke schůzce 12 květů je výzvou k vášnivému milování

Kochejte se na videu vznešenou krásou květů.

Vyjev lásku fazolí. Inspirace z Japonska

Japonci, které ostych svazuje pronést ono sladké "Miluji tě", využívají už řadu let k projevu lásky rostlinku fazole, která vyraší a jejich vzkaz vyřídí. Malé dárkové plechovky se zeminou a rostlinkou se vzkazem, která při pravidelném zalévání vyraší během pěti dnů, seženete i u nás. Společnost, která s výrobou moderní valentýnky před čtrnácti lety začala, dává vybrat z několika poselství, která do lístků „vrývají“ pomocí laserového paprsku. Na jedné straně stojí "Miluji tě" či "Hodně štěstí!" a na druhé straně bývá smajlík. Výrobci hraček zase nabízejí poselství lásky ukryté v neprůhledném vajíčku. To se ponoří do vody a za několik minut pukne a objeví se nápis typu „Lásko moje“.

Ohnivou lásku v mnoha kulturách symbolizuje máta peprná. Pozvěte tedy svoji vyvolenou třeba na mátový čaj nebo na mojito! A nebo raději na něco sladkého? Inspirujte se níže.

Recept

Horká láska

Senzační spojení aromatického ovoce a klasické vanilkové zmrzliny s elegantním kopečkem šlehačky je oblíbené zejména v německy mluvících zemích. I vy si Heisse Liebe ...

(schneidy, kamera jakunda)

Sdílejte článek
Štítky láska květiny

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.