Muži na lovu? Prokoukli jsme jejich seznamovací rituály podle horoskopu

Léto je v plném proudu, čas flirtu, letních lásek, seznamování a jiskření mezi mužem a ženou. Čas na další milé setkání s osobnostní koučkou Šárkou Vávrovou, tedy i čas na letně lehce odlehčené povídání o partnerských vztazích.

Dneska si budeme povídat o namlouvání. Šárko, existuje nějaká typologie v namlouvacích rituálech? Tzn. že určití muži se při námluvách chovají určitým způsobem?

Velmi zjednodušeně ano. Dá se předpokládat, že muži s horkokrevnější letorou se budou chovat při seznamování jinak než ti s povahou flegmatičtější.

Jak jinak?

Vycházeli bychom z klasické kvalifikace lidských charakterů a muže si rozdělili do čtyř základních kategorií: choleriky, sangviniky, melancholiky a flegmatiky, tak cholerik bude svůj objekt zájmu „lovit“ jiným způsobem než třeba melancholik.

Například pro cholerika je typická strategie: PŘEDVÁDÍM SE. Umí výborně upozornit na své přednosti a to nejen fyzické. Mám bezvadné auto, dům a jsem úspěšný v povolání. To jsou klasické atributy jejich namlouvacích tanečků. Ženě vysílají signál: bude o tebe v případném partnerském vztahu dobře postaráno.

Moje motto: Jmenuji se Šárka Vávrová a jsem průvodcem vaší cestou ke štěstí. Jsem koučem a pomáhám lidem s odstraňováním překážek na jejich cestě ke svobodě, bohatství, životnímu poslání a trvalému štěstí. Také jsem mentor, trenér, leader, motivační speaker a terapeut mé autorské metody zvané „Psychologie štěstí“. Více informací najdete na www.sarkavavrova.cz

To není nepříjemná taktika.

Ano, ale pozor na krok dvě. V druhé fázi namlouvání začnou tito muži své protějšky tvarovat k obrazu svému. Chtějí, aby se jim žena přizpůsobila. Proto mají i tendenci vyhledávat „slabší“ ženy, respektive ty ženy, které se dokážou dobře přizpůsobit prostředí, ve kterém žijí, tedy i muži, který toto prostředí vytváří.

Kteří muži jsou cholerici?

Podle klasické západní astrologie odpovídají živlu ohně, což jsou muži narození ve znamení Berana, Lva a Střelce. Samozřejmě nedá se říci, že například všichni muži Lvi jsou „egomani“. Lze jen tvrdit, že jejich letora má často k tomuto typu chování blízko.

Jaká je strategie typických sangviniků, tedy těch mužů, kteří jsou narození ve vzdušných znameních Blíženců, Vah a Vodnáře?

Opět jde o velké zjednodušení, ale v principu každý typický sangvinik miluje sex a akci. Žije pro současný okamžik. Jeho filozofie je: TADY A TEĎ. O tom, co bude potom, jaksi neuvažuje. Právě on je schopný druhý den „si nic nepamatovat“. Je to ale muž, který dokáže ženu dokonale okouzlit, a muž, který miluje dobrodružství. Chce žít a užít. Vztah obvykle vydrží do té doby, kdy žena muži „tleská“, jak je ON úžasný a život S NÍM zábavný. Tyto typy mužů totiž hledají ženy naslouchací, ženy obdivovatelky. Pokud jim partnerka sdělí, že jsou například pouhopouhými mluvky, nebo že by od slov už konečně měli přejít k činům, může docela narazit. Muži odcházejí a nacházejí si jiné patřičně okouzlené obdivovatelky.

Čtvrtina mužské populace je nepoužitelná pro dlouhodobý partnerský vztah?:)

Možná celá! Dělám si samozřejmě legraci, je jen důležité vědět, že tyto typy mužů potřebují nebo dokonce vyžadují osobní svobodu, osobní prostor, ve kterém mohou prožívat dobrodružství všedního dne. A na to by jejich majitelky neměly nikdy zapomínat.

Předpokládám, že muži narození v zemských znameních Býka, Panny a Kozoroha svým ženám pocit životní jistoty dodávají výrazněji?

Předpokládáte správně. Tito muži, které řadíme do kategorie melancholiků, jsou muži citliví, intuitivní a ve svých milostných projevech i poněkud plašší. Působí rozpačitým dojmem, ale když se pro něco nebo pro někoho rozhodnou, jdou tvrdohlavě za svým cílem. Dokážou být velmi vytrvalí, svůj objekt zájmu umějí dobývat týdny, měsíce i roky. Však i oni se rádi nechávají dlouze dobývat. Často působí nedostupným nebo tajuplným dojmem, a to je jejich největší afrodiziakum. Svým protějškům však do života dodávají jistotu a stabilitu, o které jste mluvila. Když tito muži něco slíbí, můžete na to vzít jed, že to i dodrží.

Že by partnerský ideál?

Všechno má pochopitelně svůj rub. Oni mají tendenci svou náklonnost vyjadřovat činy nikoliv slovy. A ženám mohou chybět ona romantická a něžná slůvka lásky. Oni neumějí přijít s kyticí růží se slovy: „Miluji tě“! Respektive umějí, ale jen jednou za život. Navíc bývají poměrně dost žárliví a majetničtí, což ve své vyhraněné formě je neslučitelné s harmonickým párovým životem.

Jak u těchto typů mužů poznáme, že mají zájem, když nemluví?

Jejich komunikací jsou činy. Tzn.: Vozí vás denně do práce? Nabízí se, že vám spraví pračku nebo že vám zařídí ten nejlepší úvěr v bance? Má zájem. Dvoří se pomalu, ale jistě. Dělá gesta a touží, aby si ho jeho objekt zájmu všimnul a ocenil ho.

Zbývají nám flegmatici.

Muže flegmatika nejčastěji uloví žena. Je stydlivý, plachý a nevěří si. Kupodivu je to jedna z nejosvědčenějších seznamovacích taktik. Muž si netroufne a ženě to připadá úžasně milé.

A muž se nechá sbalit?

A jak ochotně. Přitahují ho ženy úspěšné, ambiciózní, ženy činu. Jsou to totiž typičtí muži rodinného zázemí, kteří se dokážou výborně postarat o ženu a děti. Netrpí na mateřských dovolených, nevadí jim, že jim děti lezou po hlavě a vřeští. V tomhle jsou v pohodě.

V čem nejsou v pohodě?

Rizikem je konflikt. Ten z duše nesnášejí a vyhýbají se mu. Věci často nechávají tzv. „vyhnívat“, plynout. Konfliktní situace zásadně neřeší. „Ono se to vyřeší samo“, je jejich filozofie. Možná i proto je tak přitahují ženy činu. Otázkou je, jak s nimi tyto ženy dokážou dlouho vydržet.

Pro pořádek, pod jakými znameními se skrývají muži flegmatici?

Vodními, jsou to Ryby, Raci a Štíři. U Štírů ale s velkou nadsázkou, protože to jsou muži, kteří čin milují a dokážou i za své cíle a ideály hodně bojovat. Zajímavé je, že ale ženy činu obdivují a vzhlížejí k nim stejně jako Ryby a Raci. Možná je ale důležité si říci, co míním pojmem žena činu. Nejde o ženu „moderně emancipovanou“, která všechno zvládne a večer doma „ječí“, protože je unavená, a ve svých očích nedoceněná všemi i vlastním mužem. Muži flegmatici milují obyčejnou ženskou živelnost, která je prostá veškeré agrese a frustrace.

Šárka Vávrová. Foto: Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.