Sex a vztahy

30. srpna 2016 04:50

Martina Čerňanská

Naprosto hrozný rande? Víme, jak z něj utéct!

Nenamlouvejte si, že zrovna vám se to nemůže stát. Bohužel může. Sjednáte si schůzku s mužem, kterého znáte jen velmi málo, či dokonce pouze z fotografie.

Zní to romanticky a docela jistě to může skončit jak z červené knihovny – svatbou a pohádkovým životem někde na zámku, protože se ukáže, že tajemný neznámý je ve skutečnosti pohádkově bohatý potomek starého šlechtického rodu. Krásné, že? Bohužel nikoli pravděpodobné. Věřit tomu, že se dostaví prince připomínající vznešený krasavec a zahrne vás už navždy láskou, by bylo bláhové. Zůstaňme raději oběma nohama na zemi a připusťme, že schůzka se nemusí vydařit, a co horšího, už její průběh bude k nevydržení! Dokážete se v takovém případě elegantně vytratit?

Pomalu se zvedněte

Řekněme, že narazíte na tzv. telefonistu. Samozřejmě je to pořád lepší, než kdyby vyprávěl oplzlé vtipy, ale i takový zdánlivě nevinný telefonista dokáže řádně pokazit večer. Přijdete do romantické restaurace, objednáte si předkrm, bloudíte očima po pěkném prostředí – a vašemu společníkovi zvoní telefon. Snažíte se to pochopit. Nutný hovor z práce? Naléhavé rodinné problémy? Bohužel, váš protějšek komusi spokojeně vypráví o fotbalových výsledcích, vzápětí přijímá další hovor a dlouze mluví o plánech na příští léto (na kole do Norska). V tomto případě se vytratíte jednoduše. Diplomaticky se usmívejte, pomalu se zvedněte, pokývněte hlavou, zamiřte k východu. Uvidíte, že si toho ani nevšimne.

Slabý žaludek

Muži by v přítomnosti partnerky rozhodně neměli pokukovat po jiných, ale však to znáte... Po dvaceti letech manželství je třeba umět nad tímto maličkým hříškem přimhouřit oči. Pokud se však jedná o první schůzku někde v útulné kavárně, pak váš společník musí mít oči jen pro vás. Narazila jste i přesto na tak nenapravitelného svůdníka, že pozoruje každou ženu vcházející dovnitř, jako by ji chtěl zhypnotizovat? Takový přístup k první schůzce si od vás nezaslouží žádné ohledy. Zvedněte se například se slovy: "Omlouvám se, ale udělalo se mi nevolno, mám slabý žaludek, ten dortík ke kávě jsem si neměla dávat." To úplně postačí. Na otázku: "A kdy se tedy uvidíme?" raději neodpovídejte, anebo jen neurčitým: "Tak snad někdy příště." Což znamená nikdy.

Nesnesitelná nuda

I nudit se je lepší než naslouchat neslušným vtipům, ale taková ta bezbřehá nuda, kdy už má člověk pocit, že obrůstá mechem a lišejníkem, je skličující. Řekněme, že se vás váš protějšek upřímně snaží bavit, ale nejde mu to. Vyprávění právě dospělo k bodu, kdy dostal v páté třídě poznámku do žákovské knížky, a tak ho to traumatizovalo, že ještě to odpoledne onemocněl těžkou chřipkou. Stonal tři týdny, dvakrát k němu přijel doktor a všelijak mu měnil antibiotika. Pro případ nesnesitelné nudy se domluvte s kamarádkou, která vám zhruba po hodině schůzky zatelefonuje. Vy hovor přijmete a zareagujete, jako by volala vaše matka. Chováte se vyděšeně a vysvětlíte, že matka ztratila klíče a zaboha se nemůže dostat domů. Jako vzorná dcera jí nemůžete nepřispěchat na pomoc.

A co takhle lakomec?

Starostlivě se rozhlíží, hned vidíte, že ho něco trápí. Brzy přijdete na to, že mu dělá starosti, kolik ho bude návštěva restaurace stát. Je totiž nápadně čitelný. Nad jídelním a nápojovým lístkem vzdychá, jako by ho stahovali z kůže. A to už chápete, že se budete muset brzo vytratit. Na tohle nemáte nervy. Jen tak pro zábavu si objednáte sklenku ne zcela levného vína – a on vypadá, že se o něj brzy pokusí infarkt. Uleví si alespoň tím, že vztekle řekne: "To jsou ceny! Oni si snad myslí, že kradu nebo co!" Nenechte se vyvést z klidu. Dopijte, hezky se usmějte a zapípejte: "Teď jsem si vzpomněla. Už musím. Mám schůzku s kamarádkou, jdeme nakupovat." V jeho očích si přečtete znatelnou úlevu. Kdybyste totiž zůstala a nedej bože si ještě něco objednala, vzpamatovával by se z toho půl roku. A se ženou, která ve volném čase s kamarádkou nakupuje, by beztak nechtěl ani sedět u jednoho stolu.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.