Sex a vztahy

4. října 2015 04:50

Lucie Průchová

Nejčastější mýty o nevěře. Nevěřte jim!

Nevěra není veselá záležitost. Pokud k ní skutečně dojde, většinou to bolí, jako když vám vytrhnou zub, anebo i více. A úplně nejhorší je podlehnout mýtům, které se o nevěře tradují. Pokud jim uvěříte, nelze vyloučit, že se budete trápit úplně zbytečně.

Smutnit bez příčiny je opravdu absurdní. A proto jsou nesmysly, které se o nevěře šíří, téměř až nebezpečné. Už k vám také některé z nich také dolehly?

Kdo je nevěrný, má v oficiálním vztahu problémy

To je směšné už proto, že najít vztah, v němž se nikdy nevyskytne problém, není možné ani s lucernou za bílého dne. Problémy jsou všude, to by musela být nevěrná celá republika. Nejčastější příčina nevěry je ta nejjednodušší: nevěrníkovi to zkrátka „ujede“. Situace se mu vymkne z rukou. A to se může stát i ve vztahu, jaký po svatbě měli princezna Krasomila s králem Miroslavem. O obyčejných smrtelnících ani nemluvě!

Nevěra může vztahu pomoci, dodá mu „šmrnc“

Tak na to se zeptejte odborníků! Rádi vám potvrdí, že toto je velmi oblíbený a zvláště nebezpečný mýtus. Nevěra vztahu pomáhá asi tak, jako by mu pomohla ničivá exploze. Proto klobouk dolů před párem, který se nenechá výbuchem vykolejit a dokáže jet dál, i když třeba načas ztratí rovnováhu a párkrát se zakymácí.

Kdo podvedl jednou, podvede podruhé i podesáté

Přesně to si myslí ženy, které odhalily partnerovu nevěru. Pomyšlení, že to nevěrník udělá při nejbližší příležitosti zas, jim bere sílu k odpuštění. Z tak černobílého vidění světa jsme my dospělí už vyrostli, nebo ne? Kdo jednou udělal chybu, může se z ní přece poučit a příště ji neopakovat.

Zpívá si v koupelně? Je nevěrný!

Dětinská domněnka, ale divili byste se, jak rozšířená. Proto, dámy, zaslechnete-li z koupelny operní árii zpívanou sice neškoleným hlasem, ale procítěně, buďte rádi, že je partner spokojený a plný optimismu. O ničem jiném tento „důkaz“ nesvědčí.

Muži mají nevěru v krvi, ženy zdaleka ne tolik

Tak tomu snad bylo za starých dobrých časů. Jenomže pak přišla emancipace a učinila starým časům přítrž. Ženy řídí tramvaje a autobusy, létají do vesmíru, boxují, hrají fotbal, řídí nadnárodní firmy. To je ovšem chvályhodné, méně chvályhodné je už to, že rovnoprávnost zasáhla i do choulostivé oblasti nevěr.

Přinesl květiny? Chová se nápadně mile? Je nevěrný!

Přesně to se říká. Muž přinesl zčistajasna květiny? Pozval vás na večeři při svíčkách? Chová se až příliš laskavě? Převléká si košili dvakrát denně? Nezvykle často se myje? Je tedy nevěrný! A proč hned takový pesimismus? Když jsme byli děti, věřili jsme na dobré konce. Co když se to vše děje jen proto, aby vám partner udělal radost?

Nikdy ničemu nevěřte!

Obléká si tu slavnostní drahou košili, kterou dostal k narozeninám? Neslýchané! Chystá se na služební cestu? Podezřelé! Tvrdí, že musí na firemní večírek? A tomu máte věřit?! Raději se rychle zbavte přehnané podezřívavosti, nebo partnera zaženete do náruče nějaké méně hysterické dámy.

Důvěřujte, ale prověřujte: telefony, kapsy, všechno

Kdo hledá, najde! Nikdy ničemu nevěřte! Jakmile zahlédnete někde se povalovat partnerův mobil anebo váš pohled padne na sako v předsíni, ihned kontrolujte. Třeba najdete podivnou textovou zprávu, podezřelý vzkaz, zlatý vlas na límci nebo alespoň zachytíte vůni neznámého parfému. Malé varování závěrem: Váš vztah bude v pořádku, pokud na nic takového ani nepomyslíte.

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky nevěra

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.