Příběh Silvie: Nudu ve vztahu vyměnila za vášeň. A dočkala se tvrdého prozření

Měla možná trochu nudného, ale klidného, hodného a spolehlivého muže. Ona ale toužila po žáru.

Silvie krátce před svatbou oslavila sedmadvacet ajejí muž byl o pět let starší. S Pavlem připomínali oheň a vodu. Silvie sršela energií - toužila lézt po skalách, skočit padákem, zkusit chůzi po rozžhaveném uhlí. Pavel byl naopak flegmatik, který nikdy nezvedl hlas, jeho sportovní dovednosti zamrzly na poklidné cyklistice a rád rybařil. Zpočátku se skvěle doplňovali a nikdy mezi nimi nevznikaly konflikty, což Silvie oceňovala. Postupem času se ale jejich manželství tak nějak změnilo ve stojatou vodu.

Mezi mladými manželi narůstala zeď vystavěná z rozdílů. Zatímco on o víkendech stále častěji mizel na ryby, Silvie si hledala vlastní zábavu. Jejich rozhovory se časem omezily na praktické záležitosti a večery se nesly v duchu sledování filmů. Do společnosti už skoro nechodili. Její pokusy navrhnout program, který by je znovu sblížil, ztroskotávaly jeden po druhém. Nakonec Silvii došla trpělivost a navštívila rozvodového advokáta.

Tlustá černá čára

Skutečnost, že se s ním žena hodlá rozvést, Pavla šokovala. Nechápal, kde je problém. Svým typicky uvážlivým způsobem se Silvii snažil přesvědčit, aby žádost stáhla a dle jeho slov „nevymýšlela hlouposti“. Ona ale nemínila ustoupit.

Rozvod nakonec proběhl v klidu a bez zjevných emocí. Pavel se s ním smířil a potíže nedělal – už proto, že to nebylo vlastní jeho povaze. Rozešli se vlastně jako přátelé, jimiž koneckonců poslední měsíce byli, a Silvie si oddechla. Udělala za svým manželstvím tlustou černou čáru a s úlevou se obrátila čelem ke šťastným zítřkům, ve které doufala.

Sladká samostatnost

Rodiče ani přátele nechápali, co se mezi Silvií a Pavlem stalo. Jejího muže měli rádi a nad jejím rozhodnutím pouze kroutili hlavou. Vždyť Pavel nepil, nekouřil, nevyhledával jiné ženy a měl i stálou práci! Co víc chtít? Důvody, které Silvie tvrdošíjně obhajovala – totiž, že jí ve vztahu scházelo vzrušení a naopak nuda houstla jako listopadová mlha - jim připadaly malicherné. Ale ona svého rozhodnutí nelitovala.

A když už začala svůj život měnit, rozhodla se pro radikální řez. Byt, na který jí přispěli rodiče a sdílela ho s Pavlem, prodala. Místo něj si pořídila nové bydlení, kde na ni neútočily nežádoucí vzpomínky. A kromě toho změnila i práci. Nastoupila do mezinárodní společnosti, ve které si polepšila nejen kariérně, ale i po finanční stránce. Všechno šlo zkrátka skvěle. Připadala si soběstačná a dokonale připravená získat lásku snů.

Svěží vítr v plachtách

V nové firmě se jí od začátku dařilo a slavila úspěchy. Díky své práci mohla cestovat a zkusit spoustu nových aktivit. Konečně měla pocit, že její loďka na vlnách života nabrala ten správný směr. A pak se objevil Michal. Pracoval ve stejném oddělení a už při jejich prvním kontaktu se pod Silvií doslova zachvěla zem. A zdálo se, že je to oboustranné. Pozvání na rande a společný večer na sebe nenechaly dlouho čekat.

Silvii si černovlasý a zábavný Michal podmanil. Brzy spolu strávili doslova pohádkový víkend. Užívali si radostí v akvaparku, zkusili bungee-jumping, sjížděli hory na koloběžkách. Milovali se celou noc tak vášnivě, až ztrácela dech. Michal byl vynalézavý milenec a také nejlepší společník, jakého kdy Silvie poznala. Zkrátka ideál. Po jeho boku nevěděla, co je únava, a slovo nuda zmizelo z jejího slovníku.

Scházeli se většinou v Silviině bytě anebo jeho mládenecké garsonce, které přezdíval „letiště“. O moc víc než velkou postel a domácí kino Michal totiž nevlastnil. Silvii to však připadalo mužsky roztomilé. A také začala pomalu, ale jistě plánovat, co s nimi jakožto párem bude dál.

Naplněná láska

Byla přesvědčená, že v Michalovi našla toho pravého. Muže svých snů. Přímo viděla, jak Michal dovádí s jejich dětmi, jak společně s potomky hrají volejbal na prosluněné pláži anebo bujaře slaví Silvestra. Nesla se na vlně šťastných pocitů doslova jako na obláčku.

Po roce začala přemýšlet o tom, že by se mohli sestěhovat. Zpočátku do jejího bytu, později pak najdou něco většího. Možná i postaví dům. Očekávala, že co nevidět přijde nabídka k sňatku, a s nadšením se na ni připravovala. Věděla, že prsten neodmítne. A tentokrát už to bude to pravé!

A pak se to stalo. Silvie otěhotněla. Neměla o tom ponětí, a pravdu odhalila až pravidelná kontrola u lékaře. Nejdříve přišel šok – používala přece antikoncepci! Gynekolog jí však trpělivě vysvětlil, že je jednou z mála, které se podobného překvapení dočkají. A když to pak celé pečlivě uvážila, došla Silvie k závěru, že je to vlastně velmi šťastná „nehoda“. Michala přece miluje a on ji také! Co víc než dítě si teď mohou přát? Jejich vztah se tím posune na novou úroveň. A ona se začala těšit…

Kruté prozření

Jenže ouha! Michal Silviino nadšení nesdílel. Naopak.Její radostná novina ho očividně zarazila. Snad poprvé za dobu, co ho znala, upadl do nepříjemných rozpaků a nevěděl, co říct. Nakonec svou partnerku požádal o oddychový čas na rozmyšlenou. Prý do doby, než zprávu o svém otcovství nějak „stráví“. Silvie byla otřesená. Jeho nenadálý odstup jí uštědřil pořádnou ránu a ona měla co dělat, aby ji ustála. Přesto se rozhodla na pauzu přistoupit. Doufala - vlastně věřila – že je to pro Michala zkrátka jen velké sousto, na které ještě nebyl připravený. A že se brzy začne radovat spolu s ní.

Ale partnerské odloučení se protahovalo a Michal se stále nijak nevyjadřoval. Nakonec se Silvii zdálo, že už mu dala času dost, a rozhodla se na něj udeřit. Protože jí nebral telefon a v práci osobní věci řešit nechtěla, navštívila ho večer doma. Zvonila dlouho a už se začala smiřovat s tím, že ho nezastihne, když se dveře konečně otevřely.

Michal musel jít otevřít přímo ze sprchy – alespoň podle mokrých vlasů a ručníku omotaného kolem boků. Silvie ho nestačila ani pozdravit, když se za jeho zády objevila cizí žena. I ona byla oděná pouze do osušky…

Z pohádky do reality

Silvie si nejdříve myslela, že ji šálí zrak, a ztratila řeč. Velmi rychle se však probrala. Bez ohledu na sousedy se strhla prudká hádka. Rozepře se stupňovala, a nakonec ji utnulo až Michalovo prohlášení, že by se v pevném svazku - navíc s dítětem - udusil. Nechce se ženit, nechce rodinu. Naopak si hodlá užívat. Silvii došla slova i chuť ztrácet s ním dál čas. Rázem jí došlo, že mezi nimi už není co řešit - byl to zkrátka konec. Otec jejího dítěte se projevil jako sobecký a nezodpovědný darebák, a na ní bylo se s tím vyrovnat.

Pochopila, že má dvě možnosti. Mohla zvolit interrupci, pak si zahojit pochroumanou duši a pokračovat v dobře rozjeté kariéře. Anebo si naopak miminko nechat, vzdát se své práce a poníženě požádat o pomoc rodiče. Věděla, že sama mateřství nezvládne – měla hypotéku a auto na leasing, a její příjem poté, co opustí zaměstnání, rapidně klesne. V případě první možnosti si zachová dosavadní život, druhou si všechno pořádně zkomplikuje…

Láska bez podmínek

Rozhodla se pro komplikace. Nebylo jednoduché potkávat v práci Michala, který se jí snažil vyhýbat i pohledem, a stejně těžké bylo vysvětlovat rodině, co ji teď čeká. Ale ona si den ode dne silněji uvědomovala, jak moc jí záleží na dítěti, které roste pod jejím srdcem. Začala cítit, co je pravá, ničím nepodmíněná láska. Pochopila, že nemá nic společného s poblázněnou hlavou ani výbušnou erotikou. Je mnohem čistší a hlubší.

Silvie věděla, že ty pravé starosti na ni teprve čekají. Ale přibližující se porod ji překvapivě utvrdil v tom, že z nich nemá strach. Uvědomila si také, že se spolehlivým Pavlem by nikdy nic podobného řešit nemusela a byla by všech současných peripetií ušetřena. Ale asi to byl osud. A díky němu dostala příležitost dospět a poznat, na čem jí v životě opravdu záleží…

Jestli ještě někdy potká muže, se kterým to zajiskří, přestala Silvie řešit. Čekalo ji neznámo, ale ona mu hodlala čelit se vzpřímenými zády. A bojovat za svého malého človíčka, který – ať to bylo jakkoli – vzešel z lásky. Její rozhodně.

© Markéta Harasimová

AUTORKA:

Markéta Harasimová je spisovatelka a scenáristka na volné noze. Na kontě má k dnešku dvanáct titulů ze současnosti (především romány pro ženy), připravuje filmový scénář podle vlastního námětu a také knihu pro děti, kterou plánuje ilustrovat. Autorka pravidelně vystupuje se scénickým / autorským čtením a besedami v knihovnách a dalších kulturních zařízeních. Také pořádá benefiční literárně-hudební akce (např. pro PL Kroměříž, Masarykův onkologický ústav Brno apod). Spolupracuje při nich i s dalšími umělci (herci, zpěváky).

Více o tvorbě a aktivitách na www.marketaharasimova.cz

Sdílejte článek
Štítky láska Brno silvestr Markéta Harasimová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.