Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Vztahy

Proč nás muži neposlouchají

Muži jsou bytosti pocházející z jiných, záhadných světů, to už víme. Myslí úplně jinak – a žádná z žen by si neměla namlouvat, že to změní.
Vydáno: 29.05.2016, Martina Hrušková
Proč nás muži neposlouchají
Proč nás muži neposlouchají Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo nechce strávit zbytek života o samotě, jen se starou kočkou, zaprášeným fikusem, televizorem a kuchyňskou skříňkou plnou mléčné čokolády, musí se, ač nerad, aspoň trochu přizpůsobit. Je nezbytné pokusit se do muže se vcítit a jeho odlišnosti pokud možno tolerovat.


Nejste sama, to musí stačit

Zároveň se doporučuje pořídit si boxovací pytel a také kvalitní obuv, aby bylo možné se kromě boxování uklidnit také rychlou chůzí kamkoli, přinejmenším okolo paneláku. Psychologové rovněž radí vyběhnout v případě opravdu velkého rozrušení na balkon či na dvorek a několikrát zařvat jako šelma. Co na to sousedé? Nic. Budou si muset zvyknout. Ale v popůlnočních hodinách se uklidňujte boxem anebo rychlou chůzí, řvaním si vybíjejte zoufalství raději výhradně během dne. Zkrátka rozhodla-li jste se žít s mužem, je třeba přijmout i zápory tohoto soužití. Ptáte se, jaké jsou klady? No… nejste osamělá. Co víc byste chtěla?

Položte kontrolní otázku

Zkuste si zvyknout na to, že váš mužský protějšek často takzvaně vypne. To je taková velmi záludná situace. Muž sedící proti vám u kuchyňského stolu před chvílí přišel z práce, nyní večeří. Vypadá, jako kdyby byl naživu. Napichuje jídlo na vidličku, kterou vsunuje do úst, a soustředěně přikyvuje, jako by vnímal vše, co se mu snažíte sdělit. Ve skutečnosti se nachází v režimu spánku, je vypnutý jako rádio. Poznáte to, když položíte kontrolní otázku, například: „V neděli bych potřebovala uklidit celý byt, jen bys tady překážel. Co kdybys šel s kamarády na fotbal?“ Pokud ihned nezareaguje, znamená to, že stoprocentně vypnul.

Článek

Co dělají muži hlavní Foto:

Co dělají muži, když si myslí, že se nedíváte?

Odhalte některá tajemství mužského světa.

 

Myslí na věci, které jsou opravdu důležité

Podle některých odborníků, těch cyničtějších, muž neposlouchá, protože ho to prostě nezajímá. Ne snad že byste ho nedej bože nezajímala vy, ale zrovna je unavený (vlastně vždycky je unavený!) a přemýšlí o úplně jiných, nepoměrně důležitějších věcech (erotika, fotbal, zítřejší večer s kamarády). Potřebujete-li mu neprodleně sdělit něco neodkladného, pokuste se o následující postup. Vyslovte to, ale ne ve chvíli, kdy zrovna večeří nebo se dívá na televizi. Řekněte: „Zítra má maminka narozeniny, večer k ní pojedeme.“ Pokračujte klidným tónem: „Slyšels, co jsem ti říkala? Můžeš mi to zopakovat?“ Jakmile se mu podaří větu zopakovat, vše je na dobré cestě.

Co přinese místo mléka?

Ve chvílích zoufalství se utěšujte tím, že neposlouchat neznamená nemít rád. Mužský mozek funguje jinak. Jakmile na muže „zaútočí“ dlouhý tok informací, ten nešťastník se v něm ztrácí. Pokud vychrlíte šest požadavků, splní jeden, nanejvýše dva. Proto je nejpraktičtější dávat jednoduché instrukce ve chvíli, kdy se muž (aspoň trošku) soustředí. Zavřete rozhlas a televizi, vypněte počítač, do ticha srozumitelně řekněte: „Prosím, nutně potřebuji mléko. Skočil bys do obchodu?“ A pamatujte, že přinese-li z roztržitosti namísto mléka pytlík buráků, opravdu to neznamená, že si vás neváží. Je prostě jen jiný.

-em-

Přečtěte si také další články na téma vztahy:

Článek

Mohou čůrat ve stoje Foto:

10 věcí, které my ženy závidíme mužům

I když si muži myslí, že vládnou a rozhodují, když jde o něco skutečně důležitého, jsou to nakonec ženy, kdo má poslední slovo. Přesto je pár věcí, které lze mužům závidět.

Článek je zařazen v: muži, vztahy, hádky, mlčení, problémy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama