zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Proč nás muži neposlouchají

Proč nás muži neposlouchají
Autor: thinkstock.com Proč nás muži neposlouchají
cernanm , Vydáno: 29.05.2016
Muži jsou bytosti pocházející z jiných, záhadných světů, to už víme. Myslí úplně jinak – a žádná z žen by si neměla namlouvat, že to změní.

reklama

Kdo nechce strávit zbytek života o samotě, jen se starou kočkou, zaprášeným fikusem, televizorem a kuchyňskou skříňkou plnou mléčné čokolády, musí se, ač nerad, aspoň trochu přizpůsobit. Je nezbytné pokusit se do muže se vcítit a jeho odlišnosti pokud možno tolerovat.

Seznam hloupostí, kvůli kterým se ode dneška už nehádejte

Sotva byste hledali dvojici, která se jakživ nepohádala. Lidé, kteří spolu žijí delší dobu, na sebe prostě občas zvýší hlas. Ostatně odborníci potvrzují, že problémy ve vztahu bychom měli čas od času ventilovat, nikoli dusit v sobě – což ve výsledku škodí zdraví. Časté hádky ovšem rovněž ničemu neprospívají, zejména pak zbytečné šarvátky kvůli naprostým hloupostem. Jistě víte, o čem mluvíme. Také na sebe s partnerem "štěkáte" kvůli následujícím nedůležitým detailům? Máte-li tedy tolik energie, použijte ji raději smysluplněji.

Chrápeš jako cirkulárka

Seznam hloupostí, kvůli kterým se ode dneška už nehádejte chrápání

Nešťastné chrápání deptá mnoho domácností. Aby ne, když se ráno probudíte s nateklými víčky a bez pocitu zaslouženého odpočinku, protože partner celou noc chrápal jako kotoučová pila. Už už jste usínala, propadala se do blažených hlubin spánku – a tu jste zaslechla zvuk, jako když dřevorubci kácejí stromy. Štěkat na sebe celé následující ráno opravdu nepomáhá. No řekněte, vyřeší to něco? Pomůže úprava životního režimu a zejména stravy, případně konzultace s odborníkem.


Nejste sama, to musí stačit

Zároveň se doporučuje pořídit si boxovací pytel a také kvalitní obuv, aby bylo možné se kromě boxování uklidnit také rychlou chůzí kamkoli, přinejmenším okolo paneláku. Psychologové rovněž radí vyběhnout v případě opravdu velkého rozrušení na balkon či na dvorek a několikrát zařvat jako šelma. Co na to sousedé? Nic. Budou si muset zvyknout. Ale v popůlnočních hodinách se uklidňujte boxem anebo rychlou chůzí, řvaním si vybíjejte zoufalství raději výhradně během dne. Zkrátka rozhodla-li jste se žít s mužem, je třeba přijmout i zápory tohoto soužití. Ptáte se, jaké jsou klady? No… nejste osamělá. Co víc byste chtěla?

Položte kontrolní otázku

Zkuste si zvyknout na to, že váš mužský protějšek často takzvaně vypne. To je taková velmi záludná situace. Muž sedící proti vám u kuchyňského stolu před chvílí přišel z práce, nyní večeří. Vypadá, jako kdyby byl naživu. Napichuje jídlo na vidličku, kterou vsunuje do úst, a soustředěně přikyvuje, jako by vnímal vše, co se mu snažíte sdělit. Ve skutečnosti se nachází v režimu spánku, je vypnutý jako rádio. Poznáte to, když položíte kontrolní otázku, například: „V neděli bych potřebovala uklidit celý byt, jen bys tady překážel. Co kdybys šel s kamarády na fotbal?“ Pokud ihned nezareaguje, znamená to, že stoprocentně vypnul.

Co dělají muži, když si myslí, že se nedíváte?

V dokonalém světě by všichni byli dokonalí, proto by nic nemuseli skrývat. Jenže my žijeme v realitě a míváme svá tajemství. O těch ženských něco tušíme. Jaká jsou ovšem ta mužská? Liší se nějak od těch našich, nebo jsou jim dost podobná?

co dělají muži Foto:

 

Co dělají chlapi, když si myslí, že se nekoukáme?

Kontrolují se

co dělají muži kontrolují se

Ti, kteří chodí do posilovny, s oblibou při každé vhodné chvíli (rozumějte, když je nikdo nevidí) stanou před zrcadlem a nechají "pohrát" svoje svaly.

Někdy je taky potřeba podívat se tam dolů, do „suterénu“, a ujistit se, zda je vše, jak má být (určitě chápete, které místo máme na mysli). Nic nečouhá, nikde nic netrčí, nikde žádné „větrání“, které je sice příjemné, ale snad jen kromě nudistické pláže nemístné až úchylné.

 

I když – existuje nejméně jeden člověk na světě, který si s tím hlavu nedělá. Je jím kdysi bývalá tenisová jednička Španěl Rafael Nadal. Ten si během přímého přenosu upraví před každým svým podáním naprosto všechno!

 

Myslí na věci, které jsou opravdu důležité

Podle některých odborníků, těch cyničtějších, muž neposlouchá, protože ho to prostě nezajímá. Ne snad že byste ho nedej bože nezajímala vy, ale zrovna je unavený (vlastně vždycky je unavený!) a přemýšlí o úplně jiných, nepoměrně důležitějších věcech (erotika, fotbal, zítřejší večer s kamarády). Potřebujete-li mu neprodleně sdělit něco neodkladného, pokuste se o následující postup. Vyslovte to, ale ne ve chvíli, kdy zrovna večeří nebo se dívá na televizi. Řekněte: „Zítra má maminka narozeniny, večer k ní pojedeme.“ Pokračujte klidným tónem: „Slyšels, co jsem ti říkala? Můžeš mi to zopakovat?“ Jakmile se mu podaří větu zopakovat, vše je na dobré cestě.

Co přinese místo mléka?

Ve chvílích zoufalství se utěšujte tím, že neposlouchat neznamená nemít rád. Mužský mozek funguje jinak. Jakmile na muže „zaútočí“ dlouhý tok informací, ten nešťastník se v něm ztrácí. Pokud vychrlíte šest požadavků, splní jeden, nanejvýše dva. Proto je nejpraktičtější dávat jednoduché instrukce ve chvíli, kdy se muž (aspoň trošku) soustředí. Zavřete rozhlas a televizi, vypněte počítač, do ticha srozumitelně řekněte: „Prosím, nutně potřebuji mléko. Skočil bys do obchodu?“ A pamatujte, že přinese-li z roztržitosti namísto mléka pytlík buráků, opravdu to neznamená, že si vás neváží. Je prostě jen jiný.

-em-

Přečtěte si také další články na téma vztahy:

7 vět, které nikdy neříkejte v autě, když partner řídí

Automobil rozhodně není vhodné prostředí k hádkám, či spíše není snad méně příhodné místo, kde by na sebe ti dva mohli štěkat, nežli je auto. Chcete-li skutečně dojet do cíle a neskončit v rybníku či oranici, nechte si poznámky o partnerových řidičských přehmatech či jakékoli jiné výbušné řeči raději pro sebe. Anebo vše rozeberte v klidu, až se přesunete z místa A do místa B. Jen ne proboha za jízdy! Následující věty si v průběhu cesty pokud možno jen pomyslete.

Už půl hodiny bloudíme. Zeptej se té stařenky na cestu

7 vět, které nikdy neříkejte v autě, když partner řídí sedí na autě

Ptát se na cestu bývá pro muže ponižující. Oni to prostě nenávidí! Mají za to, že se s orientačním smyslem narodili a že je jejich svatou povinností najít i to nejzapadlejší místo, natož například Karlštejn. Nenuťte je ptát se pocestných, kudy se jede na Prahu. Buďto se zeptejte sama, anebo partnera nechte, ať si bloudí dál.

10 věcí, které my ženy závidíme mužům

Každé pohlaví má něco, v čem vyniká a v čem zase ne. Muži například mají lepší orientační smysl, více síly a umějí se lépe a uvážlivěji rozhodovat. Ženy zase umí dělat víc věcí najednou, jsou obdařeny silnou intuicí a jsou schopny (a to nám muži zcela nepochybě závidí) dosahovat několika orgasmů za sebou. Ale i mužům lze některé věci závidět.

Lépe stárnou

Lépe stárnou

Podle průzkumů by si zhruba 40 procent žen přálo vypadat mladší. Ženy svůj věk hodně řeší, mají pocit, že stárnout není povolené, že ztrácejí krásu a svou cenu. Takové ženy pak na tvář nanášejí stále víc omlazujících přípravků, make-upu nebo se rovnou vrhají pod kudlu plastickým chirurgům.

To muži tolik svá léta neřeší, věk je pro ně často jen číslo, které mají někde napsané. A možná právě proto jim přibývající léta tak nějak víc sluší. I starší muži mají v sobě kus malého kluka a nebojí se ho ukázat. Jsou tak charismatičtější a pro ženy stále žádoucí.

 

 

reklama

Související témata: muži , vztahy , hádky , mlčení , problémy

reklama

Přečtěte si také

reklama