Sexuální rady, které dávají matky svým dětem

Sexuální rady, které dávají matky svým dětem

V poslední době se řeší, zda mají malé děti své pohlavní orgány nazývat odbornými výrazy typu „penis“ a „vagina“, nebo jestli mají zůstat u staré klasiky – např. „pindíka“ a „pipinky“. Když pak děti vstoupí do puberty, nastává další problém – jaké rady týkající se sexuálního života jim dát do života. Můžete se třeba inspirovat reálnými matkami a jejich několika tipy.

NE znamená NE

„Jestliže ti holka řekne "ne", nepřemlouvej ji a srovnej se s tím. Nebo srovnám já tebe.“ (Karolína)

Neplánuj své poprvé

„Pamatuj si, že nikdy nebude ten "ideální" čas přijít o panenství. Určitě si neplánuj, že ho chceš ztratit během léta tam a tam a s tím a s tím. Akorát bys byla zklamaná. Až na to přijde, určitě to vycítíš, napoví ti intuice. Bude to správný čas, správné místo a hlavně správný člověk – budeš zkrátka vědět. Ale raději to neříkej svému otci, dokud ti nebude alespoň třicet.“ (Petra)

„Spojení“ je fajn

„Sex spolu nemají jen ti, co se milují. Není dobré střídat partnery jako ponožky, ale jestliže občas uklouzneš s někým, s kým zrovna nechodíš, ale jste oba na stejné vlně a máte jasno v tom, že kromě sexu po ničem jiném netoužíte, není to žádná tragédie. Špatné potom je, když se jeden do druhého zamiluje a ten druhý ale víc nechce. Vztahy jsou složité. Než teda s někým ulítneš, promysli si, zda tě to pak nebude bolet a neprobrečíš kvůli tomu desítky nocí.“ (Daniela)

Můžeš říct NE

Ať už jste spolu jen několik týdnů nebo třeba 5 let, nikdy se nesmíš cítit provinile, pokud se zrovna nechceš s partnerem milovat tehdy, kdy na to on má chuť. Neměl by na tebe dělat žádný nátlak (nebo jen malinký) a hlavně by ti neměl vnutit pocit, že děláš něco špatně a že jsi frigidní. Neměla bys nikdy cítit povinnost milovat se s partnerem jenom proto, že spolu chodíte. Jestli si pak bude sex hledat jinde, rozhodně za to nestojí. Pošli ho hned k vodě.“ (Pavlína)

Nemusíš se cítit provinile kvůli tomu, co tě vzrušuje

„Nestyď se za to, co tě vzrušuje, ačkoliv to nemusí být zrovna standardní. Je normální, že tě občas rozpálí něco neočekávaného nebo dokonce podivného. Pokud jsi v tu chvíli v posteli s někým, s nímž se cítíš špatně kvůli tomu, co tě vzrušuje, zamysli se, zda ti ten partner za to vůbec stojí. Mohlo by z toho být víc trápení než potěšení.“ (Sylva)

Klíčový je kondom

„Nestyď se před partnerem a určitě ho požádej, aby použil kondom. Před chlamydiemi a pohlavně přenosnými chorobami tě přece pilulka neochrání. Nos ho raději sama v kabelce, ideálně si pořiď více kusů a různé velikosti. Někteří kluci ho totiž nemají až zas tak ´velkého´, jak tvrdí. A co ti zbyde, nejspíše pak ještě upotřebíš. A taky mysli na mě, na babičku jsem přece příliš mladá.“ (Lucie)

Není nad sexuální shodu

„Jakmile jsi připravena na dlouhodobý vztah, pokus se najít někoho, kdo má podobný sexuální apetit jako ty. To vám pak v dlouhodobém horizontu ušetří spousty nepříjemných situací, hádek a slz. Zeptej se na to třeba svého otce...“ (Alena)

Miluj sám sebe

„Pravidelně masturbuj. Nejenže je to zdraví prospěšné, třeba pro krevní oběh, ale taky je to jeden ze způsobů, jak poznáš své tělo. Budeš lépe vědět, jak reaguje, co se mu líbí a co naopak moc ne. Zároveň pak nebudeš mít zkreslené představy o sexu. A s přibývajícím věkem ti to může dokonce pomoci zabránit tomu, aby ses špatně rozhodla. Například když budeš na párty a bude se ti tam líbit nějaký chlápek, o kterém víš, že by to nebyl dobrý nápad, lépe své tělo ovládneš, nepodlehneš mu a budeš mít všechno pod kontrolou. Tak bych si to alespoň přála.“ (Klára)

-šp-

Sdílejte článek
Štítky sex rada

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.