Sexuální úrazy u žen: Co všechno se může a nemůže stát

I při tak příjemné činnosti, jakou je sex nebo masturbace, můžete přijít k úrazu. Následky naštěstí většinou nebývají tragické, ale zcela jistě dost nepříjemné.

„Sex je práce jako každá jiná. Má rizika, zvlášť když při natáčení střídám nadprůměrně vybavené partnery,“ svěřila se jedna pornoherečka. Při praktikování neobvyklých, nepřirozených poloh totiž párkrát zažila zranění pochvy jak v samotném jejím vchodu, tak v hloubce, v oblasti tzv. klenby. „Vypadaly jako řezné rány, hodně krvácely a já musela používat dost dlouho tampon, abych je vysušila," dodala „umělkyně“.

Nicméně nemusíte mít obavy, při klasickém pohlavním styku se tyto věci nestávají. Jde o výjimečné situace, které normální žena jen těžko zažije. Vagína je totiž extrémně pružný útvar, vždyť jí při porodu musí projít hlavička novorozence o průměru až 10 cm!

Myslivecká latina

O nejznámějším sexuálním úraze asi slyšel vyprávět téměř každý, i když ho nikdo na vlastní oči nespatřil. Děj je zhruba následující, i když prostředí a okolnosti se mohou lišit: Milenci si to romanticky rozdávají v přírodě pod korunami stromů, když se k nim zezadu přitočí myslivec a zařve, co tam dělají. Následkem šoku se vyděšené dívce sevře pochva a uskřípne nešťastníkův penis. Hajnému se pak párečku zželí, pokusí se poskytnout „první pomoc“ a muže z uvěznění vysvobodit – doporučuje se jemně ho píchnout špičkou nože do hýždě! Když neuspěje, naloží nebožáky na kárku a odveze do nemocnice.

I když se to hezky poslouchá, všechny podobné příběhy jsou pouze z říše fantazie. Nic takového, jako náhlé zadržení penisu v pochvě v důsledku křeče poševního svalstva, neexistovalo a neexistuje. Stává se sice, že křečovité stahy kolem poševního vchodu mohou (spíše ve výjimečných případech) způsobit nemožnost zavedení penisu, takzvaný vaginismus, ale že by ho nebylo možné po zasunutí vytáhnout, s tím se žádný gynekolog nesetkal.

Foukání zakázáno!

Co bývá nebezpečné – a hlavně mladí a méně zkušení muži to z hlouposti dělají, aniž si uvědomí následky –, je prudce fouknut partnerce do pochvy. Vzniká ihned pocit nevolnosti. I malý tlak vzduchu způsobí průnik dělohou a vejcovody do břišní dutiny mezi střevní kličky. Vzduch v břiše se dokonce zobrazí na rentgenu!

V dřívější době, ale může se to stát i dnes, byla nejedna žena na základě tohoto nálezu úplně zbytečně operována s podezřením na prasklé střevo. Pokud má ovšem lékař informace o bláznivém experimentu, nechá vzduch, až se sám bez jakéhokoli zásahu postupně vstřebá.

Nebezpečí představuje insuflace (zavádění) vzduchu do pochvy i pro velmi krátce těhotné ženy. Místo do břicha totiž směřuje do krevního oběhu a může způsobit smrtelnou vzduchovou embolii.

Objevené „poklady“

Nejčastějším problémem je ovšem masturbace s pomocí různých předmětů zasouvaných do pochvy a jejich následné uvíznutí. Postarší gynekolog nám sestavil seznam předmětů, které z ní za dlouhá léta praxe extrahoval. Výběr je opravdu pestrý: mrkev, salátovou okurku, šišku uheráku, doutník, kartáček na zuby, banán, svíčku, tužku, žárovku, štětku na WC, dýmku, růženec, pudřenku, rukojeť paličky na maso a deštníku. Naopak jsou podle něj nesmyslem „zaručeně“ pravdivé historky o vibrátorech, které se v masturbačním zaujetí rozpadly na prvočinitele, nebo z nich vytekly baterky přímo do vaginy. I ty nejlevnější vibrátory jsou z jednoho kusu plastu, navíc trvanlivého, bez součástek. A i kdyby zmíněné baterky vytekly, tak určitě do jejich vnitřku, nikoli ven…

Jan Janula

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.