Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Sexuální úrazy u žen: Co všechno se může a nemůže stát

I při tak příjemné činnosti, jakou je sex nebo masturbace, můžete přijít k úrazu. Následky naštěstí většinou nebývají tragické, ale zcela jistě dost nepříjemné.
Vydáno: 21.01.2017
K největšímu počtu nehod dochází při masturbaci s různými předměty
Autor: iStock K největšímu počtu nehod dochází při masturbaci s různými předměty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Sex je práce jako každá jiná. Má rizika, zvlášť když při natáčení střídám nadprůměrně vybavené partnery,“ svěřila se jedna pornoherečka. Při praktikování neobvyklých, nepřirozených poloh totiž párkrát zažila zranění pochvy jak v samotném jejím vchodu, tak v hloubce, v oblasti tzv. klenby. „Vypadaly jako řezné rány, hodně krvácely a já musela používat dost dlouho tampon, abych je vysušila," dodala „umělkyně“.

Nicméně nemusíte mít obavy, při klasickém pohlavním styku se tyto věci nestávají. Jde o výjimečné situace, které normální žena jen těžko zažije. Vagína je totiž extrémně pružný útvar, vždyť jí při porodu musí projít hlavička novorozence o průměru až 10 cm!

Myslivecká latina

O nejznámějším sexuálním úraze asi slyšel vyprávět téměř každý, i když ho nikdo na vlastní oči nespatřil. Děj je zhruba následující, i když prostředí a okolnosti se mohou lišit: Milenci si to romanticky rozdávají v přírodě pod korunami stromů, když se k nim zezadu přitočí myslivec a zařve, co tam dělají. Následkem šoku se vyděšené dívce sevře pochva a uskřípne nešťastníkův penis. Hajnému se pak párečku zželí, pokusí se poskytnout „první pomoc“ a muže z uvěznění vysvobodit – doporučuje se jemně ho píchnout špičkou nože do hýždě! Když neuspěje, naloží nebožáky na kárku a odveze do nemocnice.

I když se to hezky poslouchá, všechny podobné příběhy jsou pouze z říše fantazie. Nic takového, jako náhlé zadržení penisu v pochvě v důsledku křeče poševního svalstva, neexistovalo a neexistuje. Stává se sice, že křečovité stahy kolem poševního vchodu mohou (spíše ve výjimečných případech) způsobit nemožnost zavedení penisu, takzvaný vaginismus, ale že by ho nebylo možné po zasunutí vytáhnout, s tím se žádný gynekolog nesetkal.

Foukání zakázáno!

Co bývá nebezpečné – a hlavně mladí a méně zkušení muži to z hlouposti dělají, aniž si uvědomí následky –, je prudce fouknut partnerce do pochvy. Vzniká ihned pocit nevolnosti. I malý tlak vzduchu způsobí průnik dělohou a vejcovody do břišní dutiny mezi střevní kličky. Vzduch v břiše se dokonce zobrazí na rentgenu!

V dřívější době, ale může se to stát i dnes, byla nejedna žena na základě tohoto nálezu úplně zbytečně operována s podezřením na prasklé střevo. Pokud má ovšem lékař informace o bláznivém experimentu, nechá vzduch, až se sám bez jakéhokoli zásahu postupně vstřebá.

Nebezpečí představuje insuflace (zavádění) vzduchu do pochvy i pro velmi krátce těhotné ženy. Místo do břicha totiž směřuje do krevního oběhu a může způsobit smrtelnou vzduchovou embolii.

Objevené „poklady“

Nejčastějším problémem je ovšem masturbace s pomocí různých předmětů zasouvaných do pochvy a jejich následné uvíznutí. Postarší gynekolog nám sestavil seznam předmětů, které z ní za dlouhá léta praxe extrahoval. Výběr je opravdu pestrý: mrkev, salátovou okurku, šišku uheráku, doutník, kartáček na zuby, banán, svíčku, tužku, žárovku, štětku na WC, dýmku, růženec, pudřenku, rukojeť paličky na maso a deštníku. Naopak jsou podle něj nesmyslem „zaručeně“ pravdivé historky o vibrátorech, které se v masturbačním zaujetí rozpadly na prvočinitele, nebo z nich vytekly baterky přímo do vaginy. I ty nejlevnější vibrátory jsou z jednoho kusu plastu, navíc trvanlivého, bez součástek. A i kdyby zmíněné baterky vytekly, tak určitě do jejich vnitřku, nikoli ven…

Jan Janula

Bolest při sexu? 7 důvodů, proč ji ženy zažívají!

Když pochopíte, jak vaše tělo funguje a prozradíte to vašemu partnerovi, můžete při sexu zažívat několikanásobný orgasmus. Foto:

Ze sexu bychom měli mít oba jen ty nejlepší pocity, a pokud se vám při tom kroutí palce u nohou, rozhodně by to nemělo být bolestí, ale rozkoší.

Nedávné výzkumy ale ukázaly něco děsivého. Vyšlo z nich totiž monstrózní číslo – 30 % žen zažívá během sexuálního aktu bolest, která může být příznakem vážného zdravotního problému, jako je například endometrióza, častěji jsou však příčiny méně vážné.

Zde jsou typy bolestí, které některé ženy při styku pociťují…

Připadá vám, že je jeho penis vyroben z brusného papíru

Pravděpodobný viník je vaginální suchost. Nedostatek vlhkosti je nejčastější příčinou bolestivého sexu. Mohou za to možná léky, které žena užívá, jako například antidepresiva, léky na alergie, ale taky některé druhy hormonální antikoncepce.

 

Pomoc je snadná, aplikujte během předehry lubrikant na vodní bázi. Ženy, které používají lubrikant, pociťují méně bolesti a sex si více užívají. Pokud míváte tyto problémy, je dobré zvolit pozici, které vám umožní ovládat stimulace (měla byste být nahoře) a v případě potřeby zvolnit nebo zastavit akt.

 

Trapasy při sexu, které se ženám běžně stávají

Ruku na srdce, každé milování není jak z románu. Docela často se může stát něco vlastně zcela nevinného, ale studem byste se nejraději propadla z postele o dvě parta níže… Chceme vás uklidnit, že opravdu není důvod k panice a je to normální!

Chce se nám čůrat

Chce se nám čůrat

Je to úplně normální. Při pohlavní styku naléhá na oblast močového měchýře váha partnerova těla, zevnitř zase jeho přirození.  Podobný pocit je i součástí toho, když je drážděn váš bod G – tedy místo na přední stěně pochvy, které může za váš eventuální vaginální orgasmus.


Článek je zařazen v: vibrátor, masturbace, bolest při sexu, sexuální úrazy
Reklama