Sex a vztahy

17. května 2016 04:45

Martina Čerňanská

Seznam hloupostí, kvůli kterým se ode dneška už nehádejte

Seznam hloupostí, kvůli kterým se ode dneška už nehádejte

Sotva byste hledali dvojici, která se jakživ nepohádala. Lidé, kteří spolu žijí delší dobu, na sebe prostě občas zvýší hlas. Ostatně odborníci potvrzují, že problémy ve vztahu bychom měli čas od času ventilovat, nikoli dusit v sobě – což ve výsledku škodí zdraví. Časté hádky ovšem rovněž ničemu neprospívají, zejména pak zbytečné šarvátky kvůli naprostým hloupostem. Jistě víte, o čem mluvíme. Také na sebe s partnerem "štěkáte" kvůli následujícím nedůležitým detailům? Máte-li tedy tolik energie, použijte ji raději smysluplněji.

Chrápeš jako cirkulárka

Nešťastné chrápání deptá mnoho domácností. Aby ne, když se ráno probudíte s nateklými víčky a bez pocitu zaslouženého odpočinku, protože partner celou noc chrápal jako kotoučová pila. Už už jste usínala, propadala se do blažených hlubin spánku – a tu jste zaslechla zvuk, jako když dřevorubci kácejí stromy. Štěkat na sebe celé následující ráno opravdu nepomáhá. No řekněte, vyřeší to něco? Pomůže úprava životního režimu a zejména stravy, případně konzultace s odborníkem.

Kolikáté máš pivo?

Teď samozřejmě nemluvíme o soužití s alkoholikem, ale s běžným chlapíkem – který se čas od času něčeho ostřejšího s radostí napije, jak už to tak běžní chlapíci dělávají. Pokud se ocitneme s legitimním partnerem ve společnosti, je dobré nepočítat s tím, že by snad zůstal celý večer u sodovky. Možná si objedná pivo, možná se to nezastaví u jednoho a před partnerem přistane i druhé. Večer je dlouhý. Zvyšovat hlas a nechtěně bavit okolí obviněními typu: "Takže zase už nasáváš? Máš už třetí, víš, jak zas dopadneš?" nedoporučujeme.

Nevynesený odpadkový koš

Odpadkový koš, který přetéká, to je obvyklá domácí nášlapná mina – a vzápětí přichází výbuch v podobě dramatické hádky. Manželka křičí: "S ničím mi nepomůžeš, copak nevidíš, kolik mám práce? Vařím, dělám s klukem úkoly, druhého přebaluju, to opravdu nemůžeš aspoň vynést koš?" Manžel volá: "Celý den jsi doma s dětmi, já dřu v práci, aby se rodina měla dobře, to si doopravdy nedokážeš tu práci líp zorganizovat?" A hádka je na světě. Nebylo by jednodušší říci: "Moc by mi pomohlo, kdybys vynesl koš?"

Psí chlupy všude, i v polévce

Ano, podle průzkumů je právě toto častým důvodem hádek, spolu s chlupy a vlasy v umyvadle. Možná se pousmějete, vskutku to zní směšně, ale ruku na srdce: Kdo se nikdy nepohádal kvůli tomu, že se brodí v psích chlupech? Taková hádka obvykle dostává další směr: "Nejde jenom o chlupy! Věčně je tady děsnej nepořádek!" A už jste takzvaně v sobě. A kvůli čemu? Ten důvod je přece směšný.

Už mě nemiluješ

Oblíbené obvinění směrem od žen k mužům. Přitom se tak těžko dokazuje. Většina mužů ta dvě slůvka říká zřídkakdy. Není strategické si je vynucovat a už vůbec není rozumné při tom ječet: "Už mě nemiluješ, nikdy mi nic hezkého neřekneš, nemáš na mě čas, pořád jsi v práci, jsem sama, samotinká..." Raději zadržte. Vyčítat manželovi, že je v práci, je dětinské. Byla byste raději, kdyby o zaměstnání přišel? Nehleďte tolik na slova a všímejte si činů.

-em-

Sdílejte článek
Štítky pivo odpadkový koš

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.