Speciál SVATBY: Romantické destinace, kde si užijete prosluněné líbánky

Speciál SVATBY: Romantické destinace, kde si užijete prosluněné líbánky

Plánujete svatbu a ještě nevíte, kde strávíte líbánky? Přinášíme vám zajímavé tipy na pohádkové destinace, kde se vám bude líbit. Potěšíme nejen páry, co milují zahraničí, ale i ty, co nedají dopustit na krásy Česka. Tak tedy, která místa jsou pro první dny v manželství jako stvořená?

Fantastické Řecko vás zahřeje, a to nejenom příznivou cenou!

Pokud vás láká sluníčko, pohoda, čiré moře a chutná kuchyně, odleťte do Řecka. Na výběr máte hned z několika ostrovů a záleží jenom na vás, který si vyberete. Každý totiž má své kouzlo.

Lefkada láká na bílé skály a smetanový písek, větrný Kos umožňuje sjíždět vlny, Rhodos nabízí nespočet památek a Kréta zase přírodní scenérie. Na Zakynthosu se setkáte s karetami a na jedné z nejkrásnějších pláží světa Navagio spatříte pozoruhodné odstíny moře, ze kterých vám bude doslova přecházet zrak.

A opomenout nemůžeme ani malinkatý ostrůvek Santorini, který je pokládán za jeden z nejromantičtějších vůbec. Právě tady se stanete svědky těch nejpůsobivějších západů slunce na celé planetě. Taková romantika ale není zadarmo a pobyt tady se vám může opravdu nehezky prodražit, a to klidně i na 30 000 za osobu. Zato Rhodos, Zakynthos nebo Krétu si užijete s polopenzí na osm dní už od 12 000 Kč.

Tip: Řecko je proslulé také tím, že právě sem snoubenci odjíždějí, aby si řekli své ano na pláži. Svatební balíček se vším všudy a týdenní dovolená vás vyjde asi na 29 000 Kč na osobu.

Kypr: Afroditin ostrov – Místo lásky znásobí vaše šance na početí

Pokud se řadíte mezi milovníky dlouhých a čistých písečných pláží a vyhřátého moře nebo patříte mezi snílky tělem i duší, Kypr si jednoznačně zamilujete. Přezdívá se mu ostrov lásky a podle pověsti se právě tady zrodila bohyně lásky, krásy a plodnosti, krásná Afrodita.

Tip: Kypr je rozdělen na jižní – řeckou a severní – tureckou část. Pobyt na jihu se vám o dost prodraží, ale rozhodně stojí za to. Navíc si ušetříte čas s mezipřistáním v Turecku. Do řecké části Kypru se totiž dostanete z Prahy nebo Bratislavy přímými lety. Doporučujeme na Kypr cestovat v červnu, ceny se drží poměrně při zemi. Sever je pustější, ale krásné pláže jsou tu také hojně zastoupeny.

Cenově přívětivé jsou také země jako je Mallorca, Turecko, Egypt, Tunis a další. Opět platí, že v hlavní sezoně jsou zájezdy nejdražší.

Ráj na zemi pro náročné

Držíte se hesla, že líbánky by si měl každý pár užít, protože jsou jen jednou za život? Tak pak vás pozveme do pohádkových destinací. Na vlně zájmu se drží smaragdový Mauricius v Indickém oceánu, proslulé Seychely, Bali nebo královna Karibiku – okouzlující Kuba. Neměli bychom však zapomenout ani na Dominikánskou republiku. Čekají na vás nezapomenutelné zážitky, ale co se týká finanční náročnosti, počítejte cca se 40 000 Kč na osobu.

Když jsou problémem peníze

Medových dní se nemusíte vzdát úplně, krásně je i u nás. Atraktivní je oblast Českého ráje, Českosaského Švýcarska, jižních Čech, Máchova kraje, Adršpachu, západních Čech, Šumavy, nebo Krkonoš. Na romantiku určitě natrefíte i na jižní Moravě!

Pokud si nemůžete dovolit relax po dobu sedmi dnů, vsaďte alespoň na wellness pobyt. Prodloužený víkend vám vlije energii do žil.

V žádném případě si kvůli líbánkám nepůjčujte peníze. Raději je přesuňte na neurčito, než se finančně postavíte na nohy. Krásných míst, kam se můžete vypravit, bude dost i pak.

len

Sdílejte článek
Štítky moře pláž láska Turecko Řecko Rhodos Kréta Kypr Česko Lefkada

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.