Sex a vztahy

16. července 2017 08:00

Martina Čerňanská

Talks about #1: Starší žena a mladší muž. Může to fungovat?

Talks about #1

Talks about je nová talk-show Libky Safr, jejíž první díl můžete nyní vidět exkluzivně právě u nás! První hosty jsou úžasné dámy Vlaďka Erbová, Jitka Sedláčková a Jana Janata. A co bude tématem prvního dílu? Hádáte správně - muži:)

Téma starší žena a mladší muž je téma obzvláš´t v posledních letech velmi často skloňované. A co si o tomto fenoménu myslí přímo Libka Safr sama?

"Vždycky jsem snila o starším muži, s kterým založím rodinu a zůstaneme spolu až do smrti. Jako to bývá v pohádkách nebo jak jsem to viděla všude kolem sebe, v rodině, u přátel. Mne ale osud zavál k mladšímu muži, a ten se stal nakonec otcem mých potomků. Jak šel čas, tak vztah se rozpadl a rodina taky. Já už ovšem nebyla žádná mladá dívka a tak byla chvíle vrátit se k původnímu plánu a najít si muže s šedými vlasy, konečně. Začala jsem randit. Ovšem k mému překvapení mne oslovovali jen mladší muži, teda vlastně ještě mladíci od dvaceti do třiceti let. Nejprve vás napadne: proč já? Oidipovský komplex? Finanční jistoty? Jenže ti kluci měli sami vyděláno dost, nebo pocházeli z bohatých rodin, navíc velmi pohlední a sportovní typy. Odhodila jsem ostych a šla vstříc zkušenostem. A ty mi dnes praví, že takoví muži, co letí na starší ženy, nejsou uchylní nebo vypočítaví. Naopak. Jsou to chytří jedinci, kteří velmi záhy pochopili, že vyzrálá osobnost ženy, která ví, co od života chce, na svůj věk skvěle vypadá a navíc cení kvality svého partnera a neklade přehnané nároky, je to pravé. Její milostné, ale sexuální dovednosti vytváří ze vztahu oázu, kam patří oba rovným dílem a oba se v ní cítí na svém místě. Ženy ve věku 40+ se neštítí vyprat špinavé prádlo ani uvařit večeři, i když čekají až do večera, než konečně přijde manžel z práce. Nemyslí si, že muž bude sedět stále doma a i když má náročnou práci, přijde z ní v pět domů a bude si hrát se synem. V tom je to tajemství.

Ženy dnes ve čtyřiceti vypadají na třicet a v padesáti na čtyřicet. Už dávno se nebojí konkurence mladých dvacítek, protože charisma, ženskost a všechny další zbraně přijdou s věkem, né s umělými prsy. V médiích slyšíme příběhy slavných žen, které si v poslední době vybraly za partnery právě takové koloušky. Společnost reaguje maloměšťácky a ihned vše přetáčí právě k penězům a slávě. Ale co když se jenom jako společnost, jako lidé vyvíjíme? A součástí moderní doby je i moderní přístup ke vztahům, kdy se povzneseme nad věk či pohlaví, ale soustředíme se na osobnost a charakter či sexuální souznění?

Já sama mladší chlapy zkusila a vždycky se vracím k těm prošedivělým pánům, ale fandím každé ženě či muži, kteří nehledí na okolí a dají šanci svým touhám, citům a vášním a hlavně svému osobnímu štěstí. Váš život dámy je jen váš a nikdo z těch, kteří vás soudí, jej za vás neodžijí, takže žijte! A milujte!"

Vaše Libka