Sex a vztahy

6. srpna 2019 10:00

Martina Čerňanská

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor

Věděli jste, že není nevěrník jako nevěrník? Laura Janáčková ano a rozhodně si to nenechala pro sebe. Pojďte se seznámit s romantiky, dírkaři či sběrateli.

Dírkaři

Název je odvozen z jedné bondovky, kde ženy byly označovány jako prázdné nádoby čekající na naplnění.

Dírkaři jsou většinou muži velmi bohatí. Jejich konta jsou natolik tučná, že si mohou koupit cokoliv. Žijí v luxusu, oblékají se do vybraných značek, voní se nejdražšími parfémy. Stravují se zdravě v dobrých restauracích. Dovolené tráví pouze v nejlepších destinacích. Obvykle však vlastní i své vily volně poseté po různých místech teplých zimních krajů. K ženám se chovají štědře a jsou zvyklí „je používat“.

Dírkaři se zaměřují většinou na dívky velmi krásné, mladé a různorodé. Mezi jejich milenky patří známé modelky či jiné krásky showbyznysu. Motivací těchto mužů z pohledu nevěrníka je užít si života, ukázat, že mám na to nejlepší a též že nejlepší jsem.

Doba trvání aférky se však také různí, od několika minut po měsíce.

Romantici

Název je odvozený z romantických seriálů, neboť se jedná o muže, kteří se s vámi budou klidně vodit za ruku při měsíčku, budou vás líbat po celém těle a vískat vaše vlasy.

Tento typ mužů se vyznačuje většinou křehkou duší uzavřenou v drsném mužném těle. Jedná se o muže různých věkových společenských kategorií, jejichž srdce rozněžní západ slunce, přirozená ženská krása a prosté věci. V jejich bytech převládají přírodní materiály a na zahradách pěstují i květiny. Nepohrdnou špekáčkem u otevřeného ohně.

Romantikům se líbí ženy, které jsou křehké, něžné a výrazně ženské. Nevěrníci s romantickou duší nikdy nejsou na lovu. Jim se to prostě stává. Tito muži do žen investují drobné nápadité dárky, knihy, večeře, víkendy i dovolené. Doba trvání aférky se značně liší: Potkají-li druhou romantickou duši, může trvat měsíce, než vystřízliví. V opačném případě se také může jednat jen o jednu schůzku.

Sběratelé

Název je odvozen od TV seriálu Sběratelé kostí, neboť i oni trpělivě a houževnatě pátrají a skládají mozaiku skutečností.

Tito muži se vyznačují precizností, analytickým myšlením, přesně vytyčenými cíli a v normálním životě též jasnými morálními zásadami. Tito lidé mají rádi řád a pořádek.Nacházejí se v řadách právníků, úředníků, starožitníků a i politiků. Rádi se dobře najedí, mají své oblíbené hospůdky a jsou vždy upravení a nažehlení.

Motivací k nevěře je u těchto mužů sběratelská vášeň. Nejsou to žádní sexuální štvanci, spíše opravdu sběratelé „třešniček na dortu“. Do tohoto druhu zábavy jsou schopni investovat nemalé prostředky.

Lidumilové

Toto jsou muži hodní a pracovití. Mají dobré srdce a vysokou dávku empatie. Většinou jsou to introverti, kteří v soukromém životě mají problém s komunikací. O citech nikdy nemluví, ale snaží se je ukazovat svými činy. Jsou ochotní a dobrosrdeční. Stravují se v závodkách, navštěvují hospůdky a po večerech fandí fotbalu.

Motivací k nevěře tito muži většinou na počátku nemají, posléze si ji však snaží vysvětlit různými bohulibými pohnutkami. Někdy nacházejí výmluvu v rozdílném sexuálním apetitu a nepochopení ze strany manželky.

Aférky trvají obvykle tak dlouho, než manželka udělá celé věci přítrž. Pak se však mnozí nevěrníci lidumilové dostávají do složité situace, neboť jsou nuceni, aby se zachovali jako nelidové.

Kamarádi

Tento typ mužů je přátelský a komunikativní. Vždy u nich najdete porozumění a pomoc. Vyznačují se veselou povahou, která jim zabezpečuje výsadní postavení ve společnosti. Většinou jsou pro svou otevřenost také všeobecně oblíbeni. Vynikají naprostou normálností. V zábavě nikdy, ale opravdu nikdy nezklamou.

Název je odvozen z kultovního filmu Kamarád do deště, kde je vykreslena akční a dobrodružná povaha kamarádství.

Nevěrníci typu kamarádů své kamarádky nevnímají jako „ženy“, naopak je většinou ani sexuálně nepřitahují. K sexuálnímu kontaktu nejčastěji dochází za nějakých náhodných okolností, např. vlivem alkoholu, smutku, samoty, stresu apod.

Motivace těchto mužů k nevěře získáním sexuální zkušenosti se svou kamarádkou většinou není známa.

Lovci

Tento typ nevěrných mužů se vyznačuje jistou mírou sobectví. Nicméně jsou to většinou muži hraví, zábavní a světa znalí. Chodí dobře a většinou sportovně oblečeni, často mají značkové tenisky. Navštěvují posilovny a o své opálené, udržované tělo i jinak dobře dbají. Jsou přeborníci v komunikaci a nezřídka si tak vymýšlejí, že tomu někdy i uvěří.

Muži se zaměřují na výjimečné ženy všech věkových kategorií, i když preference jsou jistě v mladších řadách. Jejich cílem není uštvat kořist, ale samotný lov je pro tyto muže zábavou.

Motivací těchto nevěrníků je zábava. Lov je hra, která potřebuje čas. Má několik dílčích utkání, ale v konečném důsledku může trvat týdny i měsíce. Vždy závisí na ceně kořisti pro lovce.

Kovbojové

Tento typ nevěrníků se po ulicích prohání ve vytuněných terénních vozech či brázdí kraje silnic na silných motorkách. Jsou to muži, již se sami označují za „správné chlapy“, kteří mají srdce na pravé místě. Často mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a nestrpí bezpráví. Džíny (většinou s knoflíčky na poklopci) jsou jejich běžným oblečením. Milují maso, pivo a kolu, nicméně nepohrdnou ani whisky nebo vodkou.

Tito muži jsou většinou stejně tak jako lovci zaměřeni na výjimečné kousky, ale jejich výběr je typově jiný. Hledají westernové holky, které se nebojí života a pár kapek vody je nerozpustí.

S klasickým lovem si nelámou hlavu a neztrácejí čas, holky si je většinou najdou samy, oni pouze zareagují či nikoli. V extrémních případech rádi zachrání „ženu v nesnázích“, ovšem pouze pokud za to stojí.

Libůstkáři

Tento typ nevěrníků se vyznačuje zvláštní touhou po neobvyklých prožitcích a výraznou hravostí. Většinou se jedná o dva extrémy ve společenském světě, a to buď viditelné excentriky, nebo naopak tzv. „šedé myšky“. Proklamují své problémy s všeobecně přijímanou normou nebo naopak jsou navenek přizpůsobiví, ale uvnitř se odehrává boj duše s ďáblem.

Tito muži se většinou zaměřují na submisivní partnerky, které budou z nějakého důvodu ochotny, nejlépe však z lásky a proto, že se jim to též líbí, vykonávat s nimi činnosti na hranici normy.

Nejčastější motivací bývá pouze uspokojení jejich sexuální choutky. Hledání vhodného partnera jsou tito lidé ochotni obětovat mnoho času. Navštěvují speciální kluby, tajné i méně tajné spolky a doufají.

Zdroj: Muži chtějí milenky od Laury Janáčkové:

Muži chtějí milenky

autor: Laura Janáčková

Kniha je praktickým návodem pro ženy, jak se stát pro muže tou jednou jedinou osudovou láskou. Srozumitelně vysvětluje partnerský trojúhelník ze všech stran, tzn. z pohledu muže, ženy i milenky. Nabízí několik praktických tipů, jak se v milencích a milenkách vyznat a jak situaci řešit. Mužům jsou věnovány kapitoly, které jim pomohou zorientovat se v bludišti ženské manipulace a předstírání v době, kdy jsou obluzeni láskou a sexuálním vytržením. Ženě pomůže odhalit lež a přetvářku a naučí ji, jak si svého muže udržet a být jeho manželkou a milenkou zároveň. Kniha je volným pokračováním loňského bestselleru Muži chtějí potvory a je opět plná tipů, návodů a krásných ilustrací.

Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. Založila oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a je vedoucí Institutu partnerských vztahů. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především onkopsychologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článků, je samostatnou autorkou několika knih. Má vlastní pořad v rádiu a účastní se mnoha televizních natáčení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.