Sex a vztahy

1. května 2016 04:50

Martina Čerňanská

Vyznáte se v kondomech? Na své si přijdou vegani i milovníci muffinů

V posledních letech je v České republice zaznamenán výrazný nárůst výskytu viru HIV. Zdá se, že naše pomyslná „bezpečná bublina“ pomalu praská. Kromě celibátu jsou jediným účinným opatřením kondomy. Možná ani netušíte, jaké nejrozličnější tvary a další specifika mohou mít. Podívejte se.

Podle velikosti

Stejně jako se liší naše nahá těla, liší se i naše chutě a potřeby. Běžně měří prezervativ po obvodu okolo 56 milimetrů. O 20 % tenčí než standardní kondomy je Durex Feel Ultra Thin. Kondomy nejextrémnějších velikostí nabízí výrobce MY.SIZE. Tedy od průměru 4,7 centimetrů (délka 16 cm) pro menší přirození až do 6,9 centimetrů (délka 22,3 cm). Kondomy extrémnějších velikostí cenově vyjdou od 10 Kč/ kus.

Chutné a voňavé

Prezervativy mohou mít nejrůznější barvy (např. Pepino Colour), příchutě a vůně. Od nejrůznějších ovocných třeba přes vanilkovou zmrzlinu po borůvkové muffiny. V tomto směru se výrobci předhánějí v originalitě. Ceny jsou již od 3 Kč/ kus

Pro lepší zážitek

Některé výrobky poskytují oběma partnerům dráždivější zážitek díky rozmístění vroubků, vlnek a výstupků. Jiné chladí, nebo naopak hřejí. Netradiční materiály pro měkčí pocit, případně extra tenké kondomy. Například Mates Skyn (ceny od 24 Kč/ kus).

Speciálně vyvinutý tvar s unikátně umístěnými výstupky a vroubky. Ceny se pohybují od 8 do 30 Kč/ kus, podle výrobce a velikosti balení. Například Durex Mutual Pleasure. Nebo Pepino 3 v 1, který má navíc kroužky pro maximální efekt.

Hřejivý je např. Kondom Pasante warming, chladivý pak Kondom Pasante cooling. Ceny okolo 12 Kč/ kus.

Podívejte se na 10 nejprodávanějších „pomocníků při sexu“

Prodloužené milování

K poměrně běžnému sexuálnímu problému patří předčasná ejakulace, se kterou by se muži neměli stydět obrátit na lékaře. Orgasmus ovšem mohou také oddálit díky kondomům, které obsahují benzokain, tedy látku, která způsobí krátkodobé místní znecitlivění. Například Pepino Long Action. Ceny od 12 Kč/ kus.

Netradiční kondomy

Vybírat můžete z kondomů, které ve tmě svítí, případně mají tvar srdce. Jiné jsou v designových obalech (např. ve tvaru medaile, fotbalového míče, tachometru nebo třeba s potiskem květin či motýlů), případně je kondom zabalený tak, že připomíná lízátko. Ceny jsou různé, liší se podle výrobců, většinou se pohybují od 8 Kč/ kus.

Pokud vám dělá problémy nasazování běžných kondomů, můžete si vybrat takový, který má po stranách stahovací pásky. Je naprosto hygienický a nehrozí, že jej protrhnete nehtem. Například One Touch. Ceny od 8 Kč/ kus.

Veganské kondomy

Milovníci zvířat mohou volit kondomy, které neobsahují živočišné složky, ani nebyly testované na zvířatech. Navíc příchutě těchto kondomů pocházejí z přírodních ovocných extraktů a jsou v potravinářské kvalitě, nemusíte se tedy bát orálního sexu či alergických reakcí. Pro barvení kondomů se používají výtažky z rostlin či květin. Například Glyde. Za 10 kusů zaplatíte okolo 200 Kč/ kus.

Alergie na latex

Alergikům na latex se potěšení prodraží. Kondomy, které jsou vyrobené z jiných látek, vyjdou mnohem dráž než latexové. Vyplatí se tak koupit větší balení. Například za 10 kusů nelatexových kondomů Durex Real Feel zaplatíte od 160 Kč.

Nelatexové jsou i tzv. ženské kondomy. Například Pasante Female. Ceny od 30 Kč/ kus.

Bez latexu bývají i extrémně tenké kondomy. Mezi nejtenčí patří Pasante Unique (tloušťka 0,015 mm; běžné tenké latexové kondomy mají tloušťku od 0,05 do 0,07 mm). Ceny od 30 Kč/ kus.

Ať si vyberete jakýkoliv typ prezervativu, myslete na to, že jejich běžná trvanlivost je okolo pěti let a stejně jako u potravin musí být na balení uvedeno datum spotřeby.

Sdílejte článek
Štítky HIV AIDS Sex vegan Česko kondom vegani kondomy muffin

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.