Sex a vztahy

14. července 2015 04:20

Anna Kopečková

Zakázané věty: Tohle na dovolené neříkejte

Tak dlouho jste se na zasloužený odpočinek těšili! A právě proto psychologové varují: pokazit si všechny ty krásné chvíle, které jste si plánovali a o kterých jste snili v zachmuřených zimních dnech, to by byl hřích.

A tady už musí nastoupit soudnost a sebekontrola. Vychutnávejte si každičký okamžik a než něco řeknete, chvilku o tom přemýšlejte. Na některé věty raději rovnou zapomeňte, nebo se vám dovolená změní v pomyslný boxerský ring – a místo na slastné lenošení budete vzpomínat na hádky.

Vstaneme brzy, abychom si ten den pořádně užili…

To je opravdu nešťastné sdělení. Pokud váš partner nepatří do kategorie takzvaných skřivánků, kteří se z postele vyhrnou v neuvěřitelně brzkou dobu a dokonce ještě i s písničkou na rtech, nic takového mu neříkejte. Myslete na to, že po celý rok tvrdě pracuje a časně ráno vstává, a tak je logické, že si od dovolené slibuje i příjemné ranní podřimování. Neberte mu je a rozhodně nenařizujte budíka. Snídani stihnete i tak – v hotelích a penzionech na ni přece nemusíte nastupovat v šest hodin ráno, nejste na vojně.

Ježíš, kam to zas koukáš?

Pokud jste si jako cíl dovolené vybrali mořskou pláž, přehradu či rybník, je nezbytné počítat s tím, že se zde budou pohybovat i jiné ženy, a to nikoli po zuby oblečené. Připravte se na křehké dlouhovlasé blondýnky v plavkách, či dokonce na křehké dlouhovlasé blondýnky, které si v hotelovém pokoji patrně z roztržitosti zapomněly horní díl plavek. Jste-li přehnaně žárlivá a zachytíte-li partnerův pohled směřující na nějakou takovou nymfu, zatněte zuby a neříkejte nic. Vždyť on s tou blondýnkou nechystá společnou budoucnost, jen se na ni dívá – stejně jako všichni ostatní muži…

Co myslíš, stihneme tři hrady? Nebo rovnou čtyři?

Pamatujte na to, že méně je někdy více. Zejména ženy mívají tendenci o dovolených vykazovat až přehnanou aktivitu – ale ta patří spíše do pracovního procesu než na rekreaci. Obdivovat historické památky je chvályhodné, člověk si tímto způsobem rozšíří obzory, jenže všeho moc škodí. Dva hrady denně úplně stačí. Vzhledem k počtu schodů je návštěvník mnohdy nucen k fyzicky náročným výkonům a pozorně poslouchat průvodcův výklad také není možné donekonečna. Anebo chcete partnerovi historické skvosty navždy zprotivit?

Pořádně se opaluj, ať doma všichni vidí, že jsme byli u moře

Tato věta vás může dovést až do nemocnice. Každý prvňáček dnes ví, že nadměrné opalování škodí zdraví. Je-li váš partner po celý rok bílý jako ředitel vápenky, měl by se opalovat buďto s mírou, anebo ještě lépe vůbec. Úplně postačí, když bude pobývat pod slunečníkem či pod stříškou zahradních restaurací – získá tak zdravou barvu bez rizika spálení a následného sloupání kůže.

Kolik to proboha stálo?

Přísně zakázaná věta. Tak trochu si vyhodit z kopýtka je na dovolené naprosto nezbytné, i to přispívá k celkové relaxaci a dobré náladě. Je téměř povinností posedět si večer v příjemné restauraci, vychutnat si večeři při svíčkách korunovanou dezertem a sklenku dobrého vína. Při placení nekřičte a neomdlévejte, i kdyby vás výsledná cifra na účtence přikovala k zemi. Celý rok tvrdě pracujete, tak si trochu toho rozmazlování zasloužíte. A tečka!

Zase jsem ztloustla!

Všechny to známe: v hotelovém pokoji vytáhnete z kufru plavky, nasoukáte se do nich a vytřeštíte oči. V duchu zanaříkáte: Já jsem snad jen během cesty na dovolenou ztloustla o tři kila! Běžíte za manželem, kvílíte, že vypadáte jako tuleň, že jste zas přibrala, že k vodě nejdete, protože by se vám tam všichni smáli… Stop. Zachovejte klid a uvědomte si, že kazíte partnerovi dovolenou. A že se mu líbíte taková, jaká jste – jinak by přece jel na dovolenou s jinou…

Eva Michorová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.