zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Mít orgasmus je pro mozek zdravější než křížovka!

Jak nám vyjde tajenka?
Autor: thinkstock.com Jak nám vyjde tajenka?
motlovk , Vydáno: 18.08.2013
A máme tu další dobrý důvod, proč se častěji milovat...

reklama

Pokud chcete pana Alzheimera zahnat daleko od vašeho příbytku, milujte se co nejčastěji. Americký psycholog Barry Komisaruk z Univerzity v New Jersey přišel ve své studii na to, že při dosažení orgasmu se náš mozek prokrvuje výrazně více než při jiných činnostech, dochází k jeho okysličení, což pomáhá při prevenci Alzheimerovy choroby. Uvedl to server thetimes.co.uk.

„Mentální cvičení sice také aktivují mozek, ale vždy jen jeho určité části a ne tak intenzivně,“ vysvětluje Kamisaruk, který zkoumá účinky sexuálních aktivit už od roku 1982. „Milování je velice zdravé. Navíc totiž přispívá k tomu, že nás zbavuje stresu a deprese.“

Současně pracuje i na studii, která se zabývá tím, jak přesně dochází k tomu, že při sexu máme nižší vnímání bolesti. S účastníky svých výzkumů provádí docela zajímavá pozorování. Ti totiž musí na povel vědce dosahovat vyvrcholení a zároveň být připojení na kontrolní přístroje.

Sex je vlastně formou kardiovaskulárního cvičení, samozřejmě pomineme-li veškeré citové přínosy. Při milování dojde ke zvýšení tepové frekvence. Vyplavené hormony zajistí naši duševní pohodu, po sexu se skvěle spí. Prokrvuje se i pleť, která je také lépe okysličená a vyživená.

-red-

reklama

Související témata: orgasmus , Sex , luštění křížovek , co prospívá mozku , Alzheimer

reklama

Přečtěte si také

reklama