Mít orgasmus je pro mozek zdravější než křížovka!

A máme tu další dobrý důvod, proč se častěji milovat...

Pokud chcete pana Alzheimera zahnat daleko od vašeho příbytku, milujte se co nejčastěji. Americký psycholog Barry Komisaruk z Univerzity v New Jersey přišel ve své studii na to, že při dosažení orgasmu se náš mozek prokrvuje výrazně více než při jiných činnostech, dochází k jeho okysličení, což pomáhá při prevenci Alzheimerovy choroby. Uvedl to server thetimes.co.uk.

„Mentální cvičení sice také aktivují mozek, ale vždy jen jeho určité části a ne tak intenzivně,“ vysvětluje Kamisaruk, který zkoumá účinky sexuálních aktivit už od roku 1982. „Milování je velice zdravé. Navíc totiž přispívá k tomu, že nás zbavuje stresu a deprese.“

Současně pracuje i na studii, která se zabývá tím, jak přesně dochází k tomu, že při sexu máme nižší vnímání bolesti. S účastníky svých výzkumů provádí docela zajímavá pozorování. Ti totiž musí na povel vědce dosahovat vyvrcholení a zároveň být připojení na kontrolní přístroje.

Sex je vlastně formou kardiovaskulárního cvičení, samozřejmě pomineme-li veškeré citové přínosy. Při milování dojde ke zvýšení tepové frekvence. Vyplavené hormony zajistí naši duševní pohodu, po sexu se skvěle spí. Prokrvuje se i pleť, která je také lépe okysličená a vyživená.

-red-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.