zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sexuální polohy: Které milují ženy a které muži?

Muž dole, žena nahoře. Nebo naopak? Každý má rád něco jiného
Autor: Thinkstock Muž dole, žena nahoře. Nebo naopak? Každý má rád něco jiného
anna kopečková , Vydáno: 11.09.2014
Sex. Tři písmenka, která vyvolávají různé pocity, asociace i představy. Je příjemnou součástí partnerského života – tedy, pokud je uspokojivý, zajímavý, nápaditý a na míle vzdálený rutině a stereotypu. Mnohdy stačí inovace v sexuálních polohách, která oživí zaběhnuté zvyky.

reklama

Statisticky nejběžněji využívanou je takzvaná misionářská poloha, tedy muž nahoře, žena dole. A to napříč celým světem. Tato pozice je sice výrazně intimní, pohodlná a jistě příjemná. Pokud se do ní už ale automaticky stylizujete a v průběhu milování ji navíc nijak nezměníte, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Inspirovat se můžete třeba ve filmech pro dospělé nebo si v klidu prolistujte Kámasútru. Bezpochyby narazíte na polohy, které si oblíbí jak dámy, tak pánové, a mnohdy budete překvapeni, jak málo stačí „ke štěstí“. Často stačí totiž jen drobná změna úhlu a prožitek nabývá zcela jiných rozměrů.

Honzo,teda Marku....

10 dobrých důvodů, proč mít sex denně

Ženy preferují misionáře

Ženy obecně často preferují právě stereotypní misionářskou polohu, která nabízí možnost mazlení se a blízkost partnera, jakož i příjemný úhel spojení při milování. Příjemný a intenzivní prožitek z milování ale nabízejí zejména polohy zezadu, ať už jde o polohu lžiček, kdy oba partneři leží na boku, nebo polohy, kdy žena klečí na čtyřech s koleny i lokty na podložce, a muž klečí za ní (případně stojí, například u hrany postele). Při těchto polohách je maximalizován prožitek ze sexuálního aktu, neboť průnik je hlubší, ale naopak je potlačena emoční stránka, kdy chybí oční kontakt. Proto citově založené ženy a dámy milující romantiku si v těchto polohách příliš nelibují. Těm bude bližší například poloha vsedě na židli, kdy je žena nahoře a oba partneři jsou si velice blízko.

Jestli chcete svému muži udělat radost, buďte při sexu aktivnější
Autor: Thinkstock Jestli chcete svému muži udělat radost, buďte při sexu aktivnější

Muži milují aktivní ženy

Muži téměř bez výjimky milují veškeré polohy, kdy jsou aktivní naopak ženy. Typickým příkladem jsou veškeré alternativy na pozici muž dole/žena nahoře. A je jedno, zda je žena zády nebo čelem, muž leží nebo sedí – důležité je, že je to ona, která má „opratě“ v rukou. Podobně je tomu pak s alternativními technikami, jako je stimulace rukou nebo felace, tedy orální sex, kdy vyhledávanou polohou mezi muži bývá známá poloha 69. Velmi oblíbené jsou ale i polohy zezadu, které jednak u mnoha žen vyvolávají intenzivnější prožitky, a tudíž jsou stimulující i pro muže, a navíc dodávají muži pocit jisté formy moci nad ženou.

Zdroj: chytrezeny.cz

reklama

Související témata: druhy sexu , misionářská poloha , Sex , sexuální polohy

reklama

Přečtěte si také

reklama